Ladíme 2 (2015)

4. prosinec 2015 | 09.33 |

size4-14316840078449

Slavná americká herečka Elizabeth Banks se vrací v Pitch Perfect 2 jako režisérka, pro zajímavost v předchozím díle byla i producentkou a zároveň si tam zahrála ve vedlejší roli. Scénář stejně jako k prvnímu dílu psala Kay Cannon. 

Hrají: Anna Kendrick, Brittany Snow, Skylar Astin, Rebel Wilson, Elizabeth Banks


pitch-perfect-2-2-xlarge

Barden Bellas si užívají svou nehynoucí slávu a dokonce jsou pozvány na oslavu narozenin prezidenta, kde mají vystupovat, jejich číslo se moc nepovede a díky němu padnou v nemilost u svých příznivců a je jim zakázáno nadále vystupovat, jenže ony se nechtějí jen tak vzdát a jsou odhodlány bojovat a vyhrát a získat zpět respekt. 

Tři roky jsme si museli počkat na pokračování a stálo to čekání za to? Nejsem si úplně jistá. Je lepší než první díl? Tak to ani náhodou!Popularita acapella rostě stále víc a víc, asi největším průkopníkem je a vždy bude televizní seriál Glee. Hlavní otázka, kterou by si každý kdo si chce film pustit je ta, stojí mi za to dát tomu dvě hodiny svého života? Já říkám ne, nestojí! I když věřím a vlastně je mi jasné, že tohle je film spíše pro mladší publikum a že mladé slečny, které si to pustí nebudou tak znechucené jako jsem byla já. 

yIjCMpDBX41odDcMUWIEHibzdv5V prvním díle jsme sledovali Becu, která nastoupila na vysokou školu, ve volném čase pracuje v rádiu a jejím životem je hudba, které se chce věnovat, díky náhodě se ocitá ve školním dívčí kapele Barden Bellas, v druhém díle už sledujeme jen příběh Barden Bellas, které si udělaly ostudu a snaží se to napravit a v tom je ten zakopaný pes, protože je to vlastně hodně nezáživné. 

Už v prvním vystoupením dívčí skupiny se přihodí trapas, jenže přítomen byl i prezident Obama a tak trapas získává mnohem větší rozměry a Barden Bellas jsou vyvrhelové, což se snaží změnit musí porazit věhlasnou německou skupinu Das Sound Machine a mnohé další světové špičky, což mě přivádí k tomu, že Pitch Perfect 2 je průhledný a to poměrně hodně a drží se klasického amerického stylu, což mi tady docela překáželo a působí to hrozně lacině.

 

Jak jste si mohli všimnout příběh je tedy velmi prostý a spadá do kategorie podprůměrný, což se rozhodně nedalo říct o prvním díle. Je sice hezké, že Pitch Perfect si dělá srandu nejen ze sebe, ale celkově z hudebních stylů, američanů a nejen to, jenže i když se tam najde pár vydařených vtípků, ale nakonec to celé vyšumí a je to spíš trapné. Co se týče hudebních čísel, tak těch je tu jak šaránu, což zamrzí vzhledem k tomu, že příběh by na tom měl stavět, neshledávám zajímavé hašteření žen různých kultůr a rozhodně si nepředstavuji to sledovat skoro dvě hodiny. 

Herecké obsazení vede Anna Kendrick, které jsem nikdy docela nepřišla na chuť, přijde mi dost prkená a ty její výrazy bývají dost křečovité, ale hlas má krásný jen kdyby ho tam bylo trochu víc. Brittany Snow je oproti tomu má oblíbenkyně a do role zanícené zpevačky se dokonale hodí za chválu stojí i Tlustá Amy v podání Rebel Wilson, která to tak nějak celé dokáže vyzdvihnout. Elizabeth Banks mě nikdy svým hereckým talentem příliš neohromila a jako režisérka nemá co nabídnout. Pitch Perfect 2 jako by stavělo na slávě svého předchůdce a tak nějak se na tom veze, přesto to nemění nic na faktu, že druhý díl vzniknout vůbec nemusel dokonce ani vzniknout neměl je to jen další kasička na peníze, která přiláká náctileté slečny, které možná uspokojí, ale pro někoho kdo hledá film s uměleckou hodnotou film musí zklamat. 

Když bych to měla nějak shrnout tak jde o film plný keců, který nic kromě keců nemůže nabídnout, pěvecké a taneční vystoupení tam postrádám, to je jako kdyby Step Up ( Let´s dance) nebylo o tanci, ale jen o řečnení a řekněme si to upřímně nikoho by to nezajímalo. Pitch Perfect 2 je pro mě velkým zklamáním, když vezmu v potaz jak jsem se na druhý díl těšila, tak to čekání opravdu nestálo za to. Ano své příznivce si to najde a Ti se můžou radovat, že v roce 2017 se objeví v kinech třetí pokračování s prostým názvem Pitch Perfect 3. 

HODNOCENÍ:

5/10

CSFD: 62% FDB: 77% IMDb: 6,6
 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře