Knižní šílenství - červen 2016

10. červenec 2016 | 15.07 |

KNIŽNĺ ŠĺLENSTVĺ - červen 2016

Měsíc červen je u konce a s ním přichází i další nové knihy které budou v mé knihovně dělat parádu a snad nejen to! Je jich o poznání méně než v květnu :-)

BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE - Fredrik Backman 

babickaVe zkratce:

Zábavný a napínavý příběh plný nečekaných setkání, nepravděpodobných přátelství a velké síle pohádek a fantazie. Příběh malé holčičky a její babičky. 

Nakladatelství: Host, Počet stran: 424, paperback

Po přečtení knihy Muž jménem Ove, kdy jsem byla tak nadšená jsem si musela pořídit další knihu F. Backmana a chystám se na ní po dočtení právě rozečtené knihy.  Babička pozdravuje a omlouvá se nesmí chybět v mé knihovně...

*

ČTENÁŘI Z BROKEN WHEEL DOPORUČUJĺ - Katarina Bivald

1114

Ve zkratce:

Dvě zcela rozdílné ženy si po dobu dvou let soustavně dopisují, vyměňují si své názory, literární poznatky, protože jsou obě velké milovnice knih. Jednou se jedna z nich rozhodne navštívit tu druhou, cesta je dlouhá ze Švédka do Ameriky a když dorazí na místo zjišťuje, že její přítelkyně zemřela. Rozhodne se zůstat v městečku Broken Wheel, kde se jí ujmou obyvatelé a za jejich pomoci otvírá Sara knihkupectví ve kterém nabízí knihy po své přítelkyni. 

Nakladatelství: Host, Počet stran: 400, pevná vazba

Román o knihách, myslím, že milovníci knih pochopí, proč mi tahle kniha nemohla uniknout. 

*

DÁREK NA ROZLOUČENOU - Teresa Driscoll

big_darek-na-rozloucenou-8Nw-2

Ve zkratce:

V den pětadvacátých narozenin Melissa dostává nečekaný dárek, jde o deník, který si psala její matka, když umírala na rakovinu. V deníku je plno receptů, vyprávění a rad a také několik nepříjemných vzpomínek. Deník převrátí její život naruby a ona zjišťuje, že by mohla mít sama smrtelnou chorobu a také, že její otec nemusí být jejím biologickým otcem. 

Nakladatelství: Ikar, Počet stran: 288, pevná vazba

Kniha mě zaujala z mnoha důvodů, nejen, že má úžasnou obálku, ale ona vypadá i jako deník, navíc ten příběh působí jako něco, co by se mohlo skutečně stát a já pro příběhy ze života mám velkou slabost.

*

LOVEC OČĺ - Sebastian Fitzek 

big_lovec-oci-Bkx-236193 (1)

Ve zkratce:

Doktor Zarin vede dvojí život psychopata, ve dne provádí ty nejsložitější operace  a večer své pacientky připraví o oko a znásilní je a nechá je odejít. Po jeho hrůzných činech každá z žen spáchala sebevraždu. Na scéně se proto objevuje nevidomá fyzioterapeutka, která ma za úkol najít jeho další oběť.

Nakladatelství: Knižní klub, Počet stran: 384, pevná vazba

Fitzek je můj oblíbenec, i když přiznávám, že sérii Sběratele očí jsem ještě nečetla, ano první díl ze série doma mám, ale vždycky je lepší si tyhle knižní série přečíst najednou a protože mám všechny jeho knihy, tahle nemohla chybět obzvláště, když díky objednávce jedné knihy z katalogu knižního klubu byl Lovec očí za 79,-Kč....nekupte to!!! :D

*

KREV A TĚLO - Michael Cunningham

191846_big (1)

Ve zkratce:

Rodinná sága čtyř generací Stassosových, kteří pocházejí z Řecka, se odehrává v Detroitu. Příběh plný lásky v nejrůznějších pododbách. 

Nakladatelství: Odeon, Počet stran: 432, pevná vazba

Cunningham je uznávaným autorem a protože v poslední době mám chuť na něco vážnějšího vybrala jsem si proto právě jeho. Navíc jako někdo, kdo se nechá hodně ovlivňovat knižními obálkami nešlo téhle obálce odolat. 

A v neposlední řadě ještě e-knihy

guhzuzu

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář