Mr. Right (2015)

14. květen 2016 | 16.30 |

Pan-Dokonaly

Španělský filmový režisér Paco Cabezas nepatří mezi hollywoodskou špičku, v roce 2007 režíroval španělský horor Aparecidos, který sice diváky úplně neoslnil, ale ani neznechutil. V roce 2014 vkročil jednou nohou do Hollywoodu a pro svou první jízdu si vybral film Tokarev v hlavní roli s N. Cagem a ten už byl na tom o poznání hůře. Přesto se nenechal odradit a natočil Mr. Right (Pan Dokonalý).

Hrají: Sam Rockwell, Anna Kendrick, Anson Mount, Tim Roth, James Ransone.

MV5BMjIyMDU0NDU4M15BMl5BanBnXk

Marta (Anna Kendrick) se po rozchodu setkává s mužem (Sam Rockwell), který by mohl být tím pravým. Dokonale si rozumí a ona jeho vtipy o tom, jak zrovna někoho zabil bere s humorem, tedy až do chvíle, kdy zjistí, že její milovaný je nájemný zabiják. Jenže její váhání zda ho má opustit vyruší gangsteři, kteří po jejím panu Dokonalém jdou.

*

Marta alias T-Rex právě dostala kopačky a snaží se s tím nějak vypořádat, v tom potká neznámého muže, který jí pozve na rande. Jeden společný den Martě a neznámému stačí aby zjistili, že se k sobě dokonale hodí, jenže Marta netuší, že její nový přítel je zabiják. Šílený boj o život může začít.


mr

"Vražda je špatná” vychází z úst hlavního hrdiny, který si přitančí za svým klientem a to slovo přitančí, myslím zcela doslovně. Soudě podle toho je divákům víc jak jasné, že nepůjde o ledajakého zabijáka, ostatně to dokazuje po celou délku filmu. Morální kompas zabijáka ukazuje trochu jinam.

Jakmile se na scéně setkávají hlavní hrdinové Martha a Mr. Right je to hodně zvláštní, hledám vhodné slovo, které by toto duo nejlépe specifikovalo a tím slovem bude zřejmě ujeté. Páni, ty jsou tak praštěný, že si musíte říct, že jsou si jasně souzený. Scénář je stejně jako hlavní hrdinové šílený. Je tu taková ta seznamovací část, kdy si divák užívá společnost dvou cukroušů a pak je tu ta akčnější pasáž, která je takovou tou pomyslnou třešničkou na dortu. Tyhle dvě dějové linie k sobě neuvěřitelně pasují, i když svá slabá místa to má. Celý ten koncept je lehce předvídatelný, i když to je ten nejmenší problém filmu. Zcela příjemná délka filmu u které se těžko budete nudit.

Když ve filmu Mr. Right má hlavní roli Sam Rockwell všem musí být jasné, že tohle nebude žádná obyčejná romantická limonáda. Sam Rockwell má neuvěřitelný čuch na role a já ho za to zbožňuji, nepamatuju si žádnou roli ve které bych se do něj nezamilovala a v tomto případě tomu není jinak. Nájemný vrah...koho to zajímá, on to hraje naprosto dokonale a ta role je mu šitá na míru, do něj se zamilovat musíte a každá žena se bude chtít vžít do role Anny Kendrick o tom žádná. Sam Rockwell hláškuje, tancuje, vraždí a je naprosto božský. Podtitul filmu by mohl být zamilovaná do vraha, protože to se divačkám může stát tak lehce jako samotné hlavní hrdince. Anna Kendrick nikdy nepatřila k mým oblíbeným herečkám, mám za to, že jsem se o tom již zmiňovala naposledy u Pitch Perfect, nějak jí nemůžu přijít na chuť, ale v téhle šílené roli byla skvělá, přesně tohle byla role šitá na míru i pro ní. Za zmínku stojí i Tim Roth, který se objevil v menší roli, ale stálo to za to.

Mr. Right je ujetá a černá komedie, kterou nemám k čemu přirovnat, protože jsem dosud nic tak šíleného a přesto skvělého neviděla. Film, který se nedá snadno zaškatulkovat, protože nejde o romantickou komedii ve stylu Nory Ephron nebo Garryho Marshalla či Nancy Meyers. Není to ani akční nářez ve stylu Expendables. Jednoznačně se to těžko zařazuje, ale je jisté, že film si diváky získá i když je pravdou, že ne každého. Filmu nechybí ani skvělá hudba, kterou doplňují taneční kreace Sama Rockwella a to by jste si vážně neměli nechat ujít.

Hodnocení:

7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář