Chvilka s knihou, kterou nemám!

29. únor 2016 | 00.49 |
› 

 #1

Moc často sem nepřidávám články ve kterých si bych si vylévala srdíčko, přece jen jde o filmový blog, který jsem v posledním roce obohatila i o knihy a tak si tady z toho nemůžu dělat úplně deníček, ale tohle je ta chvilka, kdy mám vyloženě potřebu to sem přidat a snad to nevadí, vždyť je to součástí knižního světa :D

*

Sobotní odpoledne jsem trávila tím, že jsem se snažila spáchat nějaký ten článek, který by se mohl objevit tady, jenže nebyla příliš nálada a tak jsem sáhla po knize...překvapivě. Po úžasné knize Poirot a já, kterou jsem dočetla tento týden a která se zde objeví v rámci Čtenářské výzvy jsem byla na vážkách, co vlastně budu číst dál a tím se dostávám k jádru věci, proč tohle vlastně píšu. Potřebovala jsem něco, co bych mohla přečíst za dva maximálně za tři dny a teď proč jen za tak krátkou dobu?

Čtenářský výzva nutí čtenáře číst rychle, jen aby si splnili svou povinnost, což je dle mého špatně, protože člověk si pak nevychutná to co čte, pokud to budu číst jen proto abych si mohla odškrtnout další políčko. Já se tomuhle snažím vyhnout, proto čtu na co mám zrovna chuť a většinou jde o knihy, které mám doma a které nemám přečtené a nebo o knihy, které se do čtenářské výzvy nehodí, protože nesplňují požadavky. Jenže byl víkend a já zrovna neměla chuť na žádný film, ale spíš na to, že si něco přečtu, jenže jsem byla omezená časově a teď už vysvětlím proč.

large (1)

1. března má totiž vyjít kniha, na kterou čekám už opravdu hodně dlouho. Jedná se o knihu severských autorů, které čtenáři po celém světě znají pod jménem Erik Axl Sund, kteří se u nás objevili v roce 2014 se svou první knihou Vraní dívka, která byla prvním dílem trilogie. Všechny tři díly jsou skvěle napsané, i přesto, že se v posledních letech u nás se severskou krimi roztrhl pytel, tohle je zcela něco jiného, psychologický krimi thriller, který čtenáře dostane, což se v mém případě opravdu stalo. Sérii Vraní dívka zbožňuji, i když chápu, že pokud jde o takovouhle úchylárnu, tak to vypadá, že jsem sama psychicky narušená.

Když jsem se dozvěděla, že tato dvojka plánuje další trilogii byla jsem nadšená, nemůžu ani slovy popsat jakou jsem měla radost a po měsících čekání se blížím ke konci, ano poslední měsíc možná dva kontroluji na bux.

cz, kolik zbývá dnů do naskladnění titulu a zřejmě čekám, že to urychlím, když to budu stále kontrolovat. Mé čekání je skoro u konce, protože dnes je pondělí 29.2. a jak jsem už zmiňovala 1. března by se kniha měla objevit a já budu doufat, že to toho prvního opravdu bude, protože už se vidím jak v úterý po práci vyrazím do nejbližšího knihkupectví a knihu s názvem Černá melancholie: Skleněná těla si pořídím a okamžitě jí začnu číst. Nenapadá mě totiž jiná knížka na kterou bych se letos tak těšila jako na tuhle a ano samozřejmě nesmím opomenout na Agathu Christie a její knihu Tři slepé myšky, která patří k mým oblíbeným a kterou doma sice mám jenže z antikvariátu, protože v té pevné černé vazbě ve které Agatha vychází, nikdy kniha nevyšla a moje zelená antikvariátní kniha už je hodně rozpadlá z toho opakovaného čtení. A kniha má vyjít někdy na začátku března, takže mé čekání skončí s měsícem březnem, což je na jednu stranu fajn. 

Skleněná těla mají stejně působivou přesto hodně ujetou obálku, která bije do očí a určitě osloví celou řadu čtenářů, kteří Vraní dívku neznají (i když nevěřím, že ten kdo čte nikdy neslyšel o téhle trilogii).

Volný čas jsem tedy využila k tomu, abych si přečetla nějakou tu knihu, která by mi zabrala maximálně tři dny, nakonec jsem se rozhodla přečíst nedávno pořízenou e-knihu Čtenář z vlaku v 6.27 od francouzského spisovatele Jean-Paula Didierlaurenta. Zcela upřímně říkám, že jsem to čtení moc nepromyslela, protože jsem jí přečetla během večera, což jsem absolutně nečekala, ano kniha není nijak dlouhá, ale i tak, ten všední/nevšední příběh zaujal vcelku hravě.

IMG_20160229_004126

Během psaní se neděle přehoupla na pondělí a mě se tak krátí čekání nejen na přenos Oscarů na který netrpělivě čekám, ale také na dlouho očekávanou knihu Skleněná těla, která se tady po přečtení objeví a i když mě těší fakt, že knihu v úterý budu už konečně držet fyzicky a nebudu si prohlížet jen její obálku na internetu, dostavuje se i ta obava, že na další díl budu muset čekat dalších x měsíců. :D

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Chvilka s knihou, kterou nemám! hroznetajne®pise.cz 29. 02. 2016 - 09:28
RE(2x): Chvilka s knihou, kterou nemám! movies-and-tvshows 29. 02. 2016 - 12:06