Špión (2015)

8. květen 2016 | 21.08 |

spy-5526bb29854b6

Rodák z Michiganu, režisér a spisovatel Paul Feig má na svém filmovém kontě celou řadu filmů a většina jsou právě z toho komediálního soudku. Paul Feig si k filmu napsal i scénář a zřejmě je velkým milovníkem M.McCarthy, která se objevuje v mnoha jeho filmech.

Hrají: Mellisa McCarthy, Jude Law, Jason Statham, Rose Byrne a další.

spy-mccarthy-reelgood

Susan pracuje pro CIA, její práce se ale liší od klasických špionů, pracuje jako analytička, takže se málokdy dostane od stolu. Její prací je především být očima a ušima jednomu z nejlepších agentů do kterého je shodou okolností zamilovaná. Jenže poslední akce se příliš nevydaří a Susan se tak sama dostává do terénu. 

*

Susan dostává šanci zazářit jako agent CIA a samozřejmě tohoto úkolu se ráda zhostí. Jejím úkolem je zjistit, kde se nachází jaderná bomba, kterou vlastní dcera zesnulého obchodníka se zbraněmi. Susan je do akce proto vyslána v přestrojení.

images

Úvodní scéna jak vystřižená z bondovek, akorát, že místo Daniela Craiga je tu stejně pohledný Jude Law coby agent Bradley Fine, jenže ona to tak docela bondovka není, což je divákům jasné hned jak se na scéně objevuje Mellisa McCarthy, přesto se ale snaží držet bondšablony. Paul Feig povýšil zábavu na XXL a to díky McCarthy. Mellisa McCarthy je v posledních pár letech komičkou, kterou nenajdete na každém rohu a i když ve své kariéře má pár přehmatů, ostatně občas se to v komediálním žánru stává tak v tomto případě to přehmat rozhodně není.

Hlavní hrdinka víceméně cestuje po cestě v příšerném přestrojení a to hned několikrát, dostává se do naprosto absurdních situací, ze kterých dokáže vybruslit za pomoci svého vtipu. Co divák dokáže ocenit asi nejvíce je ta herecká směs, ale nejde jen o herce, ale i o to jak jim to na place jde, jak společně tak každému zvlášť a přesně v tomhle je ta síla, protože nepochybně díky jejich souhře vznikalo mnoho improvizovaných vtipů. Nejvíce hláškuje Mellisa, což je vzhledem k tomu, že je hlavní postava poměrně logické a hned v závěsu je Jason Statham (překvapivě), kterého znají především milovníci akčního žánru. Ať už Statham zahlcuje diváka svým monologem nebo se dohaduje s McCarthy je to pokaždé zábavné a nikdy to nespadá do trapnosti, což se nedá říct o všech scénách. Hlavní záporačkou je má oblíbená Rose Byrne, i když je jasným výsměchem všem padouchům v podobných filmech, má své kouzlo. Jedním z největších objevů, pokud nebudu počítat Stathama v roli komika je bezpochyby britská herečka Miranda Hart, která si zahrála praštěnou nejlepší kamarádku.


Jako v každé americké komedii, ani tady nechybí klišé, jenže v tomhle případě to není to otravné klišé, které by divákům bylo protivné. Co se humoru týče nejde o žádný inteligentní humor, ten od toho nečekejte, ale bezpochyby Vás rozesměje. Špión nijak přehnaně neútočí na divákovu bránici, takže nečekejte, že se budete smát od začátku do konce, ale vzhledem k současné tvorbě je přídomek komedie oprávněný. Trošku mě zarazila délka filmu, přesto se nestává, že by se divák nudil.

Film Špión je kombinací Agenta Smarta, Jamese Bonda či Johnnyho Englishe. Skvělý humor, vynikající hudba a naprosto výborné titulky ať už úvodní nebo ty závěrečné.

Práce Paula Feiga není nikdy marná, i když musím přiznat, že jsem byla kvalitou snímku mile překvapena. Komedie s nutnou dávkou vtipu ve které mi chybí snad jen větší prostor pro Stathama a McCarthy. Zapomeňte na to, že by jste si pouštěli Špióna s českým dabingem, protože díky tomu se ochudíte právě o ten vtip, kterého je v amerických filmech jako šafránu. A ještě dodám, že to je za poslední roky jedna z nejlepších rolí ve které se Mellisa McCarthy objevila. 

A protože se film poměrně vydařil, už teď se chystá druhé pokračování, které by se k divákům mělo dostat někdy v roce 2017. 

Hodnocení:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář