Top 10 nejlepších parťáků

10. říjen 2012 | 00.54 |

Vracím se se svou Topkou a tentokrát se zaměřím na nejlepší filmové a seriálové partnery, kteří jsou dle mého nejlepší a nejlépe jim to klape, samozřejmě po pracovní stránce.

partner

1. Peter Burke a Neal Caffrey (Tim DeKay a Matt Bomer) - VE SLUŽBÁCH FBI

caffrey-and-burke

První parťáci, které mám na seznamu je dvojce Burke&Caffrey ze seriálu White Collar u nás je seriál znám pod názvem Ve službách FBI. Seriál, který letos odvysílal svou čtvrtou sérii a další tedy pátá nás čeká. Tahle dvojce má něco co asi žádná jiná, i když sem tam jeden dělá to co by se tomu druhému přiliš nelíbilo, ale přesto jsou stejně parťáci jak má být. Mezi touto dvojcí nemluvíme pouze o partnerství v práci, ale jsou především dobří přátelé a kdo by to řekl agent a podvodník, zajímavá kombinace. Mezi nimi pobíhá Mozzie a sem tam Peterova žena, Elizabeth. Partnerství, které si prošlo krizí, lépe řečeno několika krizemi, ale vždycky to skončí tak jak má, usmířením.  Jsou vtipní, zábavní, inteligentní a tak je radost sledovat, když chce jeden druhého převést.

2. Fox Mulder a Dana Scully (David Duchovny a Gillian Anderson) - AKTA X 

12618

Další nejlepší parťáci jsou opět seriálový a tentokrát ze seriálu Akta X, pochybuju, že se najde někdo kdo by tuhle dvojci neznal a kdyby ne, tak by se nad sebou měl asi vážně zamyslet! Mulder&Scully tuhle dvojci jsme mohli vidět poprvé v roce 1993, kdy nám představili něco trochu odlišného, seriál i samotná dvojce diváky bavila do roku 2002. Tuto dvojci jsme mohli vidět i v několika stejnojmenných filmech. Tahle dvojce také neskončila pouze u pracovního , ale svoje partnerství završili láskyplným vztahem.

3. Holmes a Watson (Robert Downey Jr. a Jude Law ) - SHERLOCK HOLMES

tumblr_lp05shRXaW1qhcop3

Na třetím místě se umístila moje oblíbená dvojce tentokrát se jedná o filmovou dvojci Sherlock Holmes a John Watson.

I když tahle dvojce byla zfilmovaná mnohokrát tohle spojení je úplně nejlepší. Poprvé jsme mohli tohle spojení vidět v roce 2009 a později o několik let později, tedy přesněji v roce 2011 jsme se s nimi sešli znovu. Jejich spojení přináší neuvěřitelnou zábavu, která baví tak díky bohu za Guye Ritchieho. Tak snad se s touhle dvojcí setkáme opět znovu.

 4. Hercule Poirot a Arthur Hastings (David Suchet a Hugh Fraser) - HERCULE POIROT

captainhastings

Čtvrtá dvojce, která je opět detektviní. Parťáci, kteří se dočkali jak filmové podoby tak i seriálové. Seriál měl hned několik řad a běžel od roku 1989. Dalších dílů se dokonce dočkáme v příštím roce. Kdo zná romány Agathy Christie tak moc dobře ví, že Poirot rozhodně nepotřebuje žádného parťáka na rozřešení jakéhokoliv zločinu, ale přesto mu společnost dělá jeho věrný společník kapitán Hastings, který by rád byl detektivem, ale jeho deduktivní schopnosti nejsou na příliš vysoké úrovni, ale přesto tahle dvojce se skvěle doplňuje, Hastings většinou pronese něco o čem ani sám neví, že by to mohlo stát za to a Poirot je překvapen. A proto jsou tyhle dva pro sebe nepostradatelní, tedy svým vlastním způsobem :-)

5. Seeley Booth a Temprence Brennan (David Boreanaz a Emily Deschanel) - SBĚRATELÉ KOSTÍ

41340c254e_55760674_o2

S touto dvojcí jste se mohli setkat v mé předešlé topce, která se soustředila na nejlepší páry a hleďme mám je tady znovu. Teď opomenu to, že jsou parneři, kdybych měla být přesnější parneři, kteří spolu mají dítě i když na nějakou svatbu to nevypadá. Po většinu čase tedy po většinu řad jsme mohli vidět Bootha a Kůstku jako tým, který spolu nesdílí postel nýbrž pracovní nasazení. Jeden bez druhého by nemohli fungovat, Booth bere Kůstku do terénu a Kůstka pomáhá Boothovi díky svým genilálním schopnostem a za pomoci kostí odhalit vše co se dá vyčíst z kostí, musím říct, že jsem nikdy netušila co všechno se dá poznat díky lidským kostem, tedy samozřejmě musíte diponovat onou inteligencí a znalostmi kterými disponuje Kůstka či celý tým (Angela, Camille, Hodgins, Sweets atd.) 

6. Phillipe a Driss (Francois Cluzet a Omar Shy) - NEDOTKNUTELNÍ

safe_imagephp

Na šestím místě se umístila filmová dvojce, která se dostala na příčky filmových žebříčků v roce minulém. Jedná se o francouzskou dvojci, která vehnala slzy do očí snad každému. Dvojce která dojme a zároveň rozesměje. Dvojka, která na mém seznamu nesmí chybět obzvláště proto, že v tomhle filmu se zrodilo přátelství a co víc je to skutečné přátelství. Víc k téhle dvojci snad není potřeba ani psát.

 7. Tucker a Dale (Alan Tudyk a Tyler Tubine) - TUCKER A DALE VS. ZLO

tucker-dale-vs-evil-image-1

 Sedmou příčku obsadila dvojce venkovských buranů, tuhle dvojci jsem měla možnost vidět poprvé v tomhle roce, od té doby co jsem je viděla jsem se do nich zamilovala a tak když jsem tvořila tuhle TOP tak jsem veděla, že tady prostě musejí být. Jeden větší trouba než druhý. Jejich směšné počínání pobaví. Jeden bez druhého, to by nebylo ono a přesně proto jsou tady, protože jsou jeden bez druhého nic.

8. Joe a Jerry (Tony Curtis a Jack Lemmon) - NĚKDO TO RÁD HORKÉ

curtislemmonhot

Film, který řadím mezi mé oblíbené a tak jsem nemohla zapomenout na dvojci Joa a Jerryho. Dva muzikanti, kteří jsou svědky vraždy a tak se ukrývají v převleku žen a kde se nejlépe schováte a zapadnete obzvláště, když jste muzikanti, v dámské skupině, které vévodí Sugar tedy Marilyn Monroe. Oba prvotřídní sukničkáři a především přátelé, kteří se snaží podporovat, i když to někdy tak docela nejde. Parťáci na život a na smrt.

9. Riggs a Murtaugh (Mel Gibson a Danny Glover) - SMRTONOSNÁ ZBRAŇ

imagesCAQ9C0I9

Poprvé se tahle filmová dvojce objevila v roce 1987, partneři, kteří bavili lidi po celém světě čtyřmi díly a to do roku 1998. Akční podívaná, která byla o to víc zajímavější, když se Tihle dva pánové pošťuchovali a dělali si ze sebe srandu. Parťáci, kteří se sebou měli ze začátku určité problémy, ale za ty čtyři díly se z nich stala nerozluční dvojce, která zaplnila deváté místo.

10. Tim Burton a Johnny Depp

-Johnny-Tim-johnny-depp-tim-bu

Proč jsou tihle dva na seznamu? Na to je jednoduchá odpověď, ačkoliv nepatří do filmových či seriálových dvojic jejich práce coby partnerů je neuvěřitelná a kdo jiný by si zasloužil tady být než tihle dva, kdyby nešlo o seriálové a filmové parnery asi bych tuhle dvojci dala na první místo. A co, že to vlastně všechno stojí za jejich partnerstvím. V roce 1990 to byl Střihoruký Edward další snímek byl z roku 1994, Ed Wood, v roce 1999 to byla Ospalá díra. V roce 2005 to byli hned dva filmy, Karlík a továrna na čokoládu a Mrtvá nevěsta Tima Burtona. Rok 2007 přinesl film Sweeny Todd :Holič z Fleet Street. Rok 2010 byl objeven Alenky v říši divů a jako poslední snímek Temné stíny. To máme dohromady 8 filmů, které si co se týče hodnocení vedou dobře a to hodně dobře, a tak je vidět, že spolupráce těchto dvou osob je víc jak účinná. A přesně proto, jsou tady!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře