#12 The Night Manager

2. březen 2016 | 21.29 |

35613413307368362233

Stanice: BBC/AMC

Premiéra: 21.února 2016

Žánr: krimi/špionážní/drama

Tvůrce: David Farr - scénář

           Susanne Bier - režie

Země původu: Velká Británie/USA

O čem to je?

Jonathan Pine býval vojákem, který teď pracuje jako noční manažer v luxusním hotelu v Káhiře. V hotelu se Jonathan setká s kráskou Sophie, která je společnicí dobře známého a nebezpečného muže, kterému nechce nikdo zkřížit cestu. Sophie předá jisté dokumenty Jonathanovi, který při prohlížení zjistí, že jde o zbraně, které se prodávají na černém trhu, rozhodne se kontaktovat příslušné britské úřady jenže to netuší, že tím rozpoutá boj o život a tak musí Sophie chránit za každou cenu, protože po ní jde jeden z největších obchodníků jistý pan Rope.

Na koho se můžete těšit?

V hlavních rolích dlouho očekávaného seriálu se představí Tom Hiddleston (Jonathan Pine), kterého mnozí znají jako zloducha Lokiho z Thora. Nebezpečný obchodník Richard Onslow Rope je Hugh Laurie, v seriálovém světě znám jako Dr. House. V dalších rolích se objeví britský herec Tom Hollander, Olivia Colman a další.

The_Night_Manager_3545309b

Další podrobnosti:

Televizní minisérie vznikla na motivy stejnojmenného románu z roku 1993 od britského autora Johna le Carrého, který se věnuje špionážním a politickým románům. Mezi jeho nejznámější díla patří série s Georgem Smileym. V roce 2011 vznikl film na motivy jeho knihy Jeden musí z kola ven, vystupuje právě George Smiley.

Verdikt:

Už úvodní titulky udělají dojem, především díky svému hudebnímu doprovodu. Děj příběhu je zasazen do Egypta, kde probíhají protesty, kde se divák podívá do jednoho luxusního hotelu, kde pracuje náš noční manažer, který nás provede celým dílem. Musím říct, že ten začátek byl dost rozpačitý a chvilku trvá než se dostaneme k jistému spouštěči, který odstartuje lavinu událostí na které se můžeme těšit v dalších dílech, přesto Tom Hiddleston jako Jonathan Pine je na scéně většinu často sám a sekunduje mu nějaká neznámá tvář, přesto musím dodat, že se s tím popral opravdu bravurně, ostatně nemohlo to být ani žádné velké překvapení, protože on je vynikající herec. Očekávaný pan Rope v podání Hugha Laurieho se na scéně objevuje až skoro ke konci, přesto jeho postava dokáže zaujmout i za tak krátkou dobu. Líbí se mi, že se Tom Hiddleston hraje kladnou postavu, nechápejte mě špatně Hiddleston a jeho Loki patří k mým nejoblíbenějších záporákům, ale role kladného hrdinu mu sedí zrovna tak, což mě dost překvapilo...ano přiznávám.

Romantická zápletka, která možná někomu dost zamotá hlavu, protože přece jen asi nikoho by nenapadlo, že se hlavní hrdina během pár dní dokáže zamilovat do ženy po které jde Rope a se kterou to nedopadne dobře, což ho žene k pomstě, myslím že takhle to na první pohled vypadá, ale skutečnost je zcela jiná, že se spíše vše točí okolo jeho povahy a o to, že je býval vojákem a cítí jistou povinnost zbavit svět takového člověka. Což je důkazem toho, jak jsou ty postavy skvěle napsané. Pilotní epizoda má vynikající kameru, kterou nemůžu přejít jen tak bez povšimnutí. Závěr dílu dokáže připravit pár takových těch momentů, kdy se divákům tají dech a očekávají co přijde dál. Velmi se těším na souboj manažera a obchodníka, protože to bude stát za to. Nejočekávanější televizní seriál tohoto roku mne ani v nejmenším nezklamal, protože tu vidím velký potenciál, nehledě na to, že špionážních seriálů je hodně málo a The Night Manager se navíc pyšní skvělým hereckým týmem. Už teď se těším na další díl a věřím, že bude mnohem lepší než ten první. 

Nehledě na to, že Tom Hiddleston vypadá božsky i v tom hoteliérském saku :-) 

Hodnocení pilotní epizody:

90%

youtu.be/g-ZcaKdvML8

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: #12 The Night Manager movies®pise.cz 15. 03. 2016 - 17:00
RE(2x): #12 The Night Manager movies-and-tvshows 15. 03. 2016 - 21:38