Sněží, sněží | L.Myracle, J.Green, M. Johnson

19. únor 2016 | 14.24 |

Knižní tip # 28

SNĚŽÍ, SNĚŽÍ - L. Myracle, J. Green, M. Johnson

Maureen Johnson je mladá americká autorka, která už od útlého věku chtěla být spisovatelkou. Napsala knižní sérii s názvem Stíny Londýna, první díl se objevil i u nás pod názvem Jméno hvězdy. John Green je americký autor, který se proslavil zejména díky své knize Hvězdy nám nepřály, jeho knihy patří mezi bestsellery a své příznivce má po celém světě. Lauren Myracle další americká spisovatelka, která napsala už celou řadu knih, i když u nás není tak známá, napsala knižní sérii Viki - neobyčejný deník obyčejné holky.

Originální název: Let it snow

Nakladatelství: Yoli

Rok vydání: originál 2008

Počet stran: 264

snowfall-201496_960_720

Vánoce jsou krásné obzvláště, když sněží, jenže nesmí toho sněhu být tolik a přesně taková sněhová kalamita zavaří hlavním postavám z tří různých povídek. V každé povídce jsou jiné postavy, přesto se v příběhu jejich osudy prolínají. Tři povídky  - Zasněžený express, Vánoční zázrak, Archanděl prasátek.

Jistě víte, alespoň vy co sem občas zavítáte, že mám moc ráda Johna Greena, jeho knihy patří sice do young adult, ale řekla bych, že daleko víc si je užijí starší čtenáři nebo alespoň já to tak nějak vnímám, pubertu už mám hodně dávno za sebou a jeho příběhy miluju, takže logicky když se objevila zpráva, že napíše povídkovou knihu s dalšími dvěma autorkami nemohlo mi to uniknout, o to víc, když šlo o vánočně laděné příběhy.

Knihu jsem si pořídila hned jak vyšla, ale odložila jsem si jí až na to vánoční období, aby mi navodila tu vánoční atmosféru, když už jsme byli bez toho sněhu. A udělala jsem opravdu dobře. Vím, že John Green je hrozně módní a tak mu mnozí nepřijdou ani na jméno právě kvůli tomu, ale myslím, že by nad ním čtenáři neměli lámat hůl, protože jeho knihy mají vždycky určité kouzlo ať už jsou o Vánocích nebo ne.

sn

První povídka Zasněžený express byla velmi příjemným startem, dívka s hodně zvláštním jménem a naopak s naprosto typickou dívčí situací, co se přítele týče. Mladá autorka se s příběhem poprala velmi lehce bylo to vtipné a četlo se to jedním dechem a když jsem se blížila ke konci příběhu přiznávám, že mě to zamrzelo, protože hrdinové byli velmi příjemní teenageři a mělo to něco do sebe.

Druhá povídka Vánoční zázrak byla typická Greenovka. Sympatická skupinka přátel, kteří hláškují jedna báseň a dostávají se díky kalamitě do nepříjemné přesto vtipné situace. Tady není co vytýkat ostatně stejně jako v případě první povídky.

S třetí povídkou Archanděl prasátek přichází ovšem změna a to dosti nepříjemná. Hlavní hrdinka je silně nesympatická ufňukaná puberťačka, které za celou dobu čtenář nemůže přijít na chuť, alespoň já jsem jí na chuť nepřišla, já vím, že to má být něco ve stylu Vánoční koledy od Dickense, ale tohle mi prostě absolutně nesedlo. Měla jsem chuť přeskakovat stránky, což mě v případě prvních dvou ani nenapadlo, ale nakonec jsem se přemluvila a dočetla to celé, ale povídka byla nezáživná, suchá, celkově působila ufňukaně. 

Co se mi na knize Sněží, sněží líbí je to, že se příběhy postav nepřímo prolínají, jak už jsem říkala, kniha je velmi čtivá a je byla příjemný zpestřením vánoční pohody, těžko se mi odkládala a proto o to víc zamrzí ta poslední povídka, protože jinak by to bylo vynikající dílo prakticky bez chybičky. Druhou věcí, která stojí za zmínku je samotná obálka, která je prostě nádherná, nevím jak vy, ale já si knihy vybírám dost podle obálek a tahle na Vás svítí už z dálky, pastva pro oči a i je příjemná do ruky. Velké překvapení bylo také to, že kniha vyšla od nakladatelství Yoli nikoliv od Knižního klubu, i když naštěstí byla zachována pevná vazba a ten klasický greenovský/knížní klub styl, rozhodně nemám nic proti nakladatelství Yoli, jen vím, že dělá ty greenovské knihy jako paperbacky s filmovou obálkou a zrovna tyhle obálky nejsou má krevní skupina.

Sněží, sněží nebylo rozhodně žádné zklamání, naplnilo to mé očekávaní a už teď je mi jasné, že z téhle milé vánoční knížky musím udělat tradiční vánoční čtení, protože to snad ani jinak nejde.

Hodnocení:

4/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Sněží, sněží | L.Myracle, J.Green, M. Johnson hroznetajne®pise.cz 19. 02. 2016 - 22:38
RE(2x): Sněží, sněží | L.Myracle, J.Green, M. Johnson movies-and-tvshows 19. 02. 2016 - 23:20