Tanec smrti | James Patterson

27. březen 2016 | 13.24 |

TANEC SMRTI - James Patterson

Série Alex Cross (5.)

Originální název: Pop Goes the Weasel

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2000, originál 1999

Počet stran: 415

27392671d1380028602-sleepy-hol

Washington je opět dějištěm zločinu, někdo totiž vraždí ženy v chudinských čtvrtích metropole, policie nemůže zjistit totožnost žádné z nich a mrtvol stále přibývá, proto je k případu povolán detektiv Cross, který se dostal do povědomí médií i hlavounů u policie díky svým předešlým vyřešeným případům, na pomoc si bere svého dlouholetého přítele Samsona.

Alex Cross se vrací do služby, je čerstvě zamilovaný, má úžasné děti, které jeho snoubenku zbožňují a vše se zdá být dokonalé. Alex koketuje s myšlenkou, že by skončil u policie kvůli bezpečí své rodiny, jenže na to zatím může zapomenout, protože vrah zabíjí ženy a zdá se, že v tom našel zalíbení a jen tak nepřestane.

9780755397471_Z

Patterson vrací úder a vhazuje Alexe Crosse do dalších problémů. Pátý díl se liší od všech ostatních tím , že od první kapitoly čtenář ví, kdo je vrahem a s tím se horko-těžko setkáte v thrillerech, které staví na momentu překvapení, ale jak se zdá Patterson boří mýty a dokazuje, že dokáže vystavět příběh i na tom. Alex řeší případ svým typickým způsobem, pracuje na případech ve volném čase společně se svými kolegy což je dostane do nemalých problémů. Patterson píše nesmírně čtivě a to i v případě, že zápletka není žádná extra bomba. Hra zvaná Čtyři jezdci vypadala jako dobrá volba, jenže při čtení se ukázalo, že to zase tak dobrý nápad neměl, jakoby Cross ztrácel na síle, což mě zamrzelo, protože ty předchozí díly jsou vynikající thrillery. Co dokáže v tomto případě ocenit je to, že i když čtenář nečetl předchozí knihy této série, dokáže se velmi dobře orientovat a tak se nemusíte do série pouštět v tom pořadí v jakém vychází, i když já to tak dělám. Patterson totiž prostřednictvím Alexe Crosse shrne jeho předešlé případy či jeho minulost a tak se čtenář nemá šanci ztratit.

V případě Tance smrti jsem měla několik problémů, jednak ta romantická zápletka mi opravdu začíná dost vadit a zrovna tak, ta představa, že každý vrah má na Alexe Crosse spadeno, to už je trošku moc.  Další věcí, která mi v tomto díle nesedla, byl soudní proces a celkově celá ta kniha působí mezi těmi předešlými díly jako nějaký vzdálený příbuzný. Čtenář nemá absolutně pojem o čase, nevíte jak dlouho je ona osoba nezvěstná, nikde o tom nepadne ani zmínka, dozvídáte se to prakticky na konci až se nějaká z postav uráčí oznámit, jak to vlastně bylo dlouho. Přiznám se, že jsem s tímhle doposud neměla problém v žádné z předchozích knih Jamese Pattersona. Teď budu znít jak nějaký šílenec, ale jistě to sami znáte, kolikrát si ať už v knize či filmu nebo seriálu si oblíbíte záporné postavy, jenže v tomto případě to prostě nejde Shaffer není zajímavou postavou v žádném ohledu. Závěrečná kapitola mne rozsekala a to ne v příliš dobrém slova smyslu, bylo to jak vystřižené z telenovely, přehnané, přitažené za vlasy, jedním slovem stupidní. Teď dám sérii Alexe Crosse na chvíli k ledu, protože po tom Velkém finále nemám chuť číst dál!!!

Tanec smrti je jeden z nejslabších příběhů, postrádá to logiku, napětí, zajímavé postavy a i když zápletka vypadala hodně dobře, ve finále je to jen krimi slátanina, ano je to čtivé i přesto, že se tam skoro nic neděje, ale to bohužel nestačí!

Hodnocení:

3 /5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář