#3 Jako ve snu (2014)

30. leden 2016 | 13.20 |

Filmová výzva 2016

#3 Film s oblíbeným seriálovým hercem/ herečkou 

in-my-dreams

Originální název: IN MY DREAM

Rok vzniku: 2014

Země: USA/ Kanada

Žánr: Romantický

Nick pracuje jako architekt, snaží se vzpamatovat z minulého vztahu a jeho matka mu stále někoho dohazuje. Při jedné ze společných procházek vhodí minci do fontány, která má plnit přání v tom samém momentu vhazuje minci i Natalie, mladá žena, která se snaží udržet svou restauraci nad vodou. Od té doby, pokaždé když oba usínají se jim zdá stejný sen, přesněji řečeno se v něm potkávají, noc co noc, ale přece to není skutečné? Jaká je šance, že by se ve skutečném životě našli?

Barbie - Under the Dome

Další FILMOVÁ VÝZVA a s ní přichází na řadu snímek s oblíbeným seriálovým hercem či herečkou, v tomto případě jde o mého oblíbeného herce a tím je Mike Vogel.

 

mike-vogel-67

Mike Vogel je americký herec, který se narodil v městečku Abington. Studoval herectví v New Yorku a poté se objevil v mnoha filmech jako třeba Texaský masakr motorovou pilou, Sesterstvo putovních kalhot, Poseidon. V dalších letech Mike získal hlavní roli v hororu Lekce umírání, Monstrum, Open Graves. Velká změna nastala v roce 2011, kdy se herec objevil ve filmu Černobílý svět a v seriálu Pan Am. V roce 2013 získal hlavní roli v televizním seriálu Under the Dome, který vznikl na motivy stejnojmenné knižní předlohy hororového mistra Stephena Kinga. Seriál získal velkou podporu fanoušků a díky tomu získal tři série. Konec třetí série padl na září roku 2015.

Vy co sledujete můj blog víte, že nejsem moc na žádné romantické limonádky a čemu se obzvláště vyhýbám jsou televizní filmy, protože to má co nejmenší rozpočet a jsou to vždycky šílené patlanice a všechno je to tak sladké, že si na tom divák vyláme zuby, ale když jsem na HBOGO narazila na tento snímek a zjistila, kdo tam hraje, šlo všechno stranou a tak se nabízí otázka. Je to limonádka? No to si pište...!!!

Natalie je po smrti své matky bezradná a neví co udělat se svou restaurací na druhé straně je Mike, který pracuje na projektu nového mostu, který poslal do soutěže a doufá, že vyhraje, aby mohl odejít z práce a přesně tohle je oba dostane k fontáně u které si přejí vyřešit své problémy.

Úvodní scéna je takovou tou klasikou, která byla ve filmech už mnohokrát a zřejmě se nikdy neomrzí a tak se divák musí dívat stále na to samé, ale tak co, někde ten příběh začít musí. Až překvapivě film nespadává do té televizní klasiky a když přehlédnete pár věcí, tak by člověk neřekl, že jde o televizní film, což se mi na filmu poměrně líbí. Další překvapivou věcí byl ten nápad, nemám nakoukáno zase tolik romantických filmů, ale z toho co jsem viděla si nevzpomínám, že by nějaký film měl tu myšlenku, takže tohle jsou rozhodně body navíc. Oba hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a nesmírně se k sobě hodí, takže tam je opravdu cítit jistá chemie a přesně tahle by to být mělo. Herci z televizních filmů většinou nevlastní talent jaký vídáte na filmových plátnech, možná tomu tak bylo dříve, že herci někde museli začínat a tak se objevili v několika kravinách až pak se proslavili a dneska je to přeci jen už trochu jinde, ale proč o tom mluvím, protože v případě filmu In My Dreams herci dokázali překvapit a to opravdu mile.

mIMD_03sm1

Je tam celá řada povedených scén a jsou to především ty, které sdílejí hrdinové ve spánku a to bych nebyla já abych si nestěžovala, takže ano jsou tam i scény, které z filmu opravdu dělají romantiku, ale musím přiznat, i když nerada... film mě bavil, tak nějak lehce jsem se do něj ponořila a nechala jsem se okouzlit kouzelnou fontánou a celkově ten příběh působí hodně kouzelně a sympaticky a opravdu dokáže pohladit po duši, do toho to spojení italské restaurace ve které se část příběhu odehrává, mi zvedl náladu, protože já jsem velký milovník italské kuchyně, tak jsem si příběh opravdu užívala. 

Sečteno a podtrženo film Jako ve snu byl plný překvapní od hereckých výkonů až po tu myšlenku a její realizaci a musím říct, že se docela povedl, rozhodně film nehledejte mezi nominacemi na Oscara, ale je to příjemné, oddychové a přesně takové filmy jsou někdy potřeba, nejlepší je od filmu nic nečekat a on pak dokáže o to víc překvapit. Ještě závěrem musím dodat, že jsem film chtěla spíš přiřadit do kategorie Film, který si vyberete podle plakátu (filmová výzva), protože ten poster je božský, ta barevná kompozice, nádhera.


Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář