Já, Earl a holka na umření (2015)

18. srpen 2016 | 17.03 |
› 

JaEarlAHolkaNaUmreni_banner

Film, který vznikl na motivy knižní předlohy Jesse Andrews, která se sama podílela na filmovém scénáři. Režisérem snímku je Alfonso Gomez Rejon, který natáčel především několik dílů z různých seriálů, mezi ty nejznámější patří Glee, American Horror Story či The Carrie Diaries. Jeho prvním filmem byl hororový snímek Děs po setmění. Já, Earl a holka na umření je jeho druhým celovečerním filmem.

Hrají:  Thomas Mann, RJ Cyler, Olivia Cook, John Bernthal a další

4f3083274937691130476166cc10cc

Greg je nemotorný student odhodlaný proplout nenápadně mládím až k dospělosti. Vyhýbá se intenzivnějším vztahům. Dobře míněnými radami zasahuje matka a nutí Grega, aby se začal přátelit s Rachel, která zjistila, že má leukémii. Proti svému přesvědčení Greg přesto ustoupí. Greg a Rachel jsou překvapeni jak moc si rozumí a stávají se z nich nerozluční přátelé.

*

Greg je středoškolák, který ve škole tak nějak proplouvá, nesnaží se patřit do žádného spolku a nemá ani mnoho kamarádů, vlastně jen jednoho - Earla, se kterým natáčejí nejrůznější filmy. Gregova matka ho jednou pošle k Rachel, které právě diagnostikovali leukémii, jenže Greg Rachel prakticky nezná, to že spolu chodí do školy z nich nedělá kamarády, přesto souhlasí a začíná navštěvovat Rachel pravidelně.

4Zrvc5rddDSHD3JmfkzvAx82wuT

Teenageři a rakovina  to tu bylo, ano asi každého napadne jako první knižní bestseller Hvězdy nám nepřály od Johna Greena, který se dostal i na plátna kin, těch filmů s touto tématikou se točí stále víc a víc, ale Já, Earl a holka na umření je film trochu odlišný.

 

Příběhem nás provází student střední školy Greg, který je takovým tím typickým mimoňem, který si vás hravě získá. Společně se svým kamarádem nebo jak Greg sám říká s kolegou se zná od školky a společně točí remaky slavných filmů. V příběhu je jen pár postav a u všech budete mít pocit, že nejsou úplně normální ať už je to učitel se kterým tráví Earl a Greg čas v jeho kanclu či sborovně, úzkostlivá Gregova matka či otec, který nejvíc času tráví se svým kocourem. Rachel tedy holka na umření do příběhu zapadá dokonale a společně s Gregem a Earlem tvoří hvězdnou trojku, jakmile jsou všichni na scéně je to opravdu zážitek.

Nezávislý snímek, který není typickou středoškolskou romantikou v duchu 10 důvodů proč tě nenávidím nebo Prci, prci prcičky, tenhle snímek jde o mnoho dál. Hlavní hrdinové nejsou klasickými středoškoláky, které trápí puberta a jejich denním chlebem není to, s kým se vyspí tentokrát. Já, Earl a holka na umření je film plný humoru, takového toho kousavého a jízlivého, který nesedne každému, ale pokud máte tento druh humoru rádi, tak zklamaní jistě nebudete. Další hlavní linií v příběhu je leukémie, ale zase nečekejte takovou tu typickou ždímačku, která staví na tom jak vyždímat z diváka slzu či ho citově vydírat o tom tenhle příběh vážně není. 

Snímek Já, Earl a holka na umření je natočen s takovou lehkostí, není to vyumělkované a je to taková ta poctivá filmařina u které vám dokáže poskočit srdce, je to film, který se nevidí denně a příběh nemá dopad jen na samotné hrdiny, ale i na diváky a to je něco co neumí každý film. Nenapadá mě žádný film ke kterému bych to mohla přirovnat, protože tohle je hrozně osobité a má to své vlastní nápady a kouzlo. 

To je o příběhu asi tak všechno, přece jen nebudu Vám nic prozrazovat. Dětské herecké hvězdy jsou víceméně neznámé, no i když používat slovo dětské je hodně mimo mísu, když je hercům přes 20 let. Thomas Mann je v posledních letech poměrně obsazovanou tváří, jeho role jsou hodně podobné, ale tady dle mého zazářil, pak je tu Olivia Cook, která se do své role tak ponořila, že si nechala skutečně oholit hlavu a musím říct, že její výkon je bezpochyby ten nejlepší jaký jsem ve filmu či v podobných filmech mohla vidět, věřila jsem jí každičkou větu, každou slzu, každou kousavou poznámku.

Líbil se mi styl vyprávění, kdy hlavní hrdina promlouvá k samotným divákům a stejně tak ta práce s kamerou a samozřejmě i hudební doprovod. Film, který v divácích dokáže vyvolat celou řadu emocí a našla se tam celá řada nezapomenutelných scén, které ve mě zůstanou už navěky.

Já, Earl a holka na umření je vynikající film, který stojí za to vidět, to mi věřte!

Hodnocení:

9/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář