Pixely (2015)

3. květen 2016 | 15.09 |

482879-pixels-share-logo-653x3

Režisérem filmu Pixels je Chris Columus, který je znám především díky svým rodinným filmům jako je Sám doma, Táta v sukni, HP a Kámen mudrců a HP a Tajemná komnata a mnohé další filmy. Scénáristé filmu jsou Timothy Dowling a Tim Herlihy, kteří úzce spolupracují právě jedním s hlavních protagonistů a tím je Adam Sandler.

Hrají: Adam Sandler, Kevin James, Josh Gad, Michelle Monaghan a další.

2848306-pixels_movie4

V létě 1982 se konalo mistrovství světa v arkádových hrách. Mistrovství se účastnil mladý Sam, kterého podporovali jeho přátelé a přáli mu vítězství, jenže byl poražen nafoukaným Eddiem. Záznam tohoto souboje se dostal do vesmíru, kde si ho špatně vyložili mimozemšťané a po řadě let vrací úder - posílají na Zemi své arkádové hry se kterými si mohou poradit jen ti nejlepší.

*

Sam jako dítě miloval arkády, slibovali mu úžasnou budoucnost, kde využije své umění, jenže o mnoho let Sam instaluje elektroniku, jeho nejlepším přítelem je Will, který je prezident Spojených států amerických. Jednoho dne Zemi napadnou akční figurky z her a Sam se svými přáteli musí vyhrát a tím zachránit svět.

pixels_2015_movie_posters_03Akční snímek Pixely se mohou pochlubit především svým originálním námětem, což se u dnešních filmů tak často nevidí. Převést osmdesátkové herní klasiky do našeho současného světa za pomoci dnešních digitálních triků, to zní jako skvělá zábava, jenže lépe ta myšlenka vypadala na papíře.

Pixely jsou klasickým blockbusterem, a jak všichni víme, tyhle filmy nakonec nedopadají tak dobře jak se od nich očekává. Trailer sice sliboval solidní zábavu, ale ve finále to vypadá úplně jinak. Na jednu stranu je úžasné sledovat obřího Pac-mana, který se prohání ulicemi nebo střílení stonožky, ale myslím, že tohle na kvalitní zábavu nestačí, je pravdou, že příběh celkově dost rychle utíká, což je jedna z výhod filmu.

Co se týče postav a samotných herců, to by byla kapitola sama pro sebe. Adama Sandlera jsem měla ráda, jeho humor mne bavil, jenže čím víc točí filmů, tím je jeho herectví horší a horší. Všechno působí neuvěřitelně trapně, nedospěle a tady tomu není jinak. Jeho postavy jsou pořád stejné, jako by snad ani nic jiného hrát neuměl. Opět mu v příběhu sekunduje jeho parťák Kevin James, který tentokráte sice ztvárňuje prezidenta (ano, vidíte dobře), ale výjimečně nepůsobí trapně, jeho štafetu trapnosti totiž převzal Josh Gad. V tomto případě si musíme pokládat otázku, ne kdo hraje nejlépe, ale kdo hraje nejhůře, protože je opravdu z čeho vybírat. Ženy v tomto případě jsou jen takovým potěšením pro oko a jakousi odměnou pro mužské hrdiny. Michelle Monaghan sice pár replik má, ale je zastíněná trapným Sandlerem a zrovna tak úžasná Ashley Benson jako Lady Lisa, která pro změnu neřekne ani slovo.

Opět označení komedie je přehnané, protože ač hlavní hrdinové hláškují jedná báseň všechny ty hlášky jsou spíše trapné než-li vtipné. Příběh nemá sice špatnou myšlenku, ale realizace pokulhává, všechno je to hrozně předvídatelné. Digitálních efektů je tu celá škála přesto převyšují ty pasáže, kde se jen žvaní o ničem a to doplňuje hudba z 80. let. Milovníci klasických arkádových her si možná nostalgicky povzdechnou, ale nadšení rozhodně nebudou. Cílová skupina tohoto filmu je jasná - náctileté publikum bude kroutit hlavou nad podivnými postavičkami z her, ale rozhodně si film užijí daleko víc.

Režisérem snímku je sice Chris Columus, který je ostříleným filmařem, ale jeho podpis v tom nijak zvlášť necítím, zrovna tak mohl film režírovat kdokoli. Řekněme si to upřímně, scénář stojí za starou belu. Výborný nápad tak přišel vniveč, je to škoda.

Pixely jsou zcela průměrnou podívanou, která z krátkometrážního filmu získala sice celovečerák, ale ve své podstatě nemá co nabídnout. 

Hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář