Knižní šílenství - leden 2016

6. únor 2016 | 18.20 |

Nový rok a knihovna se pořád rozrůstá. Máme měsíc leden u konce a tak je čas se podívat na knihy, které jsem si pořídila, předsevzetí se zase nějak nepovedlo!

KNIŽNÍ ŠÍLENSTVÍ - leden 2016

IMG_20160129_185508

Případ Kobra - Richard PRESTON

pripad-kobra-170093

Ve zkratce:

Co všechno se může stát, když se biologická zbraň dostane do nesprávných rukou? Sedmnáctiletá studentka se probouzí s rýmou o čtyři hodiny později si rozžvýká jazyk a během několika minut umírá. Na druhém konci New Yorku je do nemocnice přivezen bezdomovec s podobnými příznaky. Jejich smrt zapříčinil neznámý virus - množí se neuvěřitelně rychle a nikdo neví, jak se přenáší.

Nakladatelství: Knižní klub, Počet stran: 400

Richard Preston je můj oblíbenec, objevila jsem ho díky novému vydání jeho knižního hitu Zákeřná ebola a knihu jsem si zamilovala (ano, vidíte dobře) vím, že ta kombinace ebola a zamilovanost nejde moc dohromady, ale ujišťuji Vás, že pokud si knihu přečtete budete mít nutkání se k ní vracet zas a znovu a přesně proto Prestona zbožňuji.

Už vidím, že budu muset udělat nějaký knižní speciál Richarda Prestona :D

Moře klidu - Katja MILLAY

795_more_klidu

Ve zkratce:

Osamělý kluk. Citově křehká holka a zázračná síla druhých šancí. Dva a půl roku, tolik času uplynulo od té hrozné tragédie.Po ní už nic nebylo jako dřív. I z Nastyi zbyl jen stín holky, kterou byla před tím. Teď je rozhodnuta nechat temnou minulost za sebou a držet si všechny lidi od těla. Tenhle úmysl jí ale vydrží jen do chvíle, kdy se potká s Joshem, který je osamělý stejně jako ona.

Nakladatelství: Domino, Počet stran: 300

Přiznám se, že o téhle knize toho moc nevím, narazila jsem na ní na jednom knižním blogu a autorka to popisovala tak nějak pozitivně a mě to zaujalo, nehledě na to, že já jsem obálková maniačka a ta obálka je úžasná, jsem milovník pruhů, takže v mém šatníku se najde celá škála různě barevných pruhů a tahle modro - bílá pruhovaná obálka, té prostě nešlo říct ne!

  1984 - George ORWELL

big_1984-H2a-29421

Myslím, že 1984 není potřeba představovat, dílo, které bude aktuální pořád. Musím říct, že já od Orwella četla Farmu zvířat a to je zrovna tak aktuální, Orwell je v tomhle génius a i když mi ho ve škole dost znechutili, díky povinné četbě, tak si myslím, že přesně teď jsem dospěla do věku, kdy si konečně jeho 1984 můžu s chutí užít bez diktování a nucení. 

Nakladatelství: Levné knihy

Počet stran: 262

Jedenáct - Mark WATSON

jedenact-136062

Ve zkratce:

Xavier utíká před minulostí a snaží se nezasahovat nikomu do života. Skrývá se za svou prací nočního rozhlasového moderátora, při níž ovšem paradoxně radí nespavcům, co si mají počít se svými problémy, a urputně se vyhýbá svým sousedům i novým vztahům. Přesto jeho čin nebo spíš to, co neudělá, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí.

Nakladatelství: Knižní klub, Počet stran: 280

Druhým domovem každého knihomola je knihkupectví a při očumování Levných knih jsem narazila na tuhle knihu, která mě zaujala na první pohled svou obálkou a po přečtení anotace bylo jisté, že tahle kniha v knihovně nesmí chybět.


Literární spolek Laury Sněžné - Pasi Ilmari JAASKELAINEN

202606_big

Ve zkratce:

Představte si Lynchův Twin Peaks zasazený do Finska. A představte si Dostojevského Zločin a trest, v němž Soňa Marmeladová zastřelí Raskolnikova. Zní to absurdně? Román, který vám dokáže, že i Skandinávie má svůj magický realismus, zavádí čtenáře do městečka Zaječín, kde se ději divné věci nejen s lidmi, ale i s knihami.

Nakladatelství:Paseka, Počet stran: 320

Na tuhle knihu jsem narazila u své oblíbené bloggerky a opravdu mě na knihu nalákala, navíc podívejte se na tu obálku, jedna z nejkrásnějších vůbec, další věcí byla zmínka o mém oblíbeném seriálu Městečko Twin Peaks a bylo rozhodnuta, je trošku škoda, že takhle krásná obálka je paperback v hardbacku by byla o to krásnější.

Noční host - Fiona McFARLANE

stažený soubor (1)

Ve zkratce:

Postarší žena Ruth se vypořádává ze ztrátou manžel. V domě žije sama , společnost jí dělají jenom kočky. Špatně spí, a hlavně se jí zdá, že se jí v noci do domu vkrádá tygr. Když u ní jednoho dne zazvoní ošetřovatelka Frida, vítá ji Ruth jako spojence. Postupem času si však uvědomí, že je na Fridě závislá. Frida pomáhá s vařením s úklidem a Ruth bere poslušně prášky, které dostává. Jenže nic není takové jak se zdá, Ruth se postupně začíná zhoršovat paměť a tygr se objevuje stále častěji.

Nakladatelství:Paseka, Počet stran: 264

Kniha, kterou jsem pořídila v Levných knihách a to především protože jsem jí objevila u mnoha bloggerů, kteří knihu chválili, opět úžasná obálka a opět od nakladatelství Paseka, i když opět jde o paperback.

Předsevzetí abych si pořídila méně knih se nepovedlo, i když šest knih není tak strašné, ale i tak jsem řekla, že to číslo stáhnu, tak snad příští měsíc! Jako první jsem se rozhodla sáhnout po Případu Kobra, takže kniha se tady určitě objeví stejně jako další knihy, které jste tady mohli najít.

A co vy a nákupní horečka??

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - leden 2016 hroznetajne®pise.cz 06. 02. 2016 - 18:52
RE(2x): Knižní šílenství - leden 2016 movies-and-tvshows 06. 02. 2016 - 18:57
RE: Knižní šílenství - leden 2016 rebarbora®pise.cz 07. 02. 2016 - 16:31
RE(2x): Knižní šílenství - leden 2016 movies-and-tvshows 07. 02. 2016 - 16:48
RE(3x): Knižní šílenství - leden 2016 rebarbora®pise.cz 09. 02. 2016 - 07:30
RE(4x): Knižní šílenství - leden 2016 movies-and-tvshows 09. 02. 2016 - 21:27