#16 The Girlfriend Experience

17. duben 2016 | 12.28 |

12187751_10156146839885573_466

Stanice: Starz

Premiéra: 10. dubna 2016

Žánr: drama/romantický

Tvůrce: Steven Soderbergh

Země původu: USA

O čem to je?

Mladá vysokoškolačka práv Christine získává stáž v prestižní právnické firmě, jako studentka si velké peníze nevydělá, přesto nijak nestrádá. Celkem náhodně se jeden večer dozví, že její přítelkyně má ženatého přítele, který jí vydržuje a díky tomu se Christine otvírají dveře do světa eskortních služeb. 

Na koho se můžete těšit?

V tomto případě bude jedinou hlavní postavou právě Christine, kterou hraje mladá herečka Riley Keough, která si zahrála ve filmu Šílený Max: Zběsilá jízda, Yellow, Bez kalhot apod. V roli jejího šéfa se objeví Paul Sparks, kterého znají milovníci seriálu House of Cards.

1200

Další podrobnosti:

Televizní seriál je antalogií ke stejnojmennému filmu, který vznikl v roce 2009 pod taktovkou Stevena Soderbergha. První série bude mít třináct epizod a každá z epizod má půl hodiny.

Verdikt:

Milovníci Secret Diary of a Call Girl mějte se na pozoru, protože tenhle seriál by mohl být právě pro vás, protože i když nejde o britský skvost, který patřil několik let mezi špičkové seriály tento americký nástupce by mohl jít v jeho šlépějích, i když první epizoda neukázala svůj potenciál. 

V prvním díle sledujeme život mladé vysokoškolačky, která zrovna řeší kam půjde na stáž, tato otázka je záhy vyřešena, protože Christine získává místo v jedné právnické firmě, kde se poprvé setkává se svým šéfem a už na první pohled je jasné, že tady to jiskří...a že to u toho jiskření neskončí. První díl má dvě dějové linie, ostatně je jisté, že tohle si udrží celou dobu, protože se nějak musí zachovat rovnováha - v právnické firmě je nenápadná, kdež to v roli společnice ztrácí zábrany.

První díl je spíše o tom jak zjišťuje, že její přítelkyně patří mezi společnice a díky tomu se dostává do světa do kterého bude brzy patřit. Poměrně šokující bylo to, že epizody mají jen třicet minut, ale řekla bych, že na vyprávění tohoto příběhu to stačí a doufejme, že těch třicet minut v druhém a dalších dílech bude využito daleko lépe než v tom prvním.

Hlavní hrdinka ve mě sice nevyvolala úplně sympatie, vlastně úplně nevím co si o ní myslet, každopádně jsem na její rozvoj hodně zvědavá stejně jako na aférku se šéfem.

Seriál, který mne zaujal už jen díky samotnému traileru. Posuďte sami. 

Šance na obnovení:

První díl nebyl sice nijak slavný, ale věřím, že se seriál rozjede a že těch dvanáct zbývajících epizod bude mít co nabídnout, seriál Secret Diary of a Call Girl byl úspěšný a protože se na obrazovkách neobjevuje nic podobného jistá pravděpodobnost tu je, ale já osobně to vidím 50:50. 

Hodnocení pilotní epizody: 75%

youtu.be/A2F4Drc15fM

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář