#11 Dead of Summer

12. červenec 2016 | 14.03 |

deadofsummer-banner

Stanice: Freeform

Premiéra: 28.června 2016

Žánr: horor/mysteriózní

Tvůrce: Adam Horowitz, Edward Kitsis

Země původu: USA

O čem to je? 

Děj příběhu je zasazen do 80. let, konec školy začínají prázdniny a je čas letních táborů. Do poklidného letního tábora Clearwater přijíždí skupina přátel, která se na místo vrací pravidelně k nim se ovšem připojí nové tváře. Mladá nesmělá Amy, která se snaží uniknout své minulosti a podivín Drew. Návštěvníci zažívají první lásky, první polibky a prvního mrtvého, nikdo ovšem netuší, že to nebude první ani poslední oběť. 

Na koho se můžete těšit?

Tvůrci seriálu jsou Adam Horowitz a Edward Kitsis, oba scénáristé pracovali na televizním seriálu Ztraceni a v posledních šesti letech pracují na pohádkovém seriálu Once Upon a Time (seriál se vysílal i u nás pod názvem Bylo, nebylo) a rádi spolupracují se stejnými herci, z toho důvodu se i v tomto objeví Elizabeth Mitchell, která si zahrála v jejich dvou seriálech. Další herečkou, kterou znají Ti, kteří sledují OUaT je Elizabeth Lail. V dalších rolích se můžete těšit na Zeldu Williams, Alberta Frezza, Ronena Rubinsteina, Amber Coney a další.

dead-of-summer-series-premiere

Verdikt:

Letošní televizní léto je plné hororů a tak televizní stanice Freeform(dříve ABC Family) vypustila desetidílný seriál Dead of Summer, který se odehrává na letním táboře, ano trochu to zavání hororovou sérií Halloween, ale nebojte, další Jason to není.

Děj seriálu je zasazen do roku 1989 a sledujeme skupinu studentů, kteří přijeli a připravují tábor na jeho otevření. Jako hororový milovník jsem si Dead of Summer nemohla nechat ujít i když musím říct, že jsem od toho moc nečekala o to víc jsem byla překvapená z pilotní epizody, která se nese v duchu hororových klasik, ale přece jen má něco navíc, čekala jsem totiž klasickou vyvražďovačku s šílencem běhající po lese, ale nakonec se ukázalo, že temnota příběhu sahá mnohem dál.

Ušlápnutá hlavní hrdinka v podání Elizabeth Lail působí hodně nevinně a někdy až bláznivě, její chování mi lehce vadilo, ale bylo součástí její minulosti a tak se s tím dokážu vyrovnat a budu doufat, že se později otrká, vždyť jí vlastně nic nezbývá. Bilance mrtvol v prvním díle je slabá, ale to se dalo celkem očekávat. Ostatní hrdinové kromě hlavní šéfky v podání mé oblíbené Elizabeth Michell a mladého policisty, kterého hraje Alberto Frezza patří mezi takové ty postavy nemastné, neslané. Tzv. je vám jedno co se s nimi stane a upřímně doufám, že si k nim po pár dílech dokážeme najít cestu a že nás jejich smrt bude alespoň trochu mrzet, zatím to totiž nijak valně nevypadá. Léto ke kterému patří letní lásky a tábor je k tomu jako stvořený, takže po pilotní epizodě tak nějak tušíte, kdo se komu líbí a kdo po někom touží a podobně, přesto je jasné, že většina postav si sebou táhne zavazadla plná tajemství.

Dead of Summer mohl z pilotu vyždímat určitě víc, protože zatím se to točí okolo party ve které se všichni znají a do které nezapadají dva nováčci a celkově o těch vztazích, což se s největší pravděpodobností změní, ale kdoví. Pilot měl místy dobrou atmosféru, ale někdy naopak spadl do toho žánru moc a už nevyšlo. Našlo se tam pár dobrých momentů, ale i těch špatných, což by se u pilotní epizody zase tak stávat nemělo, přesto jsem ráda, že se Dead of Summer lehce vymyká tomu Halloween stylu a já budu doufat, že napětí se bude postupně zvětšovat a že o mrtvé nebude nouze(zní to divně, ale je to přece jen horor, ne seriál s romantickou zápletkou).

Hodnocení pilotní epizody: 65%

youtu.be/HeZ_wS8AL00

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář