The Shallows (2016)

20. červenec 2016 | 22.40 |
› 

the-shallow-movie-box-office-c

Režisérem snímku Mělčiny je španěl Jaume Collet - Serra, který není ve filmovém světě žádným nováčkem, na svém kontě má 7 filmů a jeden televizní seriál. Jeho prvotinou byl horor Dům voskových figurín, který sice nebyl žádným kasovním trhákem, ale přece jen šlo o prvotinu. Jeho režisérský talent je zřejmí z jeho dalších filmů a posledním filmem je právě Mělčina.

Hrají: Blake Lively, Óscar Jaenada, Brett Cullen a další.  

x240-SAZ

Nancy se vydává do Mexika, aby našla pláž, kde kdysi surfovala její matka. Na pláž jde sama, protože její kamarádka zůstala v hotelu s kocovinou, když Nancy dorazí na pláž je okouzlená místem, které vypadá jako ráj a proto nelení a jde surfovat jenže v moři se střetává se žralokem, ačkoliv je kousek od pobřeží je nucená zůstat na útesu nejen kvůli zranění, ale také kvůli žralokovi, který jak se zdá svou kořist nechce nechat jít.

*


Nancy opustila zdravotnickou školu a vydává se na bezejmennou pláž, aby mohla být své matce blíž. Na místo jí doveze místní muž, který jí vysadí na pláži a Nancy je okouzlená krásou, vydává se do moře, aby smočila končetiny, jenže narazí na žraloka.

Filmů s myšlenkou člověk vs. žralok se natočilo mnoho, přesto většinou jde o komediální žánr, ale v případě Mělčin jde o skutečný souboj mezi člověkem a žralokem, takže nečekejte žádné Žralokonádo nebo něco podobného.

 

shallowsgermanposter

The Shallows (Mělčiny) staví na prosté zápletce a tou je člověk vs. žralok. Jak už jsem říkala,  natočila se celá řada filmů, ale ani jeden si s příběhem nepohrál jako právě The Shallows.

Hlavní hrdinku si zamilujete jakmile jí spatříte, nádherná Blake Lively byla vynikající volbou a rozhodně má na to, aby celý film utáhla sama, pardon za pomoci žraloka. Divák by od příběhu neměl očekávat Čelisti nebo tak něco, ano hlavní roli tady má žralok, ale příběh má daleko hlubší myšlenku než se může na první pohled zdát.

Divák ví o něco víc než hrdinka, takže všem musí být jasné, že jakmile dívka smočí nohy ve vodě a vy očekáváte kde se objeví žralok, všímáte si každé vlny a hledáte kde se objeví jenže ještě předtím můžeme nahlédnout do života hlavní hrdinky a díky tomu s ní můžete sympatizovat, i když samozřejmě se stačí na Blake podívat a musíte si jí zamilovat. Nádherné utajené prostředí kterému se vyhnul turismus, tudíž je to člověkem neprobádaná oblast, která skutečně připomíná ráj. Vlna střídá vlnu, nádherná obloha bez mráčků a překrásné moře a to všechno můžete okusit s hlavní hrdinkou i když ne na vlastní kůži. Příjemná hudba, která doprovází surfování a doplňuje tu scenérii to je to pravé, uklidňující. Film disponuje výbornou kamerou a tak si užíváte každičkou vlnu, každou kapku slané vody, které jakoby vám cákala do obličeje, stejně jako cítíte tu přítomnost žraloka.

Přiznám se, že se mi málokdy stává, že mi běhá mráz po zádech u filmů, ale tady jsem s hlavní hrdinkou prožívala všechny strasti, které jí ta bestie přinesla. Všechno to působí neuvěřitelně autenticky a vy nemáte nejmenší problém uvěřit tomu, že  Blake Lively opravdu bojuje o život a že se snaží přechytračit žraloka, prostě tomu bezpodmínečně věříte.

Film má zcela přiměřenou délku, nesnaží se nic natahovat a tak se divák vlastně nemá čas ani nudit, což se mi u podobných filmů stává málokdy. Příběh nestaví na hloupém scénáři ba naopak je moc příjemné narazit na film, kde se hlavní hrdinka chová logicky i když je ve smrtelném nebezpečí a používá rozum.

Blake Lively je hlavní postavou příběhu a byla jsem ráda, že jsem jí po dlouhé době zase viděla ve filmu, jejímu herectví nemám absolutně co vytknout, vždycky jsem jí měla ráda, už od dob Gossip Girl, ale postupně jsem jí přicházela na chuť víc a víc a ani v tomhle případě nemám co dodat, vynikající a naprosto uvěřitelný výkon.

Příběh, který není nijak patetický, ale má hlavu a patu a to je něco co film povyšuje a v kombinaci se skvělou kamerou a hereckým výkonem a myslící hlavní hrdinkou je něco, co se na filmovém trhu tak často neobjevuje, takže já jsem spokojená a mile překvapená, protože takovouhle podívanou jsem rozhodně nečekala o dlouho neviděla. Je trošku škoda, že pokud si film pustíte podruhé připravíte se o moment překvapení, ale to je úděl podobných filmů, nebýt jedné drobné věci (kterou tady nebudu vyzrazovat), tak bych šla s hodnocením o něco výš, ale i tak je to zatím to nejlepší, co jsem letos viděla. Takže vynikající práce pane režisére, díky za nevšední zážitek.

Závěrem bych řekla koukněte na trailer, ale v tomhle případě se na něj nekoukejte, protože vás připraví o několik zážitků, takže pokud chcete vidět kvalitní film, kde je žralok a samozřejmě Blake Lively,  tak směle do toho!!!

Hodnocení:

8/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář