Oblast 51 (2015)

18. únor 2016 | 11.43 |

Area-51-2015-DVDRip-Full-Movie

Režisér hororu Paranormal Activity, Oren Peli se vrací, aby diváky opět děsil. Coby scénárista není žádným nováčkem v oblasti found-footage hororů, na svém kontě má již zmiňovaný první díl Paranormal Activity, Černobylské deníky či televizní seriál River. Area 51 je jeho druhým režisérským projektem.

Hrají: Reid Warner, Steven Barton, Jennefer Ludwigsen a další.

KHVmy

Tři mladíci se vydávají po stopách UFO, lépe řečeno chtějí proniknout na přísně tajnou vojenskou základnu zvanou Oblast 51, která je obestřena tajemstvím. Léta se v souvislosti s touto oblastí vytváří nejrůznější konspirační teorie, co se na základně ukrývá, tři mladíci se to snaží zjistit na vlastní pěst.

Vojenská oblast 51 vzbuzuje plno otázek už od té doby, co se o ní ví. Proč je okolo toho takové tajemství, co se na základně vlastně děje? První objev, který nahrál celé konspirační teorii byl díky tomu, že v oblasti 51 byl viděl létající disk, od té doby je v této oblasti viděno několikrát ročně UFO a lidé tvrdí, že základna slouží právě k pozorování mimozemšťanů či zkoumání jejich technologií. Nutno dodat, že americká vláda mlží a mlží.

6001ed1d25a51201216137bdedbcea
Tři přátelé se vydávají na párty, jenže jeden z nich zmizí a poté, co ho naleznou se začíná chovat jinak, o několik týdnů později je Reid posedlý mimozemšťany a konkrétně oblastí 51, kam se chystá proniknout a natočit vše, co tam najdou.

Pomoc hledá u svých kamarádů a u mladé dívky Jeleny, které údajně vláda zabila otce, poté co zjistil, co se na základně ukrývá.

Hned na začátku se divák dozví, že se hlavní aktéři ztratili a tím pádem je divák ochuzen o ten moment překvapení, což řekněme si upřímně je dost velká škoda. Příběh je takový ten klasický found-footage, máme nápad a něco k prozkoumání a tak se tam vydáme a budeme natáčet, tentokráte to není v lese, ale v nevadské poušti, kde se nachází obávaná utajená vojenská základna zvaná Oblast 51. Upřímně, nápad to byl celkem dobrý, přece jen konspirace okolo této oblasti jsou hojné a tak proč ne, jenže Oren Peli evidentně nevěděl, co od filmu vlastně chce a tak vzniklo něco, co v divákovi nevyvolá ani zájem, ani nadšení, prostě vůbec nic. Bádat nad tím, jak se banda vysokoškoláků dostala do vojenské základny, která by mohla připomínat pevnost Fort Knox je zbytečné, daleko zajímavější by mělo být to, co najdou uvnitř, jenže ono to zajímavější není. To, že je kamera v pohybu a není zcela nic vidět, to už nemůže nikoho překvapit, pokud se rozhodl koukat na found-footage, jenže ono se v podstatě není na co dívat. Hlavní hrdinové navštíví jednu laboratoř, která vypadala poměrně slibně, jenže zbytek je už holá tragédie.

Obvykle děj v hororovém příběhu eskaluje, pomalu se dostává do určitého bodu ve kterém divákům naservíruje nutnou dávku ať už násilí či jiné hororového prostředku, jenže v případě Oblasti 51 nic neeskaluje, od začátku do konce má film stejnou úroveň a to takovou, že by diváka dokázal unudit k smrti. Oblast 51 nechává diváka klidným.  Hlavní hrdinové jsou naprosto příšerní, jsou nesympatičtí nemají nic, čím by si diváka získali a ty herecké výkony jsou žalostné.

Přišlo mi, že Peli měl jistou myšlenku a nějak jsem nepochopila, proč se jí nedržel, ten příběh by byl mnohem šťavnatější, když už se v úvodu ztrácí hlavní hrdina a vrací se jako jiný člověk ať už ho posedl mimozemšťan či něco jiného, měla jsem za to, že se toho bude Peli držet a tím pádem, že tam jde hlavní hrdina za nějakým účelem, což zřejmě šel, jenže jako by ten smysl své výpravy po cestě ztratil, a tak vlastně příběh nemá žádný hlubší smysl.

Jak říkám, nápad to byl skvělý, jenže ta finální podoba je mizerná a to říkám jako někdo, kdo se na film opravdu těšil, protože snad každý, kdo věří v mimozemšťany a celkově hltá konspirace ohledně Oblasti 51 se na film chystal a myslím, že každý musel být víc jak zklamaný. Příběh nemastný, neslaný a naprosto nezáživný, snad jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděla. Rozpočet k filmu je až směšný - 5 milionů dolarů, páni to by se najedno lidí v Africe.  Horší na tom je, že ty peníze na tom nejsou absolutně vidět, kdežto v Africe by to lidé pocítili razantně.

Hodnocení:

2/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář