Seriály, které by si divák neměl nechat ujít #2

19. prosinec 2015 | 18.06 |

Máme tu další část seriálů, které by si správný seriálový nadšenec neměl nechat ujít a tentokrát to bude něco nenáročného jednoduše tady najdete zcela odpočinkové seriály, které dokáží zlepšit náladu a některé i pobavit.

FAKING IT

Faking-It

Karma a Amy jsou nejlepší přítelkyně už od dětství, jsou na střední škole, kde si přejí být populární, jenže se jim to příliš nedaří. Dívky usoudí, že být homosexuální v dnešní době je moderní a že by jim to mohlo přinést popularitu a tak začíná předstírání a tak se z nejlepších kamarádek stávají přítelkyně, tedy jen na oko. Karma je zamilovaná do školního krasavce Liama a Amy začíná být svými city ke Karmě stále více zmatená. 

Stanice MTV není jen hudební kanál, nabízí celou řadu seriálů a v roce 2014 stanice přišla s novinkou Faking It. Seriál si po odvysílání získal své příznivce, i když s tím stanice příliš nepočítala, tak vytvořila jen osm dílů, úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a tak se seriál vrátil s druhou řadou, která má dvacet dílů. Za seriálem stojí Carter Covington, který natočil seriál Deset důvodů, proč tě nenávidím, který vznikl díky filmové předloze z roku 1999. Seriál dostal celou řadu, ale bohužel se svého obnovení nedočkal. Díly seriálu Faking It jsou dlouhé 20 minut. 

28cdded1331e47a1c71cf0a0bb5895

*

Už si ani nevzpomínám jak jsem na tento seriál přišla, ale jsem mu věrná dodnes. Je to příjemná vtipná podívaná, která je někdy balancuje na hraně trapnosti, ale to dost možná připadá jen mě, protože přece jen musíme brát v potaz, že seriál je určen pro jinou cílovou skupinu, která se mě už netýká. Každá postava má své pro a proti, což je zcela pochopitelné a správné a řekla bych, že seriál celkem vystihuje dnešní mládež a především se mi líbí, že seriál nebrnká na hetero stránku a naopak do popředí staví homosexualitu, což je velmi osvěžující po těch klasických hetero středoškolských dramatech, které se točí okolo výběru šatů na školní ples apod. 

Je to vtipné, někdy přehnaně dramatické a je to prostě taková příjemná oddychovka, která rozhodně neurazí, i když je spíše pro dívčí publikum. Věřím, že se v seriálu spousta lidí najde, což je velmi milé. 

►Seriál byl obnoven pro 3. řadu. 

HART OF DIXIE

130

Zoe právě odpromovala a chce se stát stejně jako její otec uznávanou kardioložkou, jenže její plány naruší oznámení, že získala praxi v malém městečku Bluebell v Alabamě, kterou jí odkázal její pravý otec praktický lékař Wilkes, Zoe jako pravá neyorčanka pohrdá venkovem, přesto se rozhodne zůstat, její plány jí ovšem kazí spolumajitel praxe a její sexy soused Wade a také zjištění, že muž jejich snů George je již zasnoubený s místní kráskou Lemon. 

Televizní stanice The CW je známá svými seriály pro mladší publikum. Mezi nejznámější seriály stanice patří The Vampire Diaries, Supernatural, The Originals, Arrow a Flash, stanice samozřejmě vysílá daleko více seriálů. Seriál Hart of Dixie je taková další klasická oddychovka, která dokážě potěšit. Seriál má čtyři řady, tři z nich jsou po 22. epizodách a čtvrtá byla zkrácená na 10 kvůli těhotenství hlavní představitelky. Tvůrcem seriálu je Leila Gerstein, která psala scénář ke Gossip Girl nebo k seriálu O.C. ve kterém si Rachel Bilson zahrála jednu z hlavních rolí. Seriál začal vysílat v roce 2011 do roku 2015. 

new-hart-of-dixie-promotional-

*

Seriály, které sleduji bývají hodně různorodé najde se tam směsice všeho a tak na něm nemohla chybět ani Hart of Dixie. Zoe je vzorem dokonalé seriálové postavy, má totiž všechno co by taková postava měla mít, je vtipná, rozkošná, střelená, nádherná a divák si jí musí zamilovat, ono to prostě jinak nejde, někdy diváka dokáže pořádně naštvat obvzláště co se týče lásky, ona je prostě jedním slovem šílená a přesně zapadne do malebného městečka, které sice normálně vypadá, ale nakonec když s ním strávíte pár dílů zjistíte, že to městečko je stejně bláznivé jako ona. Hart of Dixie je jedním slovem kouzelný a stejně jako si zamilujete Zoe, tak si zamilujete i samotný seriál, protože to jde velmi snadno. Je to nenáročná podívaná, která mi zpříjemnila dny, když i bylo nejhůř a proto pro mě tenhle seriál má a vždycky bude mít v srdci místo. 

Seriál byl letos ukončen.

NEW GIRL

222684-new-girl-new-girl

Jessica Day je mladá trošku střelená učitelka, která právě prochází těžkým obdobím - načapala svého přítele s jinou ženou a rozhodne se ho opustit, jenže to znamená, že si musí najít nové bydlení. Odpovídá na inzerát tří mužů, kteří hledají spolubydlící a tak se Jess přestěhuje, jenže to co trojici přátel (Nick, Coach, Schmidt) připadalo jako dobrý nápad se rázem změní v katastrofu, přesto všechno se z nich stávají přátelé, které jen tak něco nerozdělí.

Stanice FOX v roce 2011 přišla s novým projektem do kterého zapojila mladší sestru Emily Deschanel, kterou mnozí znají jako Kůstku ze seriálu Bones a tak hlavní role připadla Zooey Deschanel, která se objevila už mnohokrát na filmovém plátně a v případě New Girl dostává šanci mnohem větší. Seriál New Girl patří do žánru komedie a tak se diváci můží těšit na nezapomenutelné scény díky kterým se od srdce zasmějete. Další bláznivá jízda tentokráte s Jessicou Day. 

NewGirl-1210

*

Jessica je bezprostřední postava, něčím připomíná výše uvedenou Zoe, ale Jessica je stokrát horší v dobrém slova smyslu samozřejmě. Seriál New Girl mám moc ráda, baví mě sledovat naprosto odlišnou skupinku lidí, kteří se sbližují a stávají se z nich přátelé na život a na smrt. Jejich různorodé povahy divákům připravují v každém díle něco jiného a vždy pobaví, vlastně na svém seznamu nemám seriál u které bych se takhle bavila, že by mě bolelo břicho smíchy. Seriál je plný humoru, i když každému nemusí sednout, ale na tenhle odhad stačí vidět jeden díl a buď si seriál zamilujete nebo ne, nic mezi, to nelze. Postavy jsou bláznivé a myslím si, že se alespoň v jedné najdete, celé to působí hrozně mile. Je fajn poznávat tyhle postavy víc, protože o to víc je milujete s každou řadou o něco víc. Jestli si teď pokládáte otázku, zda si máte seriál pustit, tak já radím rozhodně to udělejte, každý díl má něco kolem 20 minut a vždy dokáže pobavit. 

► Seriál byl obnoven pro 5. řadu, která se na obrazovky vrací začátkem ledna 2016 se zkrácenou řadou, tak snad to neznamená, že bude poslední.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře