#13 Slasher

10. březen 2016 | 00.31 |

Slasher_Landscape_Art

Stanice: Chiller

Premiéra: 4.března 2016

Žánr: horor

Tvůrce: Aaron Martin

Země původu: USA /Kanada    

O čem to je?

Sarah je mladá žena, která se vrací do malého městečka ve kterém se narodila. Se svým manželem se rozhodnou žít v domě, který patřil jejím rodičům, jenže v tomto domě se stala dvojnásobná vražda, vrah zabil jejího otce a těhotnou matku a vyřízl jí dítě z těla a díky tomu Sarah přežila. Sarah se snaží na minulost zapomenout, jenže s jejím příjezdem začíná obyvatele městečka někdo vraždit.    

Na koho se můžete těšit?

Jako hlavní hrdinka Sarah se představí irská herečka Katie McGrath, která se objevila v několika televizních seriálech jako je Merlin, Tudorovci, Drákula nebo v remaku Jurského parku, Jurský svět.

Jejího manžela si zahraje Brandon Jay McLaren, který se objevil v mnoha seriálech a jeho posledním seriálem byl Graceland.V roli šerifa se představí kanadský herec Dean McDermott, který je manželem Tori Spelling. V dalších rolích se objeví Rob Stewart, Mark Ghanimé, Erin Karpluk a další.

(Bohužel žádný promo obrázek postav jsem nesehnala)

,

Další podrobnosti:

Prvním originálním seriálem, který se vysílal na nové americko-kanadské stanici Chiller byl právě hororový seriál Slasher. Seriál bude mít osm epizod a mělo by se jednat o antologický seriál. Stanice ku příležitosti prvního seriálu vypustila do světa rovnou dvě epizody.

Verdikt:

Při brouzdání na internetu jsem celkem náhodně před pár měsíci narazila na to, že se chystá nový seriál na nové televizní stanici a ještě ke všemu jde o horor. To jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít.

Nemusím asi říkat, o čem seriál je, samotný název je výstižný. Hned s úvodní scénou se divák dostává do minulosti, kdy jsme svědky vraždy a přesně tahle událost nás doprovází celým příběhem. Hned na úvod musím říct, že mne velmi potěšilo, že hlavní hrdinové nejsou středoškoláci, protože to je takový ten typický rys všech slasherů od Vřískotu po Halloween.I když vlastně tohle je televizní seriál a musím říct, že během sledování jsem tenhle fakt úplně opomněla a přišlo mi, že koukám na film.

Seriál Slasher má slabá místa a silná místa, je to takové kolísavé, ale v průběhu sledování se všechno nakonec ustálí a divákům se tak dostává poměrně slušná hororová zábava. Maska Kata je sama o sobě dost strašidelná a dodává tomu šťávu. Hororová atmosféra v tomto seriálu rozhodně nechybí a stejně tak potoky krve a nějaké ty lechtivé scény, které neodmyslitelně patří ke každému slasheru. Osm dílů je málo a tak není divu, že se v seriálu pořád něco děje, což je velmi dobře, nudu u hororu hledáte stěží, že?! Velkou výhodou tohoto seriálu je i hlavní hrdinka, která je silnou postavou. Není to žádná naivní husička, kterou obvykle najdete v tomto žánru ba naopak, je to chytrá, přemýšlivá osoba, která se chová vzhledem k situaci racionálně a divák se s ní dokáže lehce ztotožnit. Další zajímavou postavou je vrah Tom Winston v podání Patricka Garrowa a musím říct, že se mi hodně líbí ten vztah vraha a hlavní hrdinky (nebojte nejde o žádný spoiler, v seriálu jsou dva vrazi, jeden je Tom Winston, který zabil rodiče hlavní hrdinky, což se dozvíme hned v úvodu a pak je tu ten druhý, který ho kopíruje po x letech). Už teď jsem zvědavá na jejich další setkání.

Slasher je každopádně velkým překvapením. V seriálovém světe se najde hodně málo hororů, vlastně až v minulém roce se na obrazovkách objevil televizní seriál Vřískot, který si u diváků získal sympatie a v tomto roce se na obrazovky vrací se svou druhou sérií. A Slasher je ukázkou toho, že když se konečně objeví hororový seriál je dobré si ho všímat.

Slasher má to co každému hororu chybí. Má to dobrou atmosféru, velmi dobré herce, tu spletitost a především dokáže zaujmout. Dvoudílný pilot ukázal, že je se na co těšit ať už díky vrahovi, který si získal mou pozornost (vůbec to nezní divně) nebo díky hudbě, která seriál doprovází či díky hlavní hrdince. Pokud jste milovníci hororu neměl by vám seriál Slasher z produkce nové televizní stanice Chiller ujít a můžu říct, že mě zajímají další projekty této stanice. 

Šance na obnovení:

Tady to vidím na obnovení, i když nová stanice+ první seriál, tak těžko soudit, ale ano myslím, že Slasher dostane druhou řadu.

Hodnocení pilotních epizod:

80%

youtu.be/ePqLWOnwoUs

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář