Čtyři slepé myšky | James Patterson

16. listopad 2016 | 17.18 |

ČTYŘI SLEPÉ MYŠKY - James Patterson

8f55f2b6f4cd3ca2eb6bc9293486e7

Originální název: Four blind mice

Série:  Alex Cross (8.)

Autor: James Patterson

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2004

Počet stran: 317

Anotace:

Alex Cross dospěl k rozhodnutí odejít od washingtonské policie. Když se u něj objeví jeho parťák Sampson s tím, že jejich starší přítel byl obviněn z vraždy, pustí se znovu do vyšetřování, aby nakonec stanuli v tváří v tvář nejnebezpečnějšímu vrahovi, s jakým se kdy setkali.

*

Detektiv Alex Cross vážně uvažuje o tom, že opustí práci detektiva a bude se věnovat víc své rodině. Jeho dlouholetý přítel a parťák Alexe požádá o pomoc s novým případem. Sampsonův přítel byl obviněn z vraždy a chystají se ho popravit, Sampson věří v jeho nevinu a tak začíná boj s časem a na scéně se objevují praví vrazi, kteří se svou prací zdaleka neskončili. 

51wNo8Uw34L

Patterson své čtenáře vhazuje do dobře známých vod a svou osmou knihou čtenář může sledovat soukromé vyšetřování dvou nejlepších přátel. Ano, je to tak konečně můžeme sledovat Alexe společně se Sampsonem, kteří se snaží zachránit Sampsonova přítele z cely smrti. Postavu detektiva Sampsona mám moc ráda a i když jsem si zpočátku myslela, že se bude podílet na vyšetřování každého případu společně s Crossem, jenže tomu tak nebylo, Sampson byl vždycky takovou vedlejší postavou, která se v příběhu objevila, ale nikdy nedostala prostor, který by si zasloužila, což se v tomto díle mění, díkybohu za to!

Už od druhé kapitoly je čtenářům jasné, kdo jsou oni vrazi, kteří své oběti barví a následně své hrůzné činy připisují jiným. Tentokráte je čtenář pozván mezi armádní důstojníky a celkově hlavním dějištěm je armáda. Autor má bezpochyby nadání, to dokazuje snad v každé své knize a navíc umí šokovat, drží se svých klasických pravidel, ale nebojí se to okořenit něčím novým. Kniha Čtyři slepé myšky je opět plná akce, v každé kapitole se něco děje a čtenář nemá možnost se nudit, příběh vás nutí otáčet jednu stránku za druhou až jste na té poslední a vás skutečně mrzí, že už je konec.

Postavy Patterson zvládá popsat skvěle, dokonce tak skvěle že si mnohdy ty záporné postavy zamilujete, i když tady v tom případě stěží (pochopíte pokud si to přečtete). Tyhle série na pokračování mám ráda obzvláště pokud jde o thrillery, díky tomu máte pocit, že ty hlavní postavy znáte a s každou novou knihou je poznáváte lépe a lépe. James Patterson jde každopádně z dobou, nebojí se do svých knih zakomponovat události, které se ve skutečnosti stali, s čímž souvisí i to, že v prvních dílech Patterson stále poukazoval na to, že Alex Cross je černošský detektiv, kniha vyšla někdy v letech 1993, tak ta rasová předpojatost byla celkem běžná a v jeho novějších knihách se už o barvě jeho kůže nezmiňuje, což souvisí s dnešní společností. A nejen tohle je to co se mi na Pattersonovi líbí, jde s dobou a umí zaujmout, asi pro nic za nic nevyšlo okolo dvaceti knih ve kterých vystupuje detektiv Cross.

Patterson si se čtenářem dokonale zahrává, hází mu klacky pod nohy stejně jako hlavním vyšetřovatelům, občas to proloží soukromým životem hlavních hrdinů, ale i tak je to stále velmi čtivé. Zápletka Čtyř slepých myšek je výborná, má to spád, je to překvapivé, plné zvratů, je to prostě typický Patterson, který stojí za přečtení.

Čtyři slepé myšky patři mezi ty nejlepší thrillery jak celkově tak v sérii Alexe Crosse. 

Hodnocení:

5 /5

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář