Novinka #8 The Magicians

25. prosinec 2015 | 13.44 |

the-magicians-logo

Stanice: Syfy

Premiéra: 16. prosince 2015

Žánr: mysteriózní/ fantasy

O čem to je?

Quentin Coldwater se odjakživa zajímal o magii stejně jako jeho nejlepší přítelkyně Julia, která už podobným karetním trikům odrostla. Vrstevnící mají Quentina za podivína, ostatně i on sám se tak cítí a tak navštěvuje psychiatra. Miluje magii a fantasy příběhy a brzy se ukáže, že věřil správně, protože je pozván na zkoušku do školy magie Brakebills, kam je pozvána i Julia. Quentin zkoušku složí a tak je studentem kouzelnické školy, Julia oproti tomu pohoří a i když jí vymažou paměť vše si pamatuje a chce se do školy kouzel vrátit. Poklidný začátek školního roku naruší nebezpečná hrozba. 

Na koho se můžete těšit?

Stanice Syfy je známá tím, že se v jejich seriálech objevují neznámé tváře a přesně tak je tomu i v případě The Magicians. Hlavní role Quentina se ujal herec Jason Ralph, který se objevil v několika vedlejších rolech několika seriálů, jeho poslední rolí byl informátor ze seriálu Aquarius. Do role Julie byla vybrána mladá herečka Stella Maeve a v dalších rolích se představí David Call, Olivia Taylor Dudley a další. 

Magicians_hero_101A

Další podrobnosti:

Televizní seriál vznikl na motivy knižní předlohy amerického spisovatele Leva Grossmana. Kniha je u nás známá pod názvem Mágové na níž navazuje díl druhý s názvem Mágové: Král čaroděj.  Syfy se rozhodlo nadělit svým divákům předvánoční dárek a proto vypustili pilotní epizodu pár dní před vánoci, seriál se na televizní obrazovky vrací 26. ledna 2016. 

Verdikt:

Knižní série mi unikla a stejně tak seriál, o kterém jsem nevěděla, vlastně poprvé až v prosinci jsem zaznamenala, že nějaký takový seriál vznikne. Ač jsem seriálový milovník, seriály ze stanice Syfy mě tak nějak míjejí, protože nenabízejí nic moc zajímavého. Hlavní hrdina působí hodně plaše a někdy působí takovým tím dojmem, mouchy snězte si mě, přesto je to poměrně sympatická postava, která diváky bude provázet celým seriálem. Začátek může vypadat trochu rozpačitě, ale nakonec se z toho vyklube zajímavý příběh, jen ty postavy jsou malinko nesympatické a zřejmě divákům bude chvíli trvat než si k nim najdou cest, druhou věcí je to, že herci jsou podstatně starší než by měli být, což je malinko na škodu, ale budiž. Pilotní epizoda patří mezi to lepší, co se na obrazovky letos dostalo, i když příběh graduje s blížícím se koncem, což je celkem pochopitelné. 

Nejzajímavější scéna pilotu je bezpochyby Quentinův trik, který předvedl při přijímacím pohovoru, i když oni celkově ty kouzelnické triky jsou výborné a jsou třešničkou na dortu tohohle pilotu. Příběh je takovým mixem Harryho Pottera, Narnie a dalších podobných fantasy příběhů, takže je to místy malinko předvídatelné, ale věřím, že s dalšími epizodami nás příběh bude překvapovat stejně jako překvapila závěrečná scéna pilotní epizody. 

Šance na obnovení:

Vzhledem k tomu, že jde o knižní sérii, která má tři díly, tak by bylo co vyprávět, jenže všechno stojí na divácích, pilotní epizoda byla dobrá, ale měla zaujmout o chlup víc, i když mě samotnou příběh zaujal a tak nějak věřím, že diváci propadnou kouzlu The Magicians také. 

Hodnocení pilotní epizody: 75%

youtu.be/QS_20JPaEnA

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře