Chuť krve | James Patterson

14. srpen 2016 | 17.59 |

CHUŤ KRVE - James Patterson

chut-krve-2631

Originální název: Violets are blue

Série:  Alex Cross (7.)

Autor: James Patterson

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2003

Počet stran: 365

Anotace:

Alex Cross nikdy nevěřil na upíry, když jsou však dva lidé zavražděni způsobem, který ukazuje na jakýsi strašidelný rituál, je málem přinucen změnit názor. Kdosi věří na upíry natolik, že pokračuje v páchání bizarních vražd. Ty se zdají být dílem jednoho člověka. Cross případ přebírá a noří se do podsvětí tajných klubů a vyznavačů temných rituálů, z nichž jeden byl natolik šílený, až překročil hranici, která odděluje hru od zločinu. 

Detektiv Alex Cross zažívá krušné chvíle kvůli předešlému případu, Génius je stále na svobodě a neustále detektiva obtěžuje výhružkami, Alex je proto ostražitý. Jeho rodina si jeho společnosti opět neužívá, protože je Alex přivolán k dalšímu případu, který má na svědomí další šílenec, který vraždí podivným způsobem, zanechává za sebou krvavá jatka a vše nasvědčuje tomu, že jde o upíra.

violets-are-blue

Chuť krve je dalším kriminálním příběhem ve kterém vystupuje hlavní vyšetřovatel Alex Cross a ani v tomto díle nemá chvilku klidu. Úhlavní nepřítel zvaný Génius z předešlého dílu je opět na scéně, i když je opět zastíněn dalším případem ve kterém hrají roli upíři nebo tak se to alespoň může zdát. Patterson si odběhl od klasických vrahů a do příběhu vkládá nové prvky, pak už jen záleží na čtenáři jak se s tím vyrovná. Autor se stále drží při zemi a tak se nemusíte bát, že by se z hlavních záporáků stávali netopýři či podobné Drákulovské vychytávky, kdepak. V případě sedmého dílu má čtenář možnost sledovat několik postav, které vyprávějí příběh, prvním je logicky Alex Cross, dalším vypravěčem je Génius a třetí vyprávění má na svědomí záporná postava nebo v tomto případě dvě záporné postavy, které jsou stěžejném bodem tohoto příběhu.

Patterson upustil od rodinného dramatu a tím pádem veškerá pozornost je upřena na Alexe a jeho případ a samozřejmě nemohu opomenout Génia, který je takovou pomyslnou třešničkou. Příběh není nijak přitažený za vlasy, což opět dokazuje Pattersonovu vynikající práci, kterou odvádí ve svých příbězích, pokud čtete sérii tak jako já, podle toho jak vycházela, tak nemáte šanci ztratit niť, i když Patterson se nebojí svým čtenářům připomenout, co se kdy událo. Konkrétně v tomto případu se objeví dobře známá postava, která byla hlavní postavou právě v knize Sběratel polibků a samozřejmě i ve stejnojmenné filmové podobě.

Kapitoly jsou krátké, ale to už je klasický Pattersonův rys. Příběh sedmého dílu Chuť krve se opět nijak zvlášť neliší od klasických krimi příběhů, velkou část zhltne vyšetřování s pořádnou dávkou akce a napětí, hemží se to tam sympatickými postavami, nudu v příběhu nečekejte a nesmí chybět ani několik vydařených zvratů, které čtenáře uzemní. Autor dávkuje napětí tak jak je potřeba a tím si své čtenáře dokáže získat, i když jeho příběhy jsou šablonovité přesto jsou čtivé a vždycky dokáží překvapit a to v dobrém slova smyslu. 

Chuť krve rozhodně není špatným dílem, přesto po neuvěřitelném zvratu který byl ve Spirále zločinu, jsem čekala, že Génius bude jednou z hlavních linií tohoto příběhu a bohužel tomu tak nebylo, což je rozhodně škoda, tak třeba příště...

Hodnocení:

4 /5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář