#2 Josephine, báječná, a přesto svobodná

21. leden 2016 | 13.02 |

Filmová výzva 2016

#2 Libovolný výběr

media

Originální název: JOSÉPHINE

Rok: 2013

Země: Francie

Žánr: romantická komedie

Josephine bude brzy třicet a ještě nepotkala toho pravého, když jí mladší sestra oznámí, že se bude vdávat, Josephine se rozhodne lhát a řekne, že i ona se má vdávat za brazilského chirurga se kterým odjíždí do Brazílie, kde se brzy vezmou. Její malá lež ovšem přeroste ve velký problém, protože díky tomu, že má údajně odjet dostane padáka a její přátelé jí pořídí letenku do Brazílie a tak se Josephine chystá odletět, ale na letišti jí dojde, že nemá kam letět a tak se vrací do svého bytu, jenže její kamarádka tam zatím nechala bydlet jejich kolegu z práce, kterého Josephine nemůže vystát. 

*

Od jisté doby dávám francouzským filmům šanci, po úžasném filmu Nedotknutelní a pár komediím u kterých jsem se od srdce zasmála by byla škoda se ochudit o nějaký ten filmový poklad a protože v kategorii Filmové výzvy není francouzský film, vybrala jsem si kategorii libovolný výběr. 

Josephine ne svobodná a jednou za čas se vídá se ženatým mužem, nic moc od něj neočekává, ale poté co se před svou sestrou prokecne, že se bude vdávat i ona, je jedinou Josephinou volbou její ženatý přítel, jenže s tím to tak úplně nedopadne a tak se rozhodně pro imaginárního přítele se kterým se má odstěhovat do Brazílie, jenže to co zpočátku vypadalo na drobnou lež se postupně prohlubuje, až se z toho Josephine nemá jak vykroutit. 

e378771f1845d919da70ac8e54470a

Josephine, báječná a přesto svobodná se od první chvíle tváří jako Bridget Jones po francouzsku, ale i když jí místy opravdu připomíná, tak to opravdu není Bridget pod Eifeelovkou...kdepak!

Josephine je ztřeštěná ženská a tak se stejně jako Bridget dostává do prapodivných situací ze kterých nevybrousí s hrdostí. Najde se tam celá řádka ztřeštěných příhod, které jsou typické pro francouzské filmy, oni si v tomhle zkrátka libují. Přiznávám, že jsem se párkrát slušně pobavila, ale ono to pak tak nějak celé vyšumí a nezbude nic jen trapas. Nejde o žádný plnohodnotný film, který by byl nutností pro filmové nadšence, spíše pro někoho, kdo hledá romantiku s kapičkou komedie a nic od ní neočekává, pokud tohle přijmete tak se nemusíte zase tak špatně bavit, ale i tak...

Francouzi jsou zřejmě velcí milovníci Woody Allena, protože to je už poněkolikáté co jsem se s tím v příběhu setkala a je mi to poměrně sympatické, protože sama jsem velkou milovníci  cynického režiséra/herce Woodyho Allena. Postavy nejsou sympatické, ale ani nesympatické, na mě působili zcela neutrálně a asi nejvíc mi sedl filmový ňouma. Ve Francii byl zřejmě film přijat velmi dobře, protože se točí už další pokračování, které bude připomínat třetí díl Bridget Jones, kterého se snad dočkáme v tomto roce. Trošku mě mrzí, že jsem neměla možnost film vidět v originálním znění, věřím, že bych si ho užila podstatně víc, ale i tak neházejte flintu do žita, je to jasná oddechovka, nenáročná, milá někdy možná protivná stejně jako hlavní hrdinka, ale žádný zázrak. Je to ten druh filmu o kterém za pár dní nebudete vědět, že jste ho viděli, ale filmový průmysl umí dobře překvapovat a zrovna tak zklamat.


Hodnocení: 

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář