#9 American Gothic

28. červen 2016 | 18.39 |

Screen-Shot-2016-04-15-at-1

Stanice: CBS

Premiéra: 22.června 2016

Žánr: mysteriózní/thriller/drama

Tvůrce: Corinne Brinkerhoff

Země původu: USA

O čem to je? 

Seriál vypráví příběh jedné významné rodiny, otec je uznávaným podnikatelem a jedna z jeho dcer se chystá kandidovat na místo starostky. Bostonské městečko zažívá znovu problémy kvůli nehodě, která odhalí vražednou zbraň, kterou bylo usmrceno několik obětí sériového vraha, který nebyl nikdy dopaden. Rodinná idylka je narušena nejen nehodou která ovlivní celou rodinu, ale také podivným nálezem v jejich domě. Mohl by být sériový vrah někdo z rodiny?

Na koho se můžete těšit?

Početná rodina znamená velké množství herců ať už jde o známé či neznámé tváře. Čtyři sourozenci - nejmladší Tessa, které propůjčila tvář méně známá herečka Megan Ketch, dalšího ztraceného bratra si zahraje hvězda seriálu Banshee,Anthony Star,mezi další herce patří Justin Chatwin, kterého můžete znát ze seriálu Shameless a poslední sestrou je britská herečka Juliet Rylance. V dalších rolích se objeví Elliot Knight, Virgina Madsen a další.

american-gothic-une-riche-fami

Verdikt:

American Gothic patřil k seriálům na které jsem se toto léto těšila a jak si vedl pilotní díl?

Jedna jediná událost, která se může zdát nepodstatnou odstartuje kolotoč událostí, které nebudou nijak pěkné. Divák sleduje jednu uznávanou rodinu, která je teď v hledáčku mnohem víc než kdy dřív, kvůli jedné z dcer, která se rozhodla kandidovat. Uhlazená rodinka ovšem není tak spořádaná, jak se na první pohled zdá a právě na jejich tajemstvích bude stavět příběh. Pilot diváky zasvětil jen tak okrajově a nakousl poměrně velké tajemství a teď už půjde jen o to budování atmosféry. Líbí se mi ta myšlenka, bohatá rodina, která vypadá jako z reklamy na šťastný a dokonalý život a která je během jednoho jediného dne rozložena, díky tajemství, které ukrývá, samozřejmě něco podobného tady už bylo, ale nemůžu si pomoct a věřím, že American Gothic nabídne divákům mnohem víc.

Pilotní epizoda staví spíše na postavách a musím říct, že to se povedlo na výbornou. Odhalí totiž každého z nich, ale jen tak, aby se neřeklo a přesto je celkem dobře dokážete odhadnout, i když je jisté, že v průběhu seriálu se budou dál vyvíjet. Přesto po shlédnutí prvního dílu zhruba víte jaké charakteristické rysy jsou pro určité postavy typické.

Další věc, která mě učarovala je hudba, která povyšuje ten požitek při sledování a dokonale vystihuje každičkou scénu. Ano, čekala jsem, že seriál bude trochu více mysteriózní, ale přece jen na to má dalších dvanáct epizod ve kterých to může dokázat. Ještě musím vypíchnout i kameru. 

Co se týče herců, tak tady si nemůžu absolutně stěžovat. Všem věříte, každé slovo, každé gesto. Je jasné, že asi nejvíce se těším na herectví Anthonyho Starra, protože jeho od dob Banshee zbožňuju.

Dle mého se pilotní epizoda vydařila, netlačila příliš na pilu, ale v žádném případě nebyla nudná a já se každopádně těším na další vývoj seriálu...už aby tu byl další díl!

Hodnocení pilotní epizody: 80%

youtu.be/-mHAk28kS1M

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář