The Boy (2016)

11. červen 2016 | 23.09 |

og

Americký scénárista William Brent Bell natočil několik filmů ať už jako režisér či scénárista, v případě hororového filmu The Boy se zhostil role režiséra. Mezi jeho předešlé snímky patří horory jako Wer, The Devil Inside (Ďábel v těle) nebo film z roku 2003 Stay Alive.

Hrají: Lauren Cohan, Rupert Evans, James Russell, Diana Hardcastle a další.

The-Boy-2016-Movie-Wallpaper-1

Greta je mladá Američanka, která se vydává do Anglie, kde bude pracovat jako chůva. Po příjezdu k postaršímu manželskému páru zjišťuje, že jejich osmiletý syn je porcelánová panenka. Jeho rodiče loutce věnují stejnou péči jako svému synovi, který zemřel při požáru  jako malý chlapec. Rodiče chlapce odjíždí a zanechají Grétě seznam činností, jak má správně o jejich syna pečovat. Greta si z loutky zpočátku dělá legraci, jenže brzy jí smích přejde.

*

Mladá Američanka přijíždí do deštivé Anglie, aby za sebou zanechala minulost, k jejímu novému startu přijímá místo chůvy, když dojede na místo zjišťuje, že hlídání bude snadné, protože má hlídat panenku, kterou manželský pár považuje za jejich mrtvého syna.

Hororový žánr je stále populárnější a s každým rokem se hororů vytváří stále víc, je pravdou, že ne každý se dostane na plátna kin a někdy je zarážející jaké filmy dostávají šanci, The Boy přitom svou zápletkou připomíná filmy, které jsme už mnohokrát mohli vidět, takže proč on dostal šanci?

j97truy9

The Boy (Chlapec) má dosti jednoduchý název a ve své podstatě je lehce přehlédnutelný a upřímně asi nikoho by nenapadlo, že jde o horor, kdyby jste na něj náhodně někde narazili, což je docela škoda, takže je odkázaný na to, že lidé uvidí trailer, který bezpochyby sílu přilákat diváky má. Osmiletý chlapec Brahms, pardon panenka vypadá na první pohled hodně děsivě a divák vyloženě očekává co se začne po odjezdu rodičů dít. Opuštěný velký dům jen s americkou chůvou a malou panenkou a všem musí být jasné, že se začnou dít podivné věci. Jenže ne tak docela.

Co příběhu nemůžu upřít je to, že divák neví co od chlapce může čekat, možných scénářů je několik a tak vlastně zcela dobrovolně přistoupíte na jeho hru stejně jako samotná Greta, jenže po několika minutách zjišťujete, že celá práce stojí na hlavní herecké roli a v tomto případě jde o Lauren Cohan, kterou milovníci The Walking Dead znají jako Maggie. Její výkon rozhodně nemám v plánu kritizovat, protože ona je to jediné, co mě donutilo film shlédnout do konce. Námět sice okoukaný, ale našlo se tam i pár inovací, jenže hlavní problém je v tom, že skoro po celou délku sledujeme hlavní hrdinku, která se stará o chlapce, přenáší ho z jednoho místa na druhé a přesně v podobném duchu se nese celý film, další klišé je pochybná minulost hlavní hrdinky, proč prostě nemůže přijet jen tak do Anglie bez svého břemene, všechno je to moc vykonstruované a ve finále to nemá žádný velký smysl, snad jen v tom, že když se začíná divák nudit s chlapcem, tak na řadu přichází ex přítel, který rád rozdává rány.

Film Chlapec není nejlepším počinem, vlastně se jeví hodně průměrně a vše nejlepší bylo řečeno v samotném traileru. Hororová atmosféra není nijak valná a nenabízí skoro nic nového pod sluncem, i když snaha tu byla. Ano, skutečně se tam našlo pár těch inovátorských prostředků, ale bohužel ani jeden neměl tu moc vyděsit. 

Říkám si, kdy najdu nový horor, který ohodnotím lépe než průměrným hodnocením.  

Hodnocení:

5/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: The Boy (2016) cojuliecetla®pise.cz 12. 06. 2016 - 10:24
RE(2x): The Boy (2016) movies-and-tvshows 12. 06. 2016 - 17:47