Bez návodu (2013)

20. listopad 2015 | 09.57 |

instructions_not_included_post

Filmová kinematografie z Mexica u nás není tak známá, což se může velmi brzy změnit. Režisérem snímku Bez návodu je Eugenio Derbez, který si ve filmu střihl i hlavní roli. 

Hrají: Eugenio Derbez, Arcelia Ramírez, Carla Souza, Jessica Lindsey a další.

158556898_d69722

Valentin ( Eugenio Derbez) je oblíbený ženský idol, který žije v Acapulcu, kde dělá potěšení všem ženám, které o to stojí. Jednoho dne se jeden z jeho flirtů  - Julie (Jessica Lindsey) objeví před jeho domem v náručí s miminkem jménem Maggie. Julie tvrdí, že otcem dítěte je Valentin, předá dítě Valentinovi a zmizí, on protože se sotva postará sám o sebe se rozhodne, že si dítě nenechá a vydává se do Los Angeles, kde bydlí Julie. Hledání se protáhne o šest let, Valentin se s malou Maggie rozhodl zůstat v L.A, kde se živí jako kaskadér a malou dceru vychovává sám, Maggie je pro něj vším, jenže problémy nastanou, když se objeví Julie, která chce svou dceru poznat.

Jak jsem už zmiňovala v úvodu filmy z Mexica u nás nejsou příliš známé, každý si totiž myslí, že Mexičané dokáží točit jen telenovely, jenže ona to tak docela není pravda. Věřím, že dřív nebo později se i u nás bude kinematografie s Mexica rozrůstat, ostatně dřív ani skandinávské filmy nebyli v kurzu a od té doby co vyšla trilogie Milénium, tak se roztrhl pytel ať už co se týče filmů tak i knižního trhu, který se u nás rozrůstá a to zcela značně.

obrazok

Příběh je zcela prostý, hlavní hrdina je playboy, který si užívá života, jenže jeho život se obrátí vzhůru nohama poté, co se mu přede dveřmi objeví jeho bývala přítelkyně, která mu podstrčí dítě s tím, že je jeho a aby toho nebylo na Valentina málo, tak Julie zmizí. Poté co se rozhodne si malou Maggie nenechat vydává se na cestu do Ameriky, aby jí vrátil matce, jenže to tak docela nevyjde. Valentin si rozhodne Maggie nechat, jenže se nemůže vrátit do Acapulca, protože jeho dcera je americká občanka a tak se rozhodne v L.A. zůstat.

Já ráda dávám přednost filmům, které u nás nejsou tak provařené, protože slibují daleko větší překvapení i co se do kvality týče, dříve jsem hodně dávala přednost americkým filmům, neříkám, že teď ne, jen už ne tolik jako dřív a tak se vždycky nějaký ten film ze Španělska (nejlepší horory), Skandinávie (nejlepší thrillery) Francie (jedny z nejlepších komedií) i Velká Británie či Austrálie si připraví nějaké to překvapení a v poslední době jsem přišla na chuť i několika německým filmům, prostě rozmanitost je krásná a obzvlášť příjemné je, když Vám ten film něco dá a ne to, že pak litujete a říkáte si tohle byla ztráta času.

Bez návodu je kombinací komediálního žánru a dramatu, tohle spojení je už osvědčené a poměrně funguje v případě tohoto filmu je první část zcela komediální, ano párkrát se zasměje ovšem nic převratného nečekejte, jsou lepší komedie, pár dobrých scén se tam najde. Líbí se mi dozrávání hlavní postavy a celkově jeho vztah s dcerou. Někdy se ten děj dá označit jako takový ten recept na guláš alá co dům dal, dáme tam všechno co doma najdeme a tak to někdy sklouzává tam kam by nemělo, další překážkou je tu naprosto nesmyslná stopáž, která je skoro 120 minut, což hotové šílenství protože se tam našlo nejméně 20 minut bez kterých by se to obešlo, především scény u soudu. Herecky tu asi nejvíc exceluje hlavní hrdina což je tedy Eugenio Derbez, který krom skvělého výkonu ještě režíroval, tak měl jistě co dělat. Pochvalu zaslouží i mladičká Maggie. Závěr mě posadil na zadek jako už dlouho žádný film.

Jasně našlo se tam pár přešlapů, ale v tomhle případě člověk přimhouří oko, protože Bez návodu slibuje příjemnou podívanou, která je někdy až moc přehnaná, ale snímek působí hrozně mile a celkově mě dost překvapil.

HODNOCENÍ:

7/10

CSFD: 73 %  FDB: 73,7%  IMDb: 7,6

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře