#14 Pařížanka | Sophia Bardot*

23. listopad 2016 | 18.27 |

Čtenářská výzva 2016

Kniha od autora píšícího pod pseudonymem 

img_437914_orig

Originální název: LA PARISIENNE

Autor: Sophia Bardot

Nakladatelství: XYZ

Rok vydání: 2015

Počet stran: 336

Arienn je obyčejná mladá žena, která jednou pozná muže do kterého se zamiluje, jenže brzy zjistí, že jí byl nevěrný a rozhodne se ho opustit a odstěhovat se. Její přítelkyně jí chce dostat z deprese a pozve jí do Prahy. Arienn se tam vydává a seznámí se tam s místním studentem a cesta se promění v boj o život. Od té doby Arienn utíká z města do města, aby se ukryla. 

 *

Máme tu další knihu do rubriky čtenářská výzva - kniha od autora píšícího pod pseudonymem.

Ari se díky náhodě seznamuje s Claudem do kterého se zamiluje a vezme si ho. Ari je se svým životem spokojená, až do doby, kdy zjistí, že její manžel má aférku a tak se ho rozhodne opustit. Kamarádka jí sděluje, že se vydala na výlet do Prahy a chce, aby za ní Ari přijela, což také udělá a od té doby se její život zcela změní.

První kapitola příběhu je zcela snesitelná, jenže s druhou přicházelo něco, co některým čtenářům vadí a bohužel mezi ty čtenáře patřím i já. Ro, jak jí říká Claude se ze zoufalství vydává na cestu po Evropě, nutno dodat, že ne z vlastní vůle, i když tohle je dost sporné. Zápletka příběhu je naprosto neuvěřitelná a kdybych vzala v úvahu to, že by se to stát mohlo, tak bych musela konstatovat, že hlavní hrdinka je úplná blbka, což si vlastně myslím i tak. Jak to vysvětlit, hlavní hrdinka se vydává do Prahy, kde se seznamuje s mladíkem se kterým se vyspí jako bonus si mladík pozve údajného kamaráda, aby se k nim přidal a tahle milostná scénka přivádí Ro do maléru, protože od té doby onoho údajného kamaráda potkává kam se hne a , že procestovala celou Evropu, kde roztahuje nohy na počkání a to doslova. V každém městě se seznamuje s nejrůznějšími muži se kterými je ochotná dělat cokoliv, což jak se ukáže se jí příliš nevyplatí, protože z většiny z nich se vyklubou gangsteři apod. Příběh s krimi zápletkou zní sice dobře, jenže ve finální podobě je to celé přitažené za vlasy, protože upřímně si nedovedu představit ženu, kterou v každém městě muži využívají všemožnými způsoby, prodají jí jako lehkou děvu do bordelu, kde jí znásilňují prakticky pořád a ona se přitaženým způsobem dostane na svobodu a ještě ten den se vyspí s dalším mužem, upřímně tohle vážně není v reálném světě možné. Ten příběh je jedna velká krávovina a to, že někdo říká, že je poučný, tak to už mi přijde hodně k smíchu.

12568079_1674341289497071_1476

Postava Ro nás bohužel provází celým příběhem a musím říct, že jsem se dlouho nesetkala s tak protivnou, naivní slečnou. Ostatní postavy nejsou příliš zajímavé a vlastně se tam ani příliš nezdrží. Nějak jsem nepostřehla kolik je hlavní hrdince let, ale ty její slovní výlevy a celkově posílání e-mailů svému bývalému příteli ve kterém mu líčí, jak se milovala s tímhle a tamtím mužem mi přijdou hodně přes čáru.

Červená knihovna či erotické romány to je něco čemu jsem nikdy nepřišla na chuť a upřímně jsem se tak nějak nechala zlákat tou obálkou a ani jsem si pořádně nevšimla, že jde o erotický román. Neodsuzuji ženy, které tohle čtou, ale myslím, že nikdo se zdravím rozumem tuhle knihu nemůže označit za výbornou, to prostě nejde, co na druhou stranu můžu o knize říct, že je poměrně čtivá i přes ty nesmyslné části, kterých je plná. Mě osobně pohltila díky té kriminální zápletce, protože ta erotická část se prakticky stále opakuje Závěr knihy by měl být údajně jakýsi BOOM, nějak se asi minul účinkem, tedy alespoň u mě, protože já byla knihou tak znechucená jako už dlouho žádnou ne. Šokující je i to, že je kniha považována za kultovní erotický román, jestli někdo tohle považuje za kultovní, tak to je s těmi erotickými ženskými romány horší než jsem si původně myslela!!! Další věc, která stojí za zmínku je to, že kniha byla vydána jak v originále tak v češtině v roce 2015, což nechápu na některé knihy čekáme roky než je u nás přeloží a tahle slátanina zvaná kultovní erotický román byla u nás k mání hned...nechápu. 

Je mi záhadou, jak mohl někdo tuhle knihu vydat. Nejsem zastánce pálení knih, ale v tomhle případě kdybych jí měla jako klasickou knihu a ne v Kindlu, tak bych si z ní opravdu udělala ohýnek. Sophie Bardot mě neoslovila a upřímně doufám, že už nikdy žádnou knihu nevydá, protože je to škoda papíru. Nenechte se napálit krásnou obálkou, protože kniha Pařížanka je důkazem toho, že i knihy s krásnou obálkou můžou být brakem. 

Hodnocení:

2/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář