Poirot: Vražda v ulici Mews

26. červen 2016 | 15.40 |

murderinmews

Název epizody: Vražda v ulici Mews/Murder in the Mews

Série/epizoda: S01E02

Rok vzniku:1989

Režie: Edward Bennett

Scénář: Clive Exton

Hlavní role: David Suchet, Hugh Fraser, Phillip Jackson, Pauline Moran a další

vlcsnap-2016-02-25-13h49m43s18

Inspektor Japp požádá Poirota jestli by mu nemohl pomoci s případem, který se jeví jako sebevražda, ale Japp má obavy, že mi mohlo jít o vraždu. Poirot se vydává na místo činu, kde nalezne mrtvou paní Allenovou, která jak se ukáže je snoubenkou vlivného poslance. 

*

Poirot se nudí, jeho jedinou starostí jsou límečky se kterými není spokojený, lépe řečeno není spokojený s prádelnou. V jeho bloumání ho vyruší Japp, který ho žádá o pomoc s podivným případem, kde si prohlédnou místo činu a vyslýchají ženu, která byla spolubydlící paní Allenové, která byla nalezena mrtvá. Vyšetřování se začíná komplikovat.

Druhý díl s názvem Vražda v ulici Mews je o něco lepší než díl první o tom není pochyb, protože má daleko složitější zápletku a je daleko nápaditější přesto divák má podezření, kdo je oním vrahem, za což může podivné chování postav, které nutí diváka pochybovat. Poirotova práce v tomto případě je na závěr utrousit pár doplňujících informací, aby divák věděl, co proč se to vlastně stalo.

vlcsnap-2016-02-24-22h10m26s02

Velkou sílu v tomto příběhu vidím především v té komediální stránce, kterou vytváří hašteření Poirota a Hastingse, myslím, že každý si musí užít jejich společně strávené chvilky, protože s nimi se opravdu od srdce zasmějete. Pořád zastávám názor, že 50 minut na příběhy Agathy Christie je málo, ale seriál Poirot dokazuje, že i s těmi 50 minutami si vystačí vcelku slušně. Hastings je ztělesněním diváka, takže jeho přihlouplé poznámky a nevědomost nikdo nemůže přičítat jeho osobnosti...i když! Je to jen malá vada na kráse, která by tady neměla co dělat a tou je Poirot na golfovém hřišti, on nesnáší golf a tak by si stěží zahrál, ale zase je to protkané vtipem, tak se to dá celkem snadno přejít. Atmosféra nebyla tak dobrá jako v prvním díle, ale druhý díl nabídl zase něco daleko lepšího a opět nechybí vynikající hudba. Na závěr se poprvé objevila finální řeč v kruhu podezřelých.

Vražda v ulici Mews je nabitá jak geniální myslí Hercula Poirota, tak vtipem a také složitější zápletkou, přesto divák velmi lehce uhádne, kdo za všechno může, i když to neznamená, že to nudí. Druhý díl je nabitý od začátku do konce a rozhodně se u něj nudit nebudete. 

Hodnocení epizody:

75%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář