Sinister 2 (2015)

11. únor 2016 | 17.43 |

SINISTER

Po třech letech se vrací hororová lahůdka Sinister 2. S druhým dílem přichází i nový režisér, Ciarán Foy, který má na kontě několik hororů, ale žádný nepatří mezi vyloženou špičku. Na scénáři se podílel Scott Derrickson, který režíroval první díl u kterého se také podílel na scénáři.

Hrají: James Ransone, Shannyn Sossamon, Lea Coco a další.

thumbnail_21244

Opuštěný venkovský dům není tak opuštěný jak se na první pohled zdá, bydlí v něm mladá žena s dvěma svými syny, kde se snaží ukrývat před svým manželem. Jenže dům není tím správným útočištěm, protože dům provází velmi temná minulost. Mladší syn cítí v domě přítomnost duchů, kteří ho každou noc navštěvují a lákají ho do sklepa, kde mu pouštějí své vlastní filmy a žádají ať i on sám natočí podobný film a když to neudělá tak zaplatí. 

Sinister 2 byl asi jeden z nejočekávanějších hororů a bohužel stal se další ukázkou toho, jak bylo druhé pokračování zbytečné. Sinister byl vynikajícím hororem a i s velmi nízkým rozpočtem si dokázal slušně poradit a především dokázal děsit, což se o jeho druhém sourozenci opravdu říct nedá. Druhý díl staví na té překvapivé části, která byla na konci prvního dílu a vystačí si s tím po celou dobu, ale bohužel to nestačí a ani nikdy stačit nebude.

tumblr_ns58qgs1pO1uwov8go1_128

Hlavním hrdinou je tentokrát policejní vyšetřovatel, který byl i v prvním díle, jenže po jistých událostech pověsí svou uniformu na hřebík a vyšetřuje na vlastní pěst. Proti jeho postavě ani tak nic nemám, protože upřímně je tím světlým bodem v celém filmu, je až přehnaně roztomilý a působí hrozně mile a tváří je jako ztracené štěně, což se opravdu v hororovém žánru nevidí. Další postavy nejsou ani zajímavé, takže je divákovi jedno jak to s celou rodinkou dopadne, což je opět kámen úrazu.

Sinister 2 se neliší od jiných hororů, které se dnes točí, nemá žádnou temnou atmosféru, která byla k vidění v prvním díle, najít pořádnou scénu při které by divák nemohl dýchat je zcela nemožné, bubák který děsil děti i dospělé v prvním díle jako by ztratil na síle, párkrát se objevil, ale spíše to působilo až moc účelově, takže překvapení bylo tatam, jednoduše za ty tři roky evidentně vyšel ze cviku a když vezmu v potaz, že celý film stavěl právě na něm, tak mi to přijde hodně smutné, že to takhle dopadlo. V tomto případě místo Bagula dostali šanci děti, takže divák vidí příběh z jiného úhlu, ale bohužel to stále nestačí.

Sinister nebyl žádným originálním počinem, to vůbec ne, ale dokázal diváka dostat atmosférou, která byla opravdu děsivá a tím dokázal, že tohle v tomto žánru naprosto stačí a také mít za sebou Ethana Hawka, ale atmosféra dělá divy. Sinister 2 jako by stavěl na myšlence prvního filmu, ale nic jiného si z toho vlastně nevzal, lekačky jsou předvídatelné a všechno to co hrdinové dělají zrovna tak. Navíc mi byla silně nesympatická ta zápletka s otcem, co mlátí ženu a děti, což mělo zřejmě vyvolat v divákovi sympatie k hlavním hrdinům. Ona totiž ta zápletka působí hodně okatě a až moc se snaží zalíbit.

Sinister 2 je dalším zbytečným pokračováním, ale bohužel vydělávat se musí a tak po úspěšné jedničce bylo jasné, že dvojka bude, což nás milovníky hororu potěšilo, jenže ono to nadšení opadne při sledování filmu. Je sice hezké, že filmy mají velké možnosti díky velkým rozpočtům, ale je mi milejší vidět film, který má menší rozpočet a je kvalitnější (viz. Sinister, Insidous...atd.) než to, že se natočí druhé pokračování s podstatně větším rozpočtem, ale nikde to není znát.

Pokud jste pokračování Sinistera neviděli, tak jste o nic nepřišli, film nenabízí nic nového, nic zajímavého, spíš působí zbytečně, protože nemá to, co dobrý hororový film má mít. Já vím, že zním už jak ohraná deska, ale s hororovým žánrem to jde od desíti k pěti a je to velká škoda, kde jsou ty časy Vřískotů a Halloweenů, Noční můry v Elm Street apod. Zlaté hororové časy, které jsou nenávratně pryč...bohužel :-(

Hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář