The Night Before (2015)

2. červen 2016 | 16.16 |

The-Night-Before-Poster-Christ

Filmař Jonathan Levine za svou filmařskou kariéru vytvořil několik filmů a jeho tvorba je hodně rozmanitá. Od hororu Všichni milují Mandy Lane (All Boys Love Mandy Lane) po komediálně-dramatický snímek 50/50, nekonvenční romantický film Mrtví a neklidní (Warm Bodies) přešel i k televiznímu seriálu Rush. A v roce 2015 divákům přichystal vánočně laděnou komedii Byla to divoká noc.

Hrají: Joseph Gordon - Levitt, Seth Rogen, Anthony Mackie, Jillian Bell, Lizzy Caplan a další.

910cf7e0-6ba1-0133-9edd-0af718

Ethan (Joseph Gordon- Levitt) před Vánoci přijde o své rodiče kvůli autonehodě, jeho dva přátelé Isaac (Seth Rogen)a Chris (Anthony Mackie) se rozhodnou, že ho nenechají samotného a z tohoto slibu se stala tradice, každý rok společně tři přátelé tráví Vánoce. Popíjí v barech, užívají si společnosti žen, jenže touží po tom se dostat na vánoční party Louskáček, která patří mezi tu největší událost, jenže pozvánky nerostou na stromech. O mnoho let později den před jejich posledními vánočními radovánkami se Ethanovi v práci poštěstí a najde tři pozvánky na Louskáčka. Poslední společné Vánoce budou epické, alespoň to si Ethan myslí. 

*

Ethan se svými dvěma nejlepšími přáteli vyrážejí na vánoční párty a tahle musí stát za to, protože je jejich poslední, jenže během jedné noci se toho stane tolik, že to mnohé zkomplikuje a nejen že je jejich přátelství v ohrožení hrozí také to, že se na svou vysněnou party ani nedostanou...

big


Byla to divoká noc je snímek, který se nese v duchu Vánoc.

Obvykle okolo tohoto období američtí filmaři vypouštějí několik filmů, které ždímají z tématu Vánoc v tomto případě tomu není jinak.

Snímek, který staví na třech postavách a samozřejmě dost možná přilákal nebo ještě přiláká diváky díky hereckému obsazení. Příběh ve své podstatě nenabízí vůbec nic nového, tři hrdinové, kteří celé mládí touží po tom se dostat na věhlasnou párty, jenže jejich životy už nejsou stejné, jsou starší a moudřejší a celkově film vnucuje divákům tu podstatu Vánoc, kdy člověku vlastně dojde co všechno má a jak si toho neváží atd. Jenže na můj vkus to k tomu filmu prostě nesedí, na jednu stranu se film tváří vážně a na druhou komicky nebo se o to alespoň snaží, pokud mohu soudit nevyšlo ani jedno z toho.

Hlavní hrdinové nepatří mezi takové ty postavy, které si zamilujete, což je docela zklamání, protože když zjistíte, že v jedné z hlavních rolí se objevuje Joseph Gordon - Lewitt, tak bych si myslela, že jeho postavu budu zbožňovat, vždyť je naprosto geniální herec, nenašla jsem roli (až do teď) ve které bych jeho herectví neobdivovala. Což mě přivádí k tomu, že ty postavy celkově jsou hrozné, jsou jedním slovem ploché a působí protivně ať už dělají cokoliv. Jsou idiotské, protivné a jestli čekáte, že jim budete fandit, tak se šeredně pletete. Dlouho jsem neviděla film, kde by mi byl osud postav tak ukradený jako tady, připadala jsem si jako Grinch, když už jsme u těch Vánoc.

Snímek, který se tituluje jako komedie, tak tenhle žánr už se začíná hodně ztrácet. Nenašla jsem tam jedinou originální myšlenku, která by byla vtipná, styl humoru alá zdrogujeme se a pak budeme možná vtipnější...to myslel někdo jako vážně? Komické situace se dají spočítat na prstech jedné ruky a v tomto případě budu ještě konkrétnější, protože šlo o jednu scénu u které jsem se zasmála, pouze jednu, což je na komedii hodně ubohé. Celý snímek tak vyznívá trapně a to, že tam byla zakomponovaná podstata Vánoční koledy nijak nepomohlo.

O herectví se tady ani tak mluvit nedá, což pochopíte pokud film uvidíte, ale upřímně to nedoporučuji. Další věcí, kterou absolutně nechápu je délka filmu, absolutně zbytečná věc, protože bez těch 20 minut navíc by se to opravdu obešlo. Věřím, že při natáčení filmu se herci pobavili daleko víc než divák při sledování, což je hodně zarážející.

Na jednu stranu věřím, že film si své diváky najde, je to dost netradiční vánoční film, který se může pyšnit typickým humorem Setha Rogena, takže pokud jste jeho milovníci dokážete to ocenit možná víc než já. Každopádně pro mne to bylo jedno velké zklamání a už dlouho jsem neviděla něco tak příšerného. 

Hodnocení:

4/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář