Hush (2016)

24. duben 2016 | 17.52 |

0

Režisérem a scénáristou snímku je Mike Flanagan, který se do povědomí lidí dostal především díky hororovému snímku Oculus z roku 2013, který byl původně vytvořen jen jako krátkometrážní film. V roce 2016 je práce režiséra plodná, protože můžeme očekávat tři nové horory, jedním z nich je zmiňovaný Hush a dále se můžeme těšit na Ouija 2 a Before I Wake (Zlo nikdy nespí), který můžete vidět v našich kinech.

Hrají: Kate Siegel, Samantha Sloyan, John Gallagher Jr. a Michael Trucco

Screen-Shot-2016-03-14-at-16

Maddie jako malá přišla o sluch a i o možnost mluvit. Z města se odstěhovala na opuštěné místo, které obklopují jen stromy a má jediné sousedy. Maddie se snaží pracovat na nové knize, jenže jí to nejde jak předpokládala. Jednou večer se před jejími dveřmi objeví neočekávaný host - maskovaný muž, který touží po krvi. Začíná hra na kočku a myš. 

 *

Horor Hush vypráví o mladé spisovatelce, která jako malá přišla o sluch a uchýlila se na odlehlé místo, kde se jí pracuje nejlépe. Na samotě u lesa jí dělá společnost její kočka a občasná návštěva její jediné sousedky. Práce na další knize není tak snadná jak se očekávalo, jednou večer ji při práci vyruší maskovaný muž, který hrozí, že jí zabije.

Hush_2016_poster

Natočit horor s originální zápletkou je pro mnohé tvůrce oříšek. Témata jsou vyčerpána a tak kde vzít tu správnou inspiraci, která diváka dokáže překvapit a především bavit po celou délku filmu? Na tuhle otázku by s největší pravděpodobností mohl odpovědět právě Mike Flanagan, který už v roce 2013 ukázal světu, že dokáže natočit atmosférický horor, který má hlavu a patu a letos se opět vrací na scénu, aby udeřil znovu se svým dalším netradičním filmem. V čem, že je to vlastně film netradiční? Hlavní hrdinkou je mladá žena Maddie, která neslyší a kvůli komplikacím při operaci přišla i o možnost mluvit. Jistě si dovedete představit, že život s tímhle handicapem není jednoduchý a do toho fakt, že vás honí šílenec, který vás chce zabít a vy ho nemůžete slyšet přicházet. Mike Flanagan tak svým příběhem předčí klasické home invasion filmy o tom není pochyb.

Flanagan diváka prakticky po pár minutách překvapuje tím, že se příběh rozjíždí bez dlouhého natahování, což je jedna z věcí, kterou na tomhle filmu musím ocenit. Snímek je zcela prostý -  hluchoněmá hrdinka vs. zabiják. Další věcí, která stojí za zmínku je styl jakým je film natočen, divák má možnost se vžít jak do role hlavní hrdinky, díky tomu tichu, které jí obklopuje a nebo z pohledu zabijáka, který vesele vyřvává a svým tyranizováním se očividně baví. Zcela přiměřená stopáž při které se najde jen několik málo minut, které tam jsou zbytečné, přesto že příběh staví především na dvojici lidí, nutně to neznamená propadák. Maddie je slušnou hlavní hrdinkou, které nemáte co vytknout a jistě si získá sympatie diváků a co se týče vraha u toho mi pořád něco chybělo, jen nemůžu přijít na to co...že by zdraví rozum? Při sledování filmu Hush divákům sice nebude tuhnout krev v žilách, přesto jde o příjemnou hororovou jednohubku, která dokáže zaujmout, i když to v podstatě není nic tak inovátorského. Skvělá práce s hudbou a to díky The Newton Brothers, kteří s Flanaganem spolupracují už po několikáté a jistě se na další spolupráci můžeme těšit i v dalších jeho filmech.

Mladá herečka Kate Siegel mne okouzlila a je až neuvěřitelné, jak si diváka dokáže podmanit i přes to, že jí z úst nevyjde jediné slůvko. Pro mne další milou věcí byla účast seriálových herců jako je M. Trucco či S. Sloyan.

Hush není dokonalým hororem, což není ani tak šokující, protože který horor je dnes dokonalý... Přesto, že nejde o film, který by sbíral ocenění na festivalech je to příjemné zpestření hororového žánru a můžu upřímně říct, že tohle nebyl žádný přehmat. Pro mne zatím letošní nejlepší film v tomto žánru. Jsem zvědavá na Flanaganův další film. 

Hodnocení:

  7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář