Knižní šílenství - březen 2016

31. březen 2016 | 22.46 |

KNIŽNÍ ŠÍLENSTVÍ - březen 2016

IMG_20160331_153855

Fantom opery - GASTON LEROUX
204393_big

Ve zkratce:

Krásná zpěvačka Christine má dva nápadníky. Jedním z nich je přítel z dětství a druhým jakýsi tajemný hlas, který dívka považuje za Anděla hudby. Ve skutečnosti dívka okouzlila tajuplného a mstivého fantoma opery.

Nakladatelství: Omega, Počet stran: 266

Fantom opery je můj oblíbený film (ten z roku 2004, kde hraje Gerard Butler, Emmy Rossum a Patrick Wilson) a když jsem nedávno narazila na nová vydání knih od nakladatelství Omega, ve kterém vycházejí klasiky tak jsem narazila právě na Fantoma opery, ta obálka sice není zdaleka tak božská jako jejich ostatní obálky v této edici, ale přesto jsem se rozhodla si Fantoma konečně pořídit, tak snad se na něj brzy dostane řada.

Obraz Doriana Graye - OSCAR WILDE

large (2)

Ve zkratce:

Dorian Gray je mladý a krásný muž. Jeho vzhled fascinuje talentovaného malíře Basila Hallwarda, který se ho rozhodne portrétovat. Když Dorian uvidí hotové dílo, vyděsí se, že jeho vlastní krása dříve nebo později pomine. A tak vysloví přání, že nechce nikdy zestárnout i kdyby měl ztratit duši. Jeho přání se splňuje...

Nakladatelství: Omega, Počet stran: 190

Oscar Wilde vždycky patřil k mým oblíbencům, už když jsem poprvé četla Obraz Doriana Graye, zamilovala jsem se do něj. Už dlouho jsem se přemlouvala k tomu, abych si knihu pořídila, jenže to poslední vydání mělo spoustu překlepů a když vyšel tenhle skvost v té edici Omegy nemohla jsem ho tam nechat ležet.

Paměti agenta FBI  - SCOTT FROST

pameti-agenta-fbi-28810

Ve zkratce:

Dale Cooper, už odmala posedlý touhou stát se agentem, zasvětil přípravě na toto povolání celé své mládí a stal se jedním z nejvyhledávanějším agentů tajné služby.

Nakladatelství: Tatran, Počet stran: 156

Jsem velkou milovnicí televizního seriálu Davida Lynche, Městečko Twin Peaks a konečně se mi povedlo v antikvariátu narazit na knihu, kterou jsem musela mít. Příznivci Twin Peaks jistě pochopí!

Emma - JANE AUSTEN

IMG_20160331_163817

Ve zkratce:

Emma je sice bohatá a vzdělaná ale i přehnaně sebevědomá. Život v poklidném prostředí ji totiž dosud nevyvrátil její naivní představy. Když se pak rozhodne zasahovat do osudů lidí kolem sebe, čeká ji mnoho nepříjemných překvapení.

Nakladatelství: Svoboda, Počet stran: 335

Jane Austen zná snad každý, přiznávám že doma od ní mám Pýchu a předsudek v paperbacku s filmovou obálkou, ale ještě jsem se ke knize nedostala a ani vlastně nevím proč, nicméně když jsem v antikvariátu narazila na tohle vydání, nemohla jsem odolat. Na začátku každé kapitoly je malá ilustrace, na můj vkus je kniha velká, takže to nevidím na tahání do práce, ale každopádně si jí vychutnám...

Tři kamarádi - ERICH MARIA REMARQUE

_vyr_6855knihy_064Ve zkratce: 

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí práci a těžce onemocní.

Nakladatelství: Odeon, Počet stran: 383

Přiznávám, že jsem velmi známým německým autorem skoro nepolíbená, kdysi jsem četla Stíny v ráji, ale to už je řada let a protože v poslední době mám chuť si přečíst i nějakou tu klasiku, když jsem v antikvariátu narazila na Tři kamarády, rozhodla jsem se knihu pořídit. Věřím, že nebudu zklamaná.

A teď už zbývají jen e-knihy

FotorCreated

A co Vaše přírůstky za březen??

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - březen 2016 hroznetajne®pise.cz 01. 04. 2016 - 20:31
RE(2x): Knižní šílenství - březen 2016 movies-and-tvshows 01. 04. 2016 - 22:12