#11 Modré stíny

29. únor 2016 | 14.32 |

23406

Stanice: Česká televize

Premiéra: 28.února 2016

Žánr: krimi/detektivka

Tvůrce: Petr Jarchovský - scénář

           Michal Tauš- režie

Země původu: Česká republika

O čem to je?

Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta, toho jednoho rána nalezne uklízečka v jeho pracovně. Kdo mohl zabít profesora a hlavně proč. Bylo to snad kvůli neshodám s univerzitním kvestorem nebo šlo o něco jiného?      

Na koho se můžete těšit?

Své role si zopakují Tereza Voříšková, Klára Melíšková, Stanislav Majer, Miroslav Krobot. V dalších rolích se můžou milovníci českého herectví užít Davida Novotného, Martina Hubu a další.

uni_9340

Další podrobnosti:

V minulém roce se na obrazovce české televize objevila třídílná kriminálka Případ pro exorcistu, kde se poprvé objevili detektivové od Nejsvětější trojice, tento seriál vznikl na motivy stejnojmenné knižní předlohy od českého autora Michala Sýkory. Druhé setkání s detektivy je rovněž na motivy knižní předlohy a chystá se i třetí a závěrečná série.

Verdikt:

Možná jste to zaznamenali, ale nejsem velký milovník českých filmů a seriálů vlastně jsem spíš odpůrce, i když pár výjimek se najde a tou výjimkou byl Hřebejkův televizní seriál Případ pro exorcistu a když se objevilo, že se chystá další pokračování, byla jsem hodně zvědavá a zároveň natěšená, bohužel mé nadšení opadávalo při jeho sledování.

Hned na začátku jsme svědky jakého si rozhovoru nebo spíše monologu ze kterého ovšem slyšíte jen několik málo slov, protože je naprosto otřesný zvuk a nemusíte se bát, že by byl problém na vašem přijímači, protože jde o vadu zvukovou, která je bohužel součástí příběhu a bude diváky otravovat po celou dobu, což znamená jedno, že hlavním postavám skoro nerozumíte a upřímně to je hodně velká vada na kráse. Příběh se netváří zrovna zajímavě a celý první díl je hodně roztahaný a skoro nic se tam neděje, možná proto bude mít čtyři díly a ne tři jako ten předchozí. Další nevýhodou je zcela otřesná kamera ať už je to oslnivé slunce či podivný jas, který má mít možná nějakou uměleckou hodnotu, těžko soudit. Všechny ty minimalistické záběry, kdy vidíme jen hlavy postavy plus kousek lustru nebo jen záběr ucha, střídání různých pohledů kamer je spíše na škodu, protože během jednoho rozhovoru se jich tam objeví opravdu hodně a je to až zbytečné. U pár scének se zřejmě používala kamera ruční, protože se to tam podivně kymácelo a celkově ta práce s kamerou je naprosto šílená, dlouho jsem tak nic otřesného neviděla a to ani v případech found-footage filmů (a to už je co říct). Otázkou je jestli tohle  vzniklo úmyslně a má to mít nějakou uměleckou podobu nebo to vzniklo jen díky neznalosti, těžko soudit, přesto já jsem během sledování byla víc jak otrávená čemuž přispěl fakt, že v tom díle se vůbec nic neděje.

Jediné co v tomto díle můžu vyzdvihnout je ta komediální stránka, našlo se tam pár dobrých vtípků, na kterých stavěla i předchozí řada, ale jinak to s tou kvalitní řemeslnou prací Hřebejka&Jarchovského nemá nic společného, možná za to může to, že se vystřídal režisér, i když těžko říct. Finální podoba první epizody byla zcela otřesná a já se do druhého dílu budu muset hodně přemlouvat. Modré stíny nebo lépe řečeno první epizoda, která by měla diváky nalákat, ne je otrávit byla naprostým zklamáním a doufám, že jako celek to dopadne mnohem lépe... uvidíme.

Hodnocení pilotní epizody: 40%

          

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.44 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: #11 Modré stíny vendys 06. 03. 2016 - 22:58
RE(2x): #11 Modré stíny movies-and-tvshows 07. 03. 2016 - 19:15