Knižní šílenství - únor 2016

23. únor 2016 | 18.34 |

 Další měsíc za námi a tak je čas na co je nového v mé knihovně aneb knižní šílenství za únor 2016. 

KNIŽNÍ ŠÍLENSTVÍ - únor 2016

IMG_20160220_151045

Broskve pro otce Francise - Joanne HARRIS

big_cokolada-broskve-pro-otce-

Ve zkratce:

Vianne Rocherová se vrací! Hrdinka románů Čokoláda a Krysařovy střevíce žije spokojeně v Paříži spolu s Rouxem a dcerami Anouk a Rosette, přesvědčená, že konečně nalezla způsob, jak překonat svůj neklid a neustálou touhu po změně – jak se usadit. Vše ale vezme za své ve chvíli, kdy Vianne dostane dopis od kamarádky Armande.

Nakladatelství: Knižní klub, Počet stran: 432

Musím se přiznat, že jsem od Joanne Harris nic nečetla i přesto, že doma mám dvě její knihy, které navazují právě na Broskve pro otce Francise, už nějakou dobu se na tuhle sérii, která začíná knihou Čokoláda chystám, už jen protože film Čokoláda patří k mým nejoblíbenějším, i když ano musím přiznat, že pořizovat si další díly série, když člověk nečetl první díl je trošku na hlavu, ale tak zase tohle často nedělám a nějaká ta výjimka neuškodí.

..myslím!

Šepot vzdálených chvil - Kate MORTON

sepot-vzdalenych-chvil-0

Ve zkratce:

Edie Burchillová dostane nečekaný dopis a vydává se do Milderhurst Castle, vznosného, ale chátrajícího sídla, kde žijí neprovdané sestry Blytheovy. S nimi a s jejich stárnoucím otcem zde před padesáti lety během druhé světové války Ediina matka strávila po evakuaci z Londýna část dětství. Starší sestry Blytheovy jsou dvojčata a většinu svého života zasvětily péči o nejmladší sestru Juniper, která se nikdy nevzpamatovala z psychického šoku, který utrpěla v roce 1941, kdy ji opustil snoubenec.

Nakladatelství: Ikar, Počet stran: 496

Není to tak dávno, co jsem přidávala recenzi na knihu autorky Kate Morton, Dům u jezera a protože jsem Kate Morton podlehla nemohla jsem si nechat ujít její nedávno vydanou knihu Šepot vzdálených chvil. Už teď se na ní moc těším.

Saláty s láskou - David BEZ

big_salaty-s-laskou-jak-pripra

Ve zkratce:

Kolikrát jste v práci bezmyšlenkovitě snědli k obědu obloženou bagetu, těstoviny od večeře nebo instantní polévku? Obědy, které jíme za pracovním stolem, bývají často nepříliš chutné, poměrně drahé, nezdravé nebo stále stejné. David Bez, autor knihy s lákavými fotografiemi, je původem Ital. Zajímá se o to, co má na talíři, a ví, že jíme hlavně očima. V knize najdete 260 chutných a zdravých salátů.

Nakladatelství: Slovart, Počet stran: 304

Na tento obrovský výběr salátů jsem narazila díky Martinus.cz, který v posledních několika měsících přidává na youtube videa o knihách tahle kráska mě opravdu okouzlila. Saláty jsou tříděné podle ročního období a je tu opravdu z čeho vybírat. Zatím jsem žádný nezkoušela, ale brzy si knihu budu muset podrobněji projít a udělat si nákupní seznam. 

Harry Potter a Kámen mudrců - J.K.ROWLING

f2903c20791b74e999d93ce4223268

Ve zkratce:

Myslím, že tuto knihu není potřeba vůbec představovat, nenajde se snad nikdo, kdo by čaroděje s jizvou na čele neznal.

Nakladatelství: Albatros, Počet stran: 255

Dlouhou dobu jsem s touhle knihou koketovala, ano jsem milovník Harryho Pottera, díky Rowlingové jsem našla zalíbení v knihách a přece jen mám všechny díly s této série a tak jsem si říkala, jestli to není zbytečné si pořizovat knihu v jiném vydání, ale nakonec jsem došla k tomu, že to škoda není, protože každý milovník této série tomu ilustrovanému vydání nemůže odolat a přesně takhle se ilustrovaný Kámen mudrců octl v mé knihovně a udělal mi nesmírnou radost a už teď vyhlížím Tajemnou komnatu.

Nesmím zapomenout na e-knihy, které jsem si tento měsíc pořídila a všechny byly ze slev, konkrétně ne ebux.cz byla valentýnská akce ve které byl poměrně velký výběr knih...překvapivě.

eknihy

Takže pro měsíc únor byla moje knihovna obohacena o čtyři knihy a všechny jsem si koupit chtěla, takže to nebylo žádná náhlá zamilovanost v knihkupectví. Vím, že měsíc ještě úplně neskončil, ale já mám zákaz navštěvovat knihkupectví, takže pro mě měsíc skončil :D A co vy a knihy? Kolik jste si jich pořídili vy? 

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - únor 2016 hroznetajne®pise.cz 24. 02. 2016 - 18:24
RE(2x): Knižní šílenství - únor 2016 movies-and-tvshows 24. 02. 2016 - 21:17