#14 Damien

12. březen 2016 | 11.20 |

DameinBar

Stanice: A&E

Premiéra: 7.března 2016

Žánr: horor/thriller

Tvůrce: Glen Mazzara

Země původu: USA

O čem to je?

Hlavní postavou příběhu je mladý Damien Thorn, který pracuje jako fotograf. Jeho práce ho zavede do Sýrie, kde zachrání místní ženu, která poté co se ho dotkne mu navrátí dávno ztracené vzpomínky na své rodiče, které zemřeli, když byl Damien malý. Je nucen se vrátit do New Yorku, přesto je odhodlaný ženu najít a především se smířit s tím, že je Antikrist.

Na koho se můžete těšit?

V roli Damiena se objeví britský herec Bradley James, kterého můžete znát z televizního seriálu Merlin. Damienův kamarád a také fotograf Amani jako Omid Abtahi, iránský herec, který se mihnul v seriálu Grey´s Anatomy, Castle. A v neposlední řadě Barbara Hershey v roli záhadné ženy. Barbaru Hershey můžete znát z televizního seriálu Once Upon a Time, kde si zahrála matku Zlé královny.

31

Další podrobnosti:

Seriál Damien je sequel hororové klasiky z roku 1976, Satan přichází ve které si zahrál Gregory Peck a Lee Remick. Snímek se dočkal remaku, který vznikl v roce 2006. První série bude mít 10 epizod.

Verdikt:

Další letošní seriál na který jsem se těšila, i když jsem k němu přistupovala s lehkou nedůvěrou.

Už vás někdy napadlo, jak to vlastně dopadlo s malým ďáblíkem Damienem z kultovního hororu Satan přichází? Tvůrce seriálu Damien to očividně napadlo a rozhodli se divákům ukázat Damiena v dospělé verzi. Čeho si musíte při scéně ze Sýrie všimnout je realistická kamera a doufejme, že podobných záběrů se dočkáme i v dalších epizodách. Pilotní díl se soustřeďuje na Damiena, který si smrt svých rodičů nepamatuje a musím přiznat, že když jsem viděla chování hlavního hrdiny, horko-těžko jsem uvěřila, že jde o toho samého chlapce, který stál za smrtí mnoha lidí, je to až neuvěřitelné, protože působí velmi sympaticky a celkově patří mezi takové ty správňáky a docela se těším až se bude projevovat jeho přirozenost. Jak víme Damien je Antikrist. První díl má klasickou délku, tedy nějakých 45 minut a byla jsem šokovaná kolik se tam toho během dílu dělo a především ani jsem se nenadála a byl konec. Pilotní epizoda vykročila tou správnou nohou, jenže pořád je co vylepšovat. Pilot se nesl v duchu thrilleru nikoliv hororu, ale předpokládám, že hororová atmosféra se objeví v následujících dílech. Bradley James v roli Damiena není špatný, ale místy je dost toporný, snad se to zlepší. Nejvíc dokázala během pár minut zaujmout Ann Rutledge v podání Barbary Hershey, která se v prvním díle jen mihla, přesto se do budoucna máme na co těšit, to už je mi jasné.

Závěrečná scéna v kostele byla působivá a každopádně dobrý nápad byl zakomponovat jisté scény z filmu do seriálu, které slouží jako Damienovi vzpomínky. Vynikající hudba doprovázející řadu scén umocňuje atmosféru.

Damien je pro mne velkým překvapením, jak jsem říkala na začátku šla jsem do toho s obavou, že to bude nastavovaná kaše. Zajímavý nápad, který se snad promění ve vynikající hororový seriál, který neudělá ostudu filmovému hitu Satan přichází. Deset dílů by mělo zaručit, že se divák nebude nudit, tak doufejme, že to tak bude. Po pilotním díle mohu říct, že jsem spokojená. Uvidíme co nám seriál přinese dál. 

Šance na obnovení:

Šance na obnovení tu je, myslím, že stanice A&E dokáže diváky zaujmout, ostatně jejich Bates Motel, který je naopak prequelem původního snímku Psycho sklízí úspěch už čtvrtým rokem a přesto, že čtvrtá série začala nedávno už bylo uveřejněno, že se seriál vrátí s pátou řadou. Damien by na tom mohl být podobně, po první epizodě se hádá opravdu těžko, nemám tušení jaký měl Damien rating, ale pokud diváky bavil tak jako mě, tak tu šance každopádně je, ale ruku do ohně za to nedám. Hororových seriálů je jako šafránu a bylo by hezké, kdyby se na obrazovkách udržela i nějaká ta hororová novinka. Držím Damienovi palce.

Hodnocení pilotní epizody:

70%

youtu.be/RuG9Du5quhw

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář