Into the Grizzly Maze (2014)

12. prosinec 2015 | 23.58 |
› 

69115b18578375

Režisérem snímku je David Hackl, který měl točit jedno z pokračování Saw jenže byl odvolán a tak jeho prvním snímek je právě Into the Grizzly Maze. Grizzly je poměrně neprovařený a i přesto, že v něm hraje slušná hollywoodská banda.

Hrají: James Marsden, Piper Perabo, Thomas Jane, Billy Bob Thorton a další.

endangered-2014-07

Rowan (James Marsden) se vrací do svého rodného města kvůli tomu, aby v lese našel ztraceného přítele, chtěl přijet v tajnosti a pak zase zmizet, jenže se zapletl do rvačky a dorazila policie. Jeden z policistů je i jeho bratr Beckett (Thomas Jane) se kterým si Rowan už nějakou dobu nerozumí. Rodinné vztahy nejsou jedinou komplikací, protože v lese řádí medvěd grizzly, který zabil už několik lidí a zdaleka neskončil. Rowan v lese zachrání Beckettovu manželku Michelle (Piper Perabo) před medvědem a potká se s bratrem, který se Michelle vydal hledat za pomoci doktorky Kaley (Michaela McManus). Všichni se vydávají najít přítele, jenže hledání jim znepříjemňuje medvěd, který je nenechá jen tak odejít. 

Už to pár měsíců bude, co se mi pod ruku dostal snímek Backcountry, se kterým jste se na mém blogu už setkali (movies-and-tvshows.pismenkuje.cz/438-backcountry.html), kde je v hlavní roli medvěd také. Backcountry bylo obrovské překvapení a tak, když mě kamarád upozornil, že vyšel film Grizzly, tak jsem ho chtěla vidět, jenže šanci dostal až teď.

grizzly_movie_poster_by_lafabrDva bratři, kteří spolu jako děti pobíhali v lese a stříleli na medvědy (ne pro zábavu, jen když bylo potřeba) se po letech odcizí, jeden z nich se namočí do problému a ten druhý se rozhodne stát policistou, po letech se setkávají a hned je zaděláno na problém, protože je nahání naštvaný medvěd, který má hlad...

Prvně musím pochválit poster, protože ten vypadá jak z nějakého drsného komiksu a jistě navnadil spousty diváků jenže.

...Už od začátku je divákům jasné, že si tu užijí rodinná dramata něco na způsob Velmi křehkých vztahů, což je ona zásadní chyba v příběhu, protože je to naprosto podřadné, protože to stačilo udělat celkem prostě - skupina lidí a proti nim medvěd, který lační po krvi - prostě matka příroda a šlus, jenže příběh má tu typickou americkou šablonu, kde se všechno točí okolo rodinných vztahů, milostných vztahů a to mi tu trošku překáželo nebo teda spíš dost mi to překáželo.

Scény s medvídkem jsou slušné, lítající těla, vnitřnosti, krev cáká na všechny strany, medvídek byl slušným soupeřem a dával postavám docela na frak. Krásná aljašská příroda, která není tak poklidná, jak se na první pohled může zdát. Napětí má tu tendenci stoupat, ale pak zase klesat, napočítala jsem tam dvě překvapivé scény. Solidní okořenění příběhu je když se na scéně objevuje postava, kterou hraje Billy Bob Thorton, ale přesto neshledávám film velkým trhákem, ano jistě diváky přilákalo to hollywoodské obsazení, ostatně proč taky ne, jen ten příběh by neměl být na úkor hvězd a v tomhle případě jsou tu zajímavější ti herci než příběh, což je velká škoda. Grizzly byl neuvěřitelný, i když někdy mi vážně přišlo, že zabíjí ty lidi jen tak pro zábavu a ne protože by měl hlad, ale co, proč ne!

Trošku mi tu vadila jak moc je to nelogické a nepravděpodobné,  medvěd zabil každého koho spatřil, za někým se plížil jak myška aniž by to ten dotyčný vůbec tušil, že je za ním takhle obrovský medvěd a přesto s manželkou Piper Perabo se setkal tváří v tvář a to hned dvakrát a neudělal jí nic, že by se i medvědi mohli zamilovat? Samozřejmě je jasné, že se to děje kvůli těm rodinným vazbám a opět se dostávám k té americké typické šabloně, která mi tu nesmírně vadí. 

Grizzly není žádný kasovní trhák ani žádný umělecký počin. Je fajn, že se psychopat vyměnil za medvěda, který je skutečný a strašidelný sám o sobě, ale tomuhle toho k dokonalosti chybělo dost a to, že je tam hvězdné obsazení nezaručuje nikdy nic, což Grizzly dokazuje. Slušná akční podívaná, která je někdy nudná a především je zcela průměrná. Říkám si jestli se nebude točit Šest medvědů s Cibulkou - úplně to vidím, šest medvědů v lesíků, kde Aleš Cibulka luští křížovku a medvědi si říkají jak se rádi sejdou na Cibulce :D

Backcountry z toho jasně vychází jako vítěz a to i za předpokladu, že tam hrají dva herci a tady je to samá hvězdička a je to prd platné. 

HODNOCENÍ:

5/10

CSFD: 55 % FDB: 63% IMDb: 5,2

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře