#4 Poslední nás zachrání | The Final Girls

2. únor 2016 | 19.34 |

Filmová výzva 2016

#4 Film, který si vyberete podle filmového plakátu

the-final-girls-poster

Originální název: THE FINAL GIRLS

Rok vzniku: 2015

Země: USA

Žánr: horror/komedie

Mladá Max vyráží s příteli do kina na hororovou klasiku, i když ze začátku se jí příliš nechce, protože jednu z hlavních rolích ve filmu získala její matka, která zemřela. V den promítání je úmrtí její smrti a Max se necítí moc dobře. V kině vypukne požár a Max s přáteli se schovají za plátno, jenže to je přenese do filmu a tak se kamarádi ocitají u jezera u kterého brzy začne řádit vrah. Jedinou cestou jak se vrátit domů je zabít vraha.

 *

Další filmová výzva je tady a čtvrtým filmem je film, který jsem si vybrala podle filmového plakátu a výběr byl velký, ale nejvíc zaujal plakát k filmu Final Girls. 

Max je mladá dívka, která žije u své tety, ve škole propadá a tohle všechno má jen jednu příčinu a tou je úmrtí její matky. Bratr její nejlepší přítelkyně jí požádá zda by nemohla přijít na promítání hororového slasheru ve kterém její matka hrála. Po chaotických událostech se skupina přátel ocitá na táboře, přesně v tom táboře, kde se odehrává film, kde se setkávají s hlavními hrdiny mezi kterými je Maxiina matka, jenže to co by mohlo vypadat jako úžasný zážitek se zvrtne a začíná boj o život.

Už vás někdy napadlo, že by jste se ocitli ve filmu na který se zrovna díváte? Přinejmenším jednoho člověka to napadlo a tak se rozhodl svůj nápad zrealizovat a poslat skupinku přátel do tábora, kde řádí vrah. Film nápadně připomíná hororovou legendu Halloween, což byla vynikající volba, protože se to celé odehrává na letním táboře u jezera, hlavní hrdiny obklopuje krásná příroda, počasí jim přeje a je čas na párty, jenže kromě jednoho nezvaného hosta - vraha, filmovým hrdinům budou dělat společnost lidé z reálného světa. Tahle myšlenka je jednoznačně vynikající a tak často se s ní ve filmovém světě nesetkáváme.

Kombinace hororu a komedie je už osvědčenou záležitostí, i když v tomto případě nečekejte úplně klasickou parodii jako je třeba Scary Movie, tady se ten žánr trochu víc vymyká ať už svou originální myšlenkou tak i tím, že je film zcela nepředvídatelný, protože tady opravdu nevíte, co čekat. Film je jedinečný i po té vizuální stránce, protože při flashbackových scénách se ztrácí barevný obraz, který je vyměněn za černobílý nebo zpomalené scény, či scény s přeskakováním slov apod. Najdou se tam, ale i scény které kazí digitální efekty, ale těch tam není moc.

maxresdefaultDalší věcí, kterou by jste v hororovém světě hledali marně je výborné herecké obsazení, protože to se povedlo. Taissa Farmiga je má oblíbená herečka a své role se zhostila velmi přirozeně a kupodivu to samé mohu říct i o dalších hercích jako je třeba Nina Dobrev, Malin Akerman.

Postavy jsou sympatické, asi nejsnáze si divák oblíbí Max v podání Taissy, ale je tu celá řada dobrých postav a málokterá je na zabit! Líbí se mi, že je tam znát ten rozdíl mezi filmovými postavami a postavami skutečnými a především to, že ty ženské hrdinky mají v hlavě i nějaký ten mozek a tak se podle toho chovají, což je opravdu příjemná změna. Trochu rušivým elementem, alespoň pro mě je tam ta dramatická stránka, která se bohužel promítla do celého příběhu.

Poslední nás ochrání je příjemnou změnou v hororovém žánru, jednak koketuje s komediálním žánrem, ale také divákům nabízí něco, co ještě neviděli a je víc jak jisté, že film budete chtít vidět víckrát, protože to prostě jinak nejde. Vynikající myšlenka okořeněná výborným hereckým obsazením a vůbec neuškodí, že si tvůrci pohrávají jak s divákem tak s pravidly hororu. 

Hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář