One Tree Hill (2003-2012)

10. srpen 2016 | 19.10 |

 6359946013918909921226265833_o

Seriál One Tree Hill se objevil na obrazovkách amerických domácnostní v roce 2003 díky stanici WB, která se později přejmenovala na CW. Příběh diváky zavede do městečka One Tree Hill ve kterém žije spousta lidí, příběh se točí okolo dvou nevlastních bratrů, kteří mají společného otce, jeden z nich Nathan, který se svým otcem žije a druhý syn je Lucas, který žije se svou matkou a ke svému otci se nehlásí stejně jako se otec nehlásí k němu. Mezi bratry panuje odjakživa nenávist, která se prohlubuje poté co se Lucas rozhodně přidat ke školnímu basketbalovému týmu ve kterém je Nathan hvězdou. One Tree Hill je seriál ve kterém nehraje roli jen bratrská nenávist, ale seriál je plný školních lásek a s tím souvisí i první zklamání a zlomená srdce a všechny tyhle středoškolské starosti, které jsme my všichni zažili.

 

One Tree Hill brázdil obrazovky devět let, i když už to vypadalo, že seriál skončí osmou řadou, fanoušci dělali petice a bojovali za svůj oblíbený seriál, tvůrce seriálu Mark Schwahn rozhodl dát hrdinům seriálu ještě poslední zkrácenou řadu a tím seriál plnohodnotně ukončit. Seriál se dočkal 187.epizod ve kterých se objevila celá řada postav, některé byli v seriálu od začátku do konce, o některé postavy jsme přišli a někteří se objevili v nejrůznějších menších rolích, samotný tvůrce Mark Schwahn se v seriálu objevil coby majitel hudebního krámku do kterého jedna z hlavních hrdinek pravidelně chodí. 

set_one_tree_hill_640

V prvních řadách se příběh točí především okolo Lucase (Chad Michael Murray) a jeho bratra Nathana(James Lafferty), příběh se začíná komplikovat poté co Lucas začne vystrkovat růžky a začíná pokukovat po přítelkyni svého bratra, kterou je roztleskávačka Peyton(Hilarie Burton) která není tou typickou dívkou ze střední školy,naopak přesně typickou roztleskávačkou je její kamarádka Brooke (Sophia Bush) která ráda loví spolužáky a její oko padlo právě na Lucase. Další komplikací v příběhu je fakt, že nejlepší kamarádka Lucase, Haley (Bethany Joy Lenz) začíná doučovat Nathana, což se pochopitelně nelíbí Lucasovi.

 

0pt;line-height:115%;font-family: "Verdana","sans-serif""> 

 

 

 

 

Láska hory přenáší a v One Tree Hill tomu není jinak...

Milostné trojúhelníky jsou v seriálech odpradávna vlastně nejen v seriálech, ale ve One Tree Hill je pocítíte hned několikrát a rozhodně to stojí za to. Stačí si jen vybrat komu budete fandit a musíte jen doufat, že to dopadne přesně podle vašich představ. 

Drama na druhou

One Tree Hill se může zdát jako poklidné malé městečko, ale opak je pravdou, každý se zná s každým, což pro většinu obyvatel není žádný med, obzvláště pokud to zahrnuje otce dvou bratrů, Dana Scotta, který si za ta léta nadělal nepřátel ať už v řadách rodinných příslušníků či mezi obyvateli. Jakmile se na scéně objevuje Dan Scott je jasné, že sranda skončila a divákům a seriálovým hrdinům připraví pěkné problémy. Rodinná dramata jsou nedílnou součástí seriálu ať už díky taťuldovi Scottovi nebo kvůli jiným osobám a díky těm dramatickým stránkám seriál šlape na paty dramatu Grey´s Anatomy. 

one-tree-hill-0d

Jiný One Tree Hill a přesto stejný

One Tree Hill se přesto liší od podobných seriálů ať už to je díky skvělým postavám, které diváci milovali devět let nebo kvůli faktu, že s nimi vyrůstali. Sledovali jsme jejich osudy na střední škole a jejich životy se po střední škole musí změnit a tak nás tvůrci v páté řadě posouvají o několik let dopředu, kdy můžeme sledovat pracující hrdiny, kteří vylétli z hnízda a opustili své rodné městečko a dobývají svět nebo naopak se vracejí domů aby zase našli své staré já. Postavy dospívají, ale jejich přátelství zůstává, to je základním kamenem seriálu, který se pro mě díky tomu stal a navždy zůstane mým nejoblíbenějším seriálem. 

 

 

95596d058167afd6e786a8c96aab28

 Hudba nedílnou součástí seriálu, ale také příběhu

Ano, říkáte si to snad není žádná novinka, ano dnes už je celkem běžné, že v seriálech je skvělá hudba, ale One Tree Hill je na tom trochu jinak, jedna z hlavních hrdinek  - Peyton je velkou milovnicí hudby a umění obecně. Jak můžete vidět na obrázku. Peyton je ale klasik, v jejím pokoji nenajdete cédéčka, ale vinylové desky, které si pečlivě ukládá do svých polic, její pokoj je ten nejhezčí jaký kdy brázdil televizní obrazovky. Seriálu samozřejmě vyšla celá řada soundtracků, které jsou nestárnoucí, jde o spousty nových autorů či staré klasiky. Nejen Peyton je milovnicí hudby, protože je tu i Haley, která ráda zpívá a skládá hudbu, což nám rozvíjí další dějovou linii. Takže hudba tu je nejen jako pro dokreslení situací, ale také má svůj vlastní prostor v příběhu. 

A jak se říká i hudba dělá seriál a přesně to platí i pro One Tree Hill

One Tree Hill....to neznám!

 

Ano i to je dost možné, seriál se u nás nikdy nevysílal, což je nepochopitelné, když jde o takového seriálového veterána jakým je právě One Tree Hill, nicméně to dokazuje jak zaostáváme. Přitom každému komu jsem kdy seriál doporučila ho zhltnul a byl z něj nadšený a dodnes na něj vzpomíná. Příběh plný rodinných dramat, lásky, zklamání , taková ta klasická soap opera při které s hlavními hrdiny dokážete sympatizovat a zamilovat si je. 

 

 

OneTreeHill-Heart

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář