Knižní zklamání #1

23. listopad 2015 | 15.50 |
› 

Každý čtenář se už setkal s knihou na kterou se těšil, ale nakonec to nedopadlo tak jak si představoval a u mě to jsou dvě poslední knihy které jsem četla a které pak to jsou? Pojďte to zjistit...

DENÍK MÉHO STÍNU - Claire Kendal

big_denik-meho-stinu-e4P-24385

Anotace:

Víte, kde končí láska a začíná nebezpečná posedlost?

Clarissa je mladá žena, kterou nedávno opustil přítel, žije sama a právě teď prožívá peklo, protože z jejího kolegy se stává nebezpečná překážka. Sleduje jí domů, neustále jí volá, píše, tam kam se hne Clarissa tam je i on. Posílá jí dárky jenže Clarissa o něj nemá nejmenší zájem ba naopak je jí odporný. Clarrisa má stále větší strach a jeho konfrontace jsou častější a tak se Clarissa rozhodne jednat, sbírá důkazy a vše si zapisuje, aby jednou až se rozhodne jít na policii mohla předložit než se stane něco hrozného.

Nakladatelství: IKAR

Počet stra: 344

Knih o stalkingu je málo a tak když se něco takového objeví, tak po tom skočí každý milovník thrillerů. Jenže to co se zdá ze začátku jako vynikající mrazivý thriller se postupně mění v červenou knihovnu.

*

Hlavní hrdinka je politováníhodná nejen kvůli tomu co se jí děje, ale především pro svoje chování, které je v mnoha ohledech zcela nepochopitelné, ale člověk v tomhle ohledu může těžko posoudit, jak by se zachoval sám, takže chování hrdinky dokážu ještě přejít.  Začátek se rozjíždí celkem slušně, kombinace ich formy a třetí osoby thrilleru sluší a odlišuje ho od těch ostatních jenže to nestačí. Co se příběhu nedá upřít je to, že se rozjíždí prakticky okamžitě, jenže pak se dává postupně na ústup. Další věcí, která se mi v příběhu líbila byla kombinace teroru s příběhem Modrovouse od Charlese Perraulta. Rozhodně nechci říct, že by autorka neuměla zaujmout, to vůbec jen si vybrat téma stalkingu bylo dost odvážné a moc se to nevyvedlo. Mrazivý thriller si představuji, tak že mě dokonale pohltí i když mi běhá mráz po zádech, jenže na nějaký mráz zde můžete zapomenout, ano ty situace ve kterých se ocitá hlavní hrdinka jsou nemilé, ale autorka je nezužitkovala tak jak měla a tak nějak to vyšumělo do prázdna, i když snaha byla, ale v polovině knihy mi přišlo, že autorka ztratila směr a vydala se cestou červené knihovny, která se mě osobně příčí obecně natož v thrilleru, tam to prostě nepatří. Další nudná pasáž, která doprovází celý příběh je dějová linie ze soudní síně, kde je hlavní hrdinka v porotě u případu, který je podobný situaci ve které se ona sama nachází.

Postavy nejsou extra sympatické a stěží k nim přilnete, tak nějak je čtenářům jedno, jak to celé dopadne nebo alespoň na mě to takhle celé působilo. Ve středu dění je logicky Clarrisa, kterou stěží nazvete zajímavou postavou ostatní postavy jsou na tom dost podobně. Příběh je prostý a jasný, přesto autorka jako by si v polovině uvědomila, že vlastně nechce psát thriller.

Temná, nápadná obálka slibuje něco, čeho se čtenář nedočká, což je velká škoda a jednoznačně je pro mě kniha Deník mého stínu zklamáním tohoto roku, což neznamená, že by kniha byla hodně špatná, to rozhodně ne, jen já jsem od ní čekala daleko víc.

HODNOCENÍ:

3/5

OSTROV LHÁŘŮ - E. Lockhart

1040

Anotace:

Báječná rodina Sinclairových, soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. 

Skupina čtyř přátel - Lhářů. jejichž přátelství začne být destruktivní. 

Revoluce, nehoda, tajemství, lži a další lži. Pravá láska a pravda.

Nakladatelství: Host

Počet stran: 264

Báječná rodina Sinclairových, která si užívá prázdniny na svém vlastním ostrově, jenže tohle není příběh o zlaté mládeži. 

 *

Kniha Ostrov lhářů patří do kategorie young adult, což nutně nemusí znamenat, že jde o špatnou knihu, ostatně já ráda čtu tyhle knížky, protože když jsem byla já v téhle cílové skupině, tak se moc takových knih nepsalo až v posledních letech je to obrovský boom. Ostrov lhářů byl hodně propagovanou knihou, ale po přečtení si vlastně říkám, proč tomu tak bylo, vždyť je to prach obyčejná kniha, která je stěží překvapivá, napadá mě spousta knih, které patří do žánru yound adult a jsou stokrát lepší, nejlepším příkladem je John Green, kterého mnozí milují a někteří naopak nesnesou tu přílišnou propagandu a to, že je profláknutý.

Kniha má kolem 260 stran a čte se velmi snadno, což je její velké plus, i když se tam vlastně skoro nic neděje a jde akorát o tlachání a řádění na letních prázdninách. Všechno je to tak nějak popisováno hrozně suše, což je škoda, i když příběh je protkán odkazy na několik knižních klasik či několika zajímavými citáty, co autorce nemůžu vytknout lidské emoce, které v příběhu dokázala vykreslit velmi dobře a mrzí mě, že si podobně neporadila i s celým příběhem.

Hlavní hrdinka je opět nesympatická mladá dívka, která čtenáře provází celým příběhem, ale čtenář toho o ní ví velmi málo, což je možná dobře a možná špatně. Zvolit jí jako hlavní hrdinku nebylo úplně moudré, protože mě to celé bylo nějak jedno, což by se stávat nemělo ať už u knih či filmů, člověk by se měl s tou postavou ztotožnit, splynout s ní, zamilovat si jí a to všechno tady postrádám. Nebudu tady samozřejmě spoilerovat a tak nic neprozradím, ale musím dodat, že překvapivý konec si představuji úplně jinak, od poloviny knihy mi bylo celkem jasné, jak to celé dopadne a tak nějak pořád nechápu to pozdvižení kvůli téhle knize, pro mě je to jednoznačně velké zklamání.

Obálka knihy je krásná, ta kombinace barev působí velmi příjemně a stejně tak je příjemná kniha i na dotek, ale bohužel kvalitu obálky tu nehodnotíme, i když kdyby tomu tak bylo, tak by určitě byla v TOP10 nejlepších obálek.

HODNOCENÍ:

3/5

Ani jedna z knih nepatří mezi knižní brak, ale i tak já jsem do toho šla s velkým očekávaním a to se proměnilo ve zklamání. Nejvíc jsem toho četla v září a v říjnu zhruba tak 15 knih a tyhle dvě jsou ta největší zklamání jednak za dobu dvou měsíců, ale celkově za rok 2015.

Jak jste na tom vy? Jaká kniha Vás zklamala nejvíc?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře