#10 Ctitel | Charlotte Link

17. červenec 2016 | 18.41 |

Čtenářská výzva 2016

#10 Kniha poprvé vydaná v roce 2016

big_ctitel-ULj-259945 (1)

Originální název: Der Verehrer

Autor: Charlotte Link

Nakladatelství: Ikar

Rok vydání: 2016

Počet stran: 304

Anotace: 

V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Až telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod. 


*

V lese je nalezeno tělo mrtvé dívky, policie i rodina netuší, kde se dívka posledních šest let nacházela a přesto je zarazí fakt, že její tělo vrah pohodil v blízkosti její rodiny, kde byla poslední roky a proč bylo její tělo nalezeno právě tady, to je otázka pro policii. 

Charlotte Link je v jiných zemích uznávanou autorkou thrillerů, u nás jí vyšlo několik knih a je mi záhadou, že kniha která je její prvotinou, což je právě Ctitel, u nás vyšla až teď v roce 2016. Přitom Charlotte Link si zaslouží pozornost obzvláště pokud máte rádi napětí. 

9783442377473_1444313572000_xx

Hlavní postavou příběhu je Leona, která si zrovna prochází těžkým obdobím a přesně v takovém období potkává může, který je jí sympatický a rozumí její situaci, vzájemně si pomáhají, jenže nic není tak růžové jak se zdá.

V knize Ctitel se rozehrávají dvě dějové linie, první je drama s Leonou a v druhé čtenář sleduje mladou dívku, která se stará o umírajícího otce a sama prožívá těžké období, protože policie právě našla její dlouho ztracenou sestru zavražděnou.

Charlotte Link si čtenáře dokáže získat velmi snadno, její styl vyprávění má šmrnc ať už po té kriminální zápletce a pak také kvůli  jejím charakterům, které dokáže dokonale vykreslil a díky tomu její knihy mají daleko větší rozsah. V této knize si autorka dokonale pohrává s ženskou logikou a psychikou a tím jsou její příběhy o to víc autentické. Mnoho lidí si v případě Ctitele stěžuje na to, že čtenář prakticky ví, kdo je vrahem, protože je to z příběhu víc než jasné. Nikdo ovšem neřeší to, že tohle měla přesně autorka v plánu a pokud se nad tou myšlenkou zamyslíte je to o to strašnější. Vždyť knih s tématem stalkingu je jen pár a nikdo nic nenamítá, tak proč odsuzovat Ctitele, který už svým samotným názvem čtenářům něco napovídá.

Začátek příběhu a celkově to seznámení s několika postavami působí lehce zdlouhavě, což mi trošku vadilo, ale když už to začalo mít grády, tak jsem velmi ráda přistoupila na autorčinu hru, další věcí, která mi v příběhu vadila byla jména, především ta ženská jména, protože tu máme Leonu, Lydii a Lisu, takže to do příběhu přineslo zbytečný chaos.

Autorka pracuje s napětím skvěle, dávkuje ho zcela přiměřeně a tak čtenář dychtí po odhalení a především při čtení vrní blahem. Ctitel byl příjemným nebo bych spíš měla říct nepříjemným společníkem vzhledem k té myšlence, ale je to opravdu dobrý thriller, který stojí za přečtení, i když ten závěr byl dle mého až moc vyumělkovaný a zbytečný, pole pro velké finále si autorka připravila, jenže tu cestičku ušlapala jen napůl. Charlotte Link umí dokonale pracovat s postavami a i přesto, že je to její prvotina není to na postavách absolutně znát, kdysi jsem četla její knihu Šmírák a tam je ta práce na charakterech také dokonalá. Ona jim vážně vdýchne život ať už je to jejich životní situací či jejich chováním. Každopádně si budu muset rozšířit obzory dalšími jejími knihami, protože je to vynikající autorka thrillerů a myslím, že každý milovník krimi a thrillerů by si jí neměl nechat ujít.

Hodnocení:

4/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář