#10 Lucifer

21. únor 2016 | 12.09 |

lucifer-tv-trailer-400712

Stanice: FOX

Premiéra: 25. ledna 2016

Žánr: krimi/mysteriózní

Tvůrce: Tom Kapinos

Země původu: USA

O čem to je?

Lucifer býval dříve andělem, ale stal se z něj vládce pekel, jenže jednoho dne se rozhodl vzít si dovolenou a opustil peklo a vydal se do Los Angeles, kde vlastní klub. Užívá si svobody a všech pekelných vlastností. Jednou se stane svědkem vraždy a rozhodne se vyšetřovat smrt přítelkyně na vlastní pěst, nakonec se dá do kupy s mladou policistkou, které pomáhá vyřešit případ.

Na koho se můžete těšit?

V roli Lucifera se představí Tom Ellis, britský rodák, které jste mohli vidět v několika televizních seriálech jako Rush, Miranda a další. Jeho božského bratra Amenadiela si zahrál B.D. Woodside, který se objevil v několika televizních seriálech, ale také v několika filmech. Policejní partačku ztvární neznámá kráska Lauren German

lucifer020709151280-1436920103

Další podrobnosti:

Pilotní epizoda seriálu prosákla na internet už v minulém roce a tak si diváci mohli vychutnat Lucifera o několik měsíců dříve a těšit se, až se na začátku roku 2016 ukáže s dalšími díly. Tvůrcem seriálu Lucifer je Tom Kapinos a pokud Vám tohle jméno nic neříká, tak věřím, že jeho seriál určitě ano, jde totiž o velmi úspěšný seriál s Davidem Duchovnym v hlavní roli, Californication. Výkonným producentem seriálu je Jerry Bruckheimer, který má na kontě celou řadu seriálů a filmových hitů.

Verdikt:

Trailer seriálu byl jednoznačně velkým lákadlem, takže jsem si seriál nemohla nechat ujít a hned na začátku musím říct, že jsem byla velmi spokojená.

Seriál Lucifer má totiž všechno, co by měl kvalitní seriál mít. Je originální, nápaditý, má okouzlujícího hlavního hrdinu, nádhernou sympatickou policistku a co víc, je to nesmírně zábavné po všech stránkách.

Lucifer je velmi zajímavou postavou a teď nemluvím o seriálové postavě, ale všeobecně. Pán pekel jako hlavní postava to je něco úžasného a pokud mu dáte britský přízvuk a pěknou dávku sarkasmu, ironie a vtipu vyleze z toho jedna z nejúžasnějších postav jaká kdy brázdila obrazovky a to říkám po jedné epizodě, protože jsem opravdu psala tento článek po pilotu, jako každý seriál z této rubriky. Obrazovky brázdí nejrůznější páry a řekla bych, že z Lucifera a policistky Chloe se nám tu klube slušná dvojka, která nakope mnoho a mnoho padouchů do zadku a já už se nemůžu dočkat až to uvidím. Nejsem velký příznivec těch klasických kriminálek, přijdou mi hrozně neosobní, divák  sleduje jen případy a životy hlavních hrdinů jsou odsunuty na druhou kolej, já mám raději spíš ty krimi seriály, které se kromě případů zaobírají i životem postav jako je třeba seriál Bones (Sběratelé kostí), Sleepy Hollow (Ospalá díra), Blindspot apod. a přesně tohle Luficer splňuje. Chemie mezi oběma postavami funguje na jedničku a když už to ztrácí objevuje se dcera Chloe a dodá tomu korunu. Další věcí na kterou se do budoucna těším je zápletka dvou bratrů tedy Lucifera vs. Amenadiela a stejně tak na další vtípky hlavního hrdiny.

Pilot seriálu Lucifer byl jedním slovem úžasný, měl skvělou zápletku, hudbu a v neposlední řadě i herce, já se bavila od začátku do konce ať už při pohledu na pohledného Lucifera ze kterého sarkasmus čiší, což já dokážu hodně ocenit a nebo při samotné zápletce, tak uvidíme jak to půjdu dál, snad si tu kvalitu pilotního dílu udrží co nejdéle, kdyby ne, byla by to velká škoda!

Šance na obnovení:

Seriál už běží pár týdnů a přiznám se, že jsem zatím nesledovala žádný rating, ale myslím, že Lucifer má divákům co nabídnout, je to nové, originální a něco, co na obrazovkách nepotkáváte denně, takže ano, obnovení očekávám.

Hodnocení pilotní epizody:

90%

youtu.be/X4bF_quwNtw

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 4 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář