Novinka #7 Jessica Jones

30. listopad 2015 | 23.34 |

jessica-jones-netflix-poster

Stanice: Netflix

Premiéra: 20. listopadu 2015

Žánr: mysteriózní/komiks

O čem to je?

Jessica Jones je mladá krásná žena, která se na první pohled může zdát jako obyčejná dívka, ale tomu tak rozhodně není. Jessica je superhrdinka, která své hrdinství pověsila na hřebík a věnuje se detektivní práci. Trpí posttraumatickou stresovou poruchou, za kterou může událost díky které se vykašlala na to být hrdinkou, jenže její další případ jí opět vystaví minulosti na kterou se tak snaží zapomenout. 

Na koho se můžete těšit?

Hlavní postavou, jak už samotný název napovídá je Jessica Jones, kterou zvárnila Krysten Ritter, kterou můžete znát také ze seriálu Gilmorova děvčata či z Perníkového táty nebo ze seriálu Veronica Mars. Ritter se ovšem objevila i v několika dalších filmech. Její nejlepší přítelkyni si zahraje Rachel Taylor, která v objevila v televizním seriálu Charlieho andílci, jenže ten neměl příliš velký úspěch a byl zrušen, mnozí jí znají z Grey´s anatomy či z jejích filmových rolí jako Clona, Černá hodina apod. Další známou tvář, kteru znají příznivci seriálu Doctor Who je David Teenant, také nesmím opomenout Carrie - Anne Moss, kterou není třeba představovat.

maxresdefault

Další podrobnosti:

Stanice Netflix je známá tím, že všechny své seriály vypouští najednou a tomu není jinak ani u Jessicy Jones. Jessica Jones je již druhým seriálem od Marvelu, který Netflix produkuje a nebude ani posledním. Prvním byl Daredevil a chystají se další 3 seriály. V roce 2016 se chystá Iron Fish (i když ho možná nahradí Punisher), Luke Cage (který se v seriálu Jessica Jones objevuje) a jako poslední bude seriál Defenders, kde se objeví všichni 4 hrdinové najednou. 

Verdikt:

Jeden z nejočekávanějších seriálů nezklamal. Pilotní epizoda mi měla vždycky nastínit děj a seznámit diváky s hlavní postavou a v tomhle případě to bylo na jedničku. Jessica Jones je záhadná žena, kterou si jednoduše zamilujete, její sarkasmus a celá ona samotná umí zaujmout, za což nepochybně může okouzlující Krysten Ritter bez debaty. Jessica má jako každý své problémy, jenže ty její jsou psychické a s tím se dá hodně težko vypořádat, první případ zmizelé dívky Jessicu zavede do minulosti, které se nemůže zbavit ať se snaží sebevíc. 

Vedlejší postavy jsou prostě vedlejší a hlavní prostor dostává jen Jessica, což je moc dobře, další postavy jistě dostanou své šance v dalších dílech. Ze začátku mi to celé hodně připomínalo Veronicu Mars a myslím, že jsem nebyla sama, jenže tady příběh doprovází tajemno a celé je to zahalené do takové podivné atmosféry. Seriál je ukázkou opět vynikající práce, protože tomu nechybí akce, vtip, kouzlo, mysteriózní nádech a přesně to, co jsem od seriálu čekala jsem dostala. Daredevil se vyvedl a dostal druhou řadu a to přesně očekávám i u Jessicy Jones, protože pokud si bude držet to co nabídla v pilotu, tak se máme na co těšit. 

Šance na obnovení:

Tady to vidím celkem slibně, upřímně si nevzpomínám kdy se oznámilo obnovení Daredevila, ale u J.J to vidím na vysoké šance. 

Hodnocení pilotní epizody: 90%

www.youtube.com/watch

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře