#9 American Crime Story

14. únor 2016 | 14.56 |

american_crime_story_revelada_

Stanice: FX

Premiéra: 2.února 2016

Žánr: drama/krimi

Tvůrce: Ryan Murphy

Země původu: USA

O čem to je?

Seriál zkoumá soudní proces ve věci O.J. Simpson. O.J. Simpson fotbalová hvězda a příležitostný herec byl roku 1994 obviněn z vraždy své bývalé manželky Nicole, která byla nalezena před domem zabita společně se svým milencem. Soudní spor se táhl poměrně dlouho a nikdo nikdy nezjistil, kde byla vlastně pravda. Příběh je vyprávěn z obou právnických stran.

Na koho se můžete těšit?

V případě American Crime Story je herecké obsazení velmi známé a jistě potěší. Hlavní role, tedy podezřelého O.J. Simspona hraje oscarový herec Cuba Gooding Jr. Stálicí v Murphyho seriálech je Sarah Paulson, která nechybí ani tady. Mezi další známé tváře patří John Travolta, David Schwimmer, Bruce Greenwood, Courtney B. Vance a další. 

422778-americancrimestory

Další podrobnosti:

Za nejočekávanějším seriálem tohoto roku stojí jeden z nejúspěšnějších scénáristů poslední doby a tím je Ryan Murphy. Jeho práci znají především Ti, kteří sledují televizní seriál American Horror Story, který se těší velké úspěšnosti. V seriálové sezóně 2015-2016 se diváci mohli dočkat jeho druhého televizního seriálu a tím byl další očekávaný hit Scream Queens, který se dočká své druhé řady.

Seriál vznikl na motivy knižní předlohy The Run od His Life: The People v. O. J. Simpson od Jeffreyho Tobina. Ještě před premiérou seriálu se začalo mluvit o tom, že Ryan Murphy má už připravený námět pro druhou sérii.

Verdikt:

Příběh se od samého začátku rozjíždí na plné obrátky a diváka dokáže přikovat k sedačce na celých 50 minut a divák ani nemrkne a běží závěrečné titulky. V pilotu musíme poznat zásadní postavy, které diváka budou doprovázet celou sérii a myslím, že si divák o postavách udělal svůj obrázek a ten si budete držet do konce. Pilotní epizoda dokáže zaujmout a myslím, že se bude líbit i lidem, kteří mají ze sledování seriálu strach, protože nemusejí seriály ze soudní síně (nemusíte se bát, opravdu ne!). Vynikající příběh, který samozřejmě staví také na hereckých výkonech, asi nejvýraznější je Cuba Gooding Jr. v roli O.J. Simpsona, který předvádí opravdu brilantní výkon a rozhodně se máme na co těšit, John Travolta se vymyká svým obvyklým rolím a dokazuje, že nepatří do starého železa ba naopak. Sarah Paulson není žádným velkým překvapením, tedy jen pro ty, kdo sledují AHS, kde ze sebe vždy vydává to nejlepší a v tomto případě tomu není jinak. Sarah Paulson je dle mého nejlepší televizní herečka a dokázala by nakopat i několik hollywoodských pozadí, protože její talent je opravdu ohromující a čím víc jí vídám, tím víc jí obdivuju a zbožňuju. Velkým překvapením je pro mne David Schwimmer, kterého mám zažitého jako takového toho moulu Rosse ze seriálu Přátelé a tady předvádí opravdu vynikající výkon. Pilotní epizoda seriálu diváka dokáže pohltit od začátku, ať už svou řemeslnou filmařinou, hudbou, hereckými výkony a musím říct, že Murphy opět překvapil a to v dobrém slova smyslu. Na jeho vážnější tvorbu jsem byla velmi zvědavá a zklamaná nejsem ani náhodou.

Je neuvěřitelné jak poutavě dokáže být příběh vyprávěn a to i přesto, že víte jak to celé dopadne. 

Šance na obnovení:

Šance na obnovení? Vysoká. Myslím, že se můžeme v příštím roce těšit na další American Crime Story tentokrát na téma hurikán Katrina.

Hodnocení pilotní epizody: 100%

youtu.be/9FEdeHUqfMk

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář