#17 Preacher

25. květen 2016 | 14.24 |

preacher-graphic-novel-amc-pil

Stanice: AMC

Premiéra: 23. května 2016

Žánr: komiks/napřirozený/horor/

Tvůrce: Seth Rogen,Evan Goldberg, Sam Catlin

Země původu: USA

O čem to je?

Jesse Custer je texaský rodák který se vrátil do svého města, kde se stal kazatelem. Jesse pomalu, ale jistě ztrácí víru až do chvíle než do něj vstoupí nadpřirozená bytost, která mu propůjčuje jisté schopnosti. 

Na koho se můžete těšit?

Kazatele Jesseho Custera ztvárnil britský rodák Dominic Cooper, který se objevil v celé řadě hollywoodských filmů, ale komiksový svět mu není také cizí, protože si zahrál mladého Howarda Starka (otce Tonyho Starka) jak v televizním seriálu Agent Carter tak v prvním filmu Captain America: První Avenger. V roli Tulip se představí další komiksová hrdinka konkrétně z televizního seriálu Agents of S.H.I.E.L.D., Ruth Negga. Další ikonickou postavou v komiksové předloze je Cassidy alkoholik a upír v jedné osobě, které si zahrál Joseph Gilgun.

635971782416381816-PRE-S12-Ens

Další podrobnosti:

Preacher patří k jednomu z nejočekávanějších seriálů roku. Seriál vznikl na motivy komiksu, který napsal irský scénárista Garth Ennis a ilustroval Steve Dillon. Komiks vycházel v roce 1995 až do roku 2000.

Verdikt:

Na seriál Preacher z produkce stanice AMC jsem se těšila prakticky od chvíle, kdy se uveřejnilo, že se seriál chystá. Hned v úvodu musím dodat, že podobný seriál jste na obrazovce určitě neviděli, protože tohle se hodně liší od klasických seriálů a hned řeknu několik důvodů.

Komiks Preacher se mi do rukou nedostal, takže absolutně netuším jestli se drží předlohy nebo ne, co ale tuším na 100%, že je to totální úchylárna. Při sledování jsem totiž absolutně nevěděla, co od toho mám čekat, mísí se tam poměrně hodně žánrů a opravdu není možné seriál někam zařadit. Náboženská tématika je tu hlavním bodem i když ne v takovém tom klasickém slova smyslu, kazatel není ten typický fláterník, to ani náhodou. V pilotu se přeskakuje z jedné události do druhé a z jedné země do druhé, což není tak rušivé jako ta obrovská písmena přes obrazovku, která divákům ukazují, kde se právě teď nachází. Není možné si spojit jednu událost s druhou a teď úplně nevím jestli je to dobře nebo špatně. Prvních 20 minut jsem si říkala, panebože na co se to koukám a přiznávám, že jsem začínala dost pochybovat o nejočekávanějších seriálu tohoto roku. Druhá polovina už je trochu jasnější, přesto si musíte říkat, že nic tak ujetého jste ještě neviděli. Střídání žánru od dramatu až po akčnější části mi sedlo a stejně tak ten humor. Příběh doprovází country hudba, což se může zdát hodně mimo mísu, nicméně je jasné, že právě proto tam je. Všechno nakonec působí hodně komplexně až je to s podivem. Podivné postavy jsou jen pomyslnou třešničkou na krvavém dortu.

Našla jsem tam mnoho scén, které v divákovi musí vyvolat celou řadu emocí. Celkem mě pobavila zpráva o smrti Toma Cruise, který zemřel při mši scientologické církve, kterou vedl a to nebyla jediná věc, která mě pobavila, ale Preacher je především o těch WTF momentech a je mi jasné, že jich tam bude daleko víc.

Herecky je to zvládnuté hodně dobře. Dominic Cooper propůjčuje hrdinovi takový ten sexylook, díky kterému si ho zamilujete je to takový anděl s ďáblem v těle. Ostatní postavy se nedají zhodnotit, protože v záři reflektorů byl hlavně Jesse.

Pilotní epizoda a konkrétně závěr divákům hodně nastínil, na co se můžeme těšit a je jisté, že toho nebude málo. Takže i když mě ten začátek docela zklamal tou druhou polovinou to odčinil. Takže ano, jsem zvědavá na další vývoj. 

Hodnocení pilotní epizody: 80%

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář