Knižní šílenství - červenec 2016

2. srpen 2016 | 14.40 |

KNIŽNĺ ŠĺLENSTVĺ - červenec 2016

Červenec skončil a tak je čas se podívat na to, co jsem si pořídila za knížky. 

TADY BYLA BRITT- MARIE - Fredrik Backman 

big_tady-byla-britt-marie-T4L-Ve zkratce:

Román o tom jak se lidé ztrácejí, zamilovávají a kopou do všeho, co je kulaté. 

Nakladatelství: Host, Počet stran: 362, pevná vazba

Potom co jsem četla Muž jménem Ove a Babička pozdravuje a omlouvá se jsem se do Backmana zamilovala a to je přesně důvod, proč mi nemohla uniknout kniha Tady byla Britt- Marie, i když jde o postavu z románu Babička pozdravuje a omlouvá se, která patřila k těm nejhorším na román jsem každopádně zvědavá. 

*

VČELIČKA - Chris Cleave 

145915

Ve zkratce:

Román se po svém vydání stal bestsellerem, díky neobyčejně silnému příběhu dvou zcela rozdílných žen. S humorným nadhledem, a přece nekompromisně vypovídá o potížích a mravních dilematech, s nímž se hrdinky musejí vypořádat v současném globalizovaném světě. 

Nakladatelství: Plus Počet stran: 304, pevná vazba

Na knihu Včelička jsem narazila v Levných knihách a byla to láska na první pohled, ta obálka mě očarovala a anotace zrovna tak. 

 *

POSLOUCHEJ! - Sarah Dessen 

big_poslouchej-128547

Ve zkratce:

Ještě vloni byla Annabel holka, co má všechno - nebo alespoň tuhle roli hrála v televizní reklamě na Obchodní dům Kopf. Letos nemá nic. Nejlepší kamarádka Sophie ji opustila, rodinné štěstí ničí anorexie starší sestry a ve školení jídelně si není ke komu přisednout. Dokud nepotká Owena Armstronga. 

Nakladatelství: CooBoo, Počet stran: 336, paperback

Sarah Dessen je poměrně uznávanou autorkou, i když ne u nás, protože tady jí moc lidí nezná a navíc se její kniha objevila v Levných knihách, což dost dobře nechápu, ale nebyla by to první spisovatelka, která u nás nemá šanci.

*

SLADKÉ ZAPOMĺNÁNĺ - Kristin Harmel

49

Ve zkratce:

Se šestnáctiletou Hope se život nemazlil - nedávno jí zemřela matka, manžel jí opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. 

Nakladatelství: Motto, Počet stran: 396, paperback

Podobné sladké romány příliš nečtu, ale když jsem na knihu narazila v levných knihách nemohla jsem jí tam nechat ležet, jednak jsem velký milovník Francie a ta obálka se mi hrozně líbí, takže jsem si jí koupila hlavně kvůli tomu, moc jsem od ní nečekala, ale po návštěvě databázeknih jsem se divila, že má takhle dobré hodnocení, no uvidíme jestli mě příběh okouzlí, je to takové typické letní odpočinkové čtení. 

*

kokokoi

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Knižní šílenství - červenec 2016 cojuliecetla®pise.cz 02. 08. 2016 - 17:03
RE(2x): Knižní šílenství - červenec 2016 movies-and-tvshows 02. 08. 2016 - 17:22