#7 Ashby (2015)

28. duben 2016 | 14.03 |

Filmová výzva 2016

#7 Film s oblíbeným hercem/herečkou

Ashby_Movie_Poster

Originální název: ASHBY

Rok vzniku: 2015

Země: USA

Žánr: komedie/romantický/drama 

Eddie se přistěhoval se svou matkou do nového města, kde se snaží zvykat na novou školu a hledat si nové přátelé. Díky školnímu projektu se seznamuje se svým starším sousedem Ashbym, který zrovna bojuje se smrtelnou nemocí a snaží se odčinit své staré hříchy. Mezi Eddem a Ashbym se zrodí zvláštní přátelství. 

*

Emma Roberts  - Už byl čas se opět vrhnout na nějaký ten film a proč ne rovnou z filmové výzvy.

Filmová výzva s oblíbenou herečkou a tou je má milovaná Emma Roberts, kterou jsem si zamilovala prakticky okamžitě.

Emma-Roberts--Levis-Photoshoot

Emma Roberts je mladá herečka a zpěvačka, která se narodila v New Yorku v roce 1991. Její otec je herec Eric Roberts a její tetou je uznávaná herečka Julia Roberts. Takže volba herečky byla pro Emmu jasnou volbou. Začínala jako každý s několika malými rolemi jako bylo ve filmu Kokain. V roce 2008 získala několik hlavních rolí v romantických komediích (Divoška, Nancy Drew), zazářila také ve čtvrtém pokračování úspěšné hororové série Vřískot. Rok 2013 byl pro její hereckou kariéru důležitý, protože si ji pod svá křídla vzal seriálový tvůrce Ryan Murphy a pravidelně jí obsazuje do úspěšného seriálu American Horror Story. V minulém roce se objevila v dalším seriálu Ryana Murphyho, Scream Queens, kde si zahrála jednu z hlavních rolí. V roce 2016 se Scream Queens vrací se svou druhou sérií a Emma tam samozřejmě nesmí chybět. 

Příběh vypráví o mladém Eddiem, který se s matkou přestěhoval do nového města, první den školy jeho třída dostává za úkol napsat esej o někom kdo patří do starší generace, Eddie proto využije svého nového souseda Ashbyho, Ashby souhlasí pod podmínkou, že ho Ed bude všude vozit. Ze souseda samotáře se ovšem vyklube zabiják v penzi, který umírá. Mezi Ashbym a Eddiem vznikne silné přátelství, které ovlivní jejich životy.

Podobných filmů jako je příběh filmu Ashby se v Americe natočí poměrně dost. Námět tedy není nijak netradiční ani originální, přesto film Ashby má jednu velkou výhodu a tou je herecké obsazení.

Klasická šablona - středoškolák, který se snaží dospět za každou cenu, protože po rozvodu jeho rodičů na něj otec kašle a matka se snaží ze všech sil najít partnera, aby nezůstala sama. Ed tedy nevědomky hledá jakýsi mužský vzor, který mu v jeho životě chybí. Na tomhle filmu musím ocenit, že se alespoň snaží lehce vymanit z té šablony amerických náctiletých filmů, tady totiž ani tak nejde o středoškolskou lásku ( i když tam samozřejmě nebude chybět), ale o něco daleko hlubšího.

Ashby-2015-movie-720p-yify-tor

Hlavní hrdina je inteligentní mladík, což se zase tak často ve středoškolských filmech nenosí, protože tam většinou vládnou fotbalisti, školní krásky a pivo. Přesto on není jedinou zajímavou postavou filmu, přišlo mi totiž, že filmu daleko víc záleží na samotných postavách než-li na příběhu, což ve výsledku není zase tak špatné. Ashby měl být komediální film, ale s tím tak docela nesouhlasím, ano našlo se tam pár povedených komediálních pasáží, ale rozhodně to nestačí na označení komedie, jenže to není ani žádná romantická slaďárna, takže co to vlastně je? Je to spíš drama s kapkou humoru. Příběhem diváka provází naprosto nesourodé duo, což sice není na škodu, jenže to přináší spoustu úskalí. Ashby rozdává životní moudra a celé je to vlastně o tom, jak se nevědomky Ashby snaží mladíka připravit na život, když už to neudělá jeho otec a ani jeho matka a naopak Ed má zase vliv na Ashbyho.

Co se týče postav, tak tady máme celou škálu těch nejrůznějších osob, které s největší pravděpodobností nikdy nepotkáte, což je upřímně docela škoda. Ashby je jasným vítězem, tohle je neuvěřitelně sympatická postava, jeho si zamilovat prostě musíte, přiznávám, že když jsem v prvních minutách uviděla Mickeyho Rourka měla jsem obavy, že tohle snad nemůžou myslet vážně, a ono to vyšlo. Mickey byl skvělou volbou, do té role se nesmírně hodí a jsem ráda, že jsem ho po dlouhé době viděla v roli, která mu neuvěřitelně sedne. Oproti tomu Ed v podání Nat Wolffa, se kterým se v poslední době roztrhl pytel byl tou klasickou trubkou bez které by ten příběh nebyl tím, čím je. A závěrem Emma Roberts jako intelektuálka Eloise, která má doma vlastní magnetickou rezonanci je rozkošnou třešničkou na dortu.

Snímek ASHBY rozhodně nepatří mezi to nejlepší co se v posledních letech natočilo, už jen díky zápletce, která je dosti běžná, přesto film je výjimečný především kvůli samotným postavám, už jen kvůli nim tenhle film musíte vidět.

Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář