Contracted: Phase 2 (2015)

14. leden 2016 | 13.43 |

contractedphase2

Jak už sám název napovídá jedná se o druhý díl hororového filmu z roku 2013. Režisérem druhého dílu je tentokrát Josh Forbes, pro kterého je to první celovečerní snímek. Hlavním hrdinou druhého dílu je mladík, který si zahrál v prvním díle. 

Hrají: Matt Marcer, Morgan Peter Brown, Anna Lore a další.

contracted2k

Příběh druhého pokračování navazuje tam kde první skončil, Riley zjišťuje, že po sexu se Samanthou se necítí úplně v pořádku, proto se nechá vyšetřit doktorem, který mu sděluje, že je v pořádku. Riley je rád, že od Samanthy nechytil žádnou pohlavní nemoc, jenže jak se ukazuje chytil, jen se virus dobře schoval a připravoval se vystrčit růžky. 

Druhé pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat a hned v úvodu druhého dílu se divák podívá, jak předchozí díl vlastně skončil a rázem na něj navazuje dalším příběhem tak jako by neuběhlo pár let. Přiznávám bez mučení, že se mi občas stává pokud jde o hororové série, že se kolikrát stane, že vlastně nevím, jak to skončilo, protože přece jen filmy na sebe nenavazují hned, ale ta tvorba nějaký ten pátek čeká, jenže v případě filmu Contracted nebyla rekapitulace nutná, protože za posledních x let jsem neviděla nic nechutnějšího. 
160122321_5125f3

Muž z prvního dílu, který se s hlavní hrdinkou vyspal se díky tomu stává hlavní postavou druhého dílu, protože je sám nakažený a tak divák ani v případě druhého dílu nepřijde o nutnou dávku hnusu. Druhý díl má daleko větší rozsah než jeho předchůdce, což z filmu dělá trochu víc než jen nechutné dílo, příběh má totiž detektivní zápletku a tak divák nesleduje pouze rozklad lidské bytosti jak tomu bylo v prvním filmu. Contracted 2 se může pochlubit několika světlými momenty, hlavním plusem je ona zmiňovaná detektivní zápletka a sympatičtější hlavní hrdina. 

Najde se tam celá řada nesmyslů, ale to už evidentně k hororovému žánru neodmyslitelně patří, logika jde stranou, což je vlastně i kámen úrazu tohoto filmu, ale zase o čem by to bylo, kdyby hrdina nebyl idiot, že? Contracted 2 se co do nechutnosti vyrovná svému předchůdci, což je škoda, protože divákům nepřináší nic nového, jen kopíruje příznaky. První díl diváka vhodil do řeky neznáma, druhý díl odpovídá na několik otázek z prvního dílu a je dost pravděpodobné, že se dočkáme i dalšího dílu, tak se necháme překvapit, nic jiného vlastně nezbývá. Takže pokud jste viděli film z roku 2013, tak by Vám neměl uniknout ani díl druhý, i když film by se dal těžko zařadit do kategorie - musím vidět.

Herci opět nepatří mezi známé tváře, což v případě Contracted ani tak nevadí, protože by zřejmě odváděli pozornost od samotného příběhu. Pravdou je, že příběh jedničky jsem si pamatovala víc jak dobře, ale hodnocení ne a tak musela proběhnout kontrola, což mě přivádí k hodnocení druhého dílu, i když je Contracted 2 o chlup lepší bohužel to nestačí na vyšší hodnocení, tak třeba příště, jestli nějaké příště bude, i když přiznávám zvědavá rozhodně jsem. 

HODNOCENÍ:

6/10

 CSFD: 54% FDB: 60% IMDb: 5,1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře