The Invitation (2015)

14. červenec 2016 | 22.39 |
› 

The_Invitation

Karyn Kusama je americká režisérka, která v roce 2000 debutovala se snímkem Boxerka ve kterém si zahrála Michelle Rodriguez. V roce 2005 vznikl neúspěšný sci-fi snímek Aeon Flux a následoval další nepovedený film Jennifer´s Body - Bacha, kouše! Kusama se také podílí na seriálu Halt and Catch Fire, který vysílá televizní stanice AMC a který se letos na obrazovkách objeví třetím rokem. 

Hrají: Logan Marshall - Green, Michiel Huisman, Jon Carroll Lynch a další.

maxresdefault (2)
Will se společně s přítelkyní vydává na soukromou párty, kterou pořádá jeho bývalá přítelkyně se svým manželem, na seznamu pozvaných je i jejich parta přátel se kterými se Will neviděl od jisté tragédie, která ho poznamenala na celý život. Setkání přátel se koná v domě ve kterém Will dříve žil a tak se mu po příjezdu vracejí dobré, ale i ty špatné vzpomínky. Večer s partou přátel začíná a zábava může začít, ale nabízí se otázka, proč je vlastně hostitelka pozvala?

*

Will se vrací na místo, které si myslel, že už nikdy nenavštíví. Jeho bývalá přítelkyně ho pozvala na menší sešlost s jejich dlouholetými přáteli. Jejich shledání vyvolává ve většině rozpaky, protože hostitelka před časem zmizela a náhle se vrátila i s novým manželem. 

The-Invitation-Poster-Large_12

Jak praví samotný název filmu The Invitation je jasné, že všechno se bude odvíjet od onoho pozvání, které se zdá jako naprosto banální záležitostí, ale s přibývajícími minutami zjišťujete, že tomu tak opravdu není. The Invitation si pohrává s několika různými žánry, základem koktejlu je thriller ke kterému se přilévá kapka hororu a kapka dramatu a nakonec z toho vzniká koktejl ze kterého mnohé diváky může bolet hlava a nebo si ho oblíbíte po prvním doušku.

Velkou výhodou snímku je to, že absolutně nemáte tucha, co se tam odehrává a co se odehrávat bude, to se prostě odhadnout rozhodně nedá a nejlepší je to neřešit, nechat se strhnout tím co se tam děje a neděje. Říkáte si obyčejná přátelská sešlost, jenže tak obyčejná není a to z mnoha důvodů. Hlavní hrdina má osobní problémy, které se divákům postupně odhalují, což sice není stěžejním bodem, ale má to vliv. Celé to prostředí, které není příliš osvětlené a obrovský dům, který i přes velký počet hostů vypadá pořád prázdně a působí hodně podivně, stejně jako samotná atmosféra mezi hosty. Divák neví co je realita a co není, kdo je tu magor a kdo ne, ale jedno víte, že je tu něco v nepořádku. Nicméně je jisté, že ta atmosféra je hodně tíživá a dokáže se dostat skrz obrazovky i k divákům. 

Herci nepatří mezi profláknuté tváře, ale to vůbec nevadí ba naopak byla jsem mile překvapena a celou dobu jsem si lámala hlavu nad tím, kde jsem hlavního hrdinu viděla. Herci podávají neuvěřitelně věrohodné výkony a tím umocňují atmosféru a dodávají tomu ten správný šmrnc.

Snímek The Invitation by se dal označit jako konverzační, přesto se toho nebojte, těch keců je tam někdy moc a mohlo by to být o něco kratší, ale něco do sebe to přece jen mělo. To budování atmosféry od prvních minut až po poslední je až neuvěřitelné, i když našla se tam taková ta nudnější část, kterou bych klidně oželela.

Nutno dodat, že The Invitation neosloví každého, zdlouhavé nic neříkající scény ze kterých čiší paranoia asi nejsou pro každý žaludek, ale pokud s hrdiny vydržíte do konce tak se nudit rozhodně nebudete. Přesto ta nejlepší scéna je právě v samotném závěru, což je na jednu stranu trochu škoda. Moje nadšení v polovině trochu opadlo a rozhodně jsem už někdy viděla lepší konverzační filmy, ale něco to do sebe mělo. 

Nemůžu si odpustit poznámku na ten úžasný plakát, ten je jedním slovem boží. 

Hodnocení:

6/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář