Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

27. únor 2016 | 21.26 |

the-ghost-dimension-1

Fenomén Paranormal Activity se opět vrací pod taktovkou režiséra Gregoryho Plotkina, který žádný z předchozích dílů nerežíroval, ani se nijak nepodílel na jejich vzniku, přesto si pro svůj debut vybral právě found-footage horor.

V hlavních rolích se představí skupinka ne příliš známých tváří  - Olivia Dudley, Brit Shaw, Maria Olsen a další.

str2_aidilghost_mt_1-770x470

Mladý manželský pár s dcerou se přestěhuje do nového domu, jenže dům byl kdysi obýván velkým zlem, které nezmizí ze dne na den. Nový majitelé si užívají vánočních svátků, když Ryan nalezne videokazety, které, kde vystupují dvě sestry (které diváci PA velmi dobře znají) a videokameru, která jak se ukazuje není obyčejná. Od té doby není rodina v bezpečí, protože tajemné zlo se opět snaží získat další dítě a tím je jejich dcera.

Paranormal Activity patří mezi horory found-footage a když se poprvé v roce 2007 opravdu diváky děsil, to samé se dá říct i o druhém dílu, ale s přibývajícími díly se kvalita této série ztrácí a na úplné dno propadla v roce 2012, kdy vznikl čtvrtý díl, a u kterého jsem se zapřísáhla, že to byl poslední díl na který se podívám a máme rok 2015 a vznikne další pokračování a já i přesto podléhám!!!

paranormal-activity-the-ghost-

Další found-footage, tento žánr patří mezi mé oblíbené i přesto, že většina z nich by se stěží dala zařadit mezi ty lepší filmy, přesto jim pořád dávám šanci a i přesto, že jsem se do série PA nechtěla už pouštět.

Šťastná rodinka si pořídí za levno nový dům, blíží se Vánoce a tak na všechny dýchá vánoční pohodička, jenže tuhle pohodu naruší bratr hlavního hrdiny a nejen on. Ryan objeví v domě spousty videokazet na kterých vystupují mladé dívky - dvojčata, jenže jak se ukazuje kazety se brzy začínají měnit, protože Katie a Kristi totiž začínají reagovat na dění v domě. Tajemný stín se vznáší nad obyvateli domu a zdaleka neskočil.Paranormal Activity 5 se drží svých předchůdců jako klíště a nepřichází s ničím novým, což nikoho snad už po těch několika dílech nemůže překvapit. Drží se i toho, že v první části se skoro nic neděje a děj se rozjíždí až s druhou polovinou. Tajemné síly, které znepříjemňovaly hlavním hrdinům život a které diváky provázely v každém díle jsou i zde, jenže tady mají jméno - Toby. Tentokráte můžeme Tobyho i vidět a to jako černý oblak, který se mění v siluetu člověka.

Je mi stále záhadou, proč se natáčí další a další díly, náklady jsou evidentně nízké, což je na první pohled zřejmé, přesto té návratnosti moc nevěřím, stejně jako nevěřím hlavním hrdinům jejich strach. Hlavní hrdinové jsou divákům ukradení stejně jako v předešlých dílech, atmosféra není nijak valná, přesto se tam najde několik dobrých scén, které z filmu dělají daleko lepší, ale stále to nestačí. Co naopak dokážu poměrně ocenit je zapojení sester Katie a Kristi do příběhu, konkrétně to, že reagují na události, které prožívají hlavní hrdinové v domě. Asi nejhorší na tomhle filmu je to Satanovo dítě alias Leila - protivné, ufňukané, horší hlavní hrdinka být opravdu nemohla.

Hororová atmosféra se objevila jen u několika málo scén a problém dnešních hororů je v tom, že je to všechno hrozně předvídatelné, což není moc překvapivé, když se to drží šablony PA, ale i v těch lekačkách, je to hodně marné.Nekvalitní kamera je podmínkou každého found-footage filmu, i když tady to není tak tragické, jak se na první pohled zdálo. Paranormal Activity za svou existenci jistě ztratil celou řadu příznivců a nás všechny může těšit jen jedno, že už to byl poslední díl (snad) a musíme doufat, že se neobjeví nějaký filmař - šťoural, který bude křísit dávno zapomenutou sérii, která už nikoho moc nezajímá. 

Paranormal Activity Ghost Dimension není žádný filmový klenot, přesto má lepší kvality než jeho předchůdci, neoplývá žádným extra originálním nápadem má mizerné herce a především onen závěr, který měl dost možná diváky zvedat ze židlí se minul účinkem. Není to ani tak špatné jako čtvrtý díl, ale není to ani dobré, je to prostě průměrný film, který bude brzy zapomenut, stejně jako díly z předešlé.

Takže říkám zcela upřímně, nechte Paranormal Activity už spát!

Hodnocení:

5/10 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář