47 Meters Down / In The Deep (2016)

23. srpen 2016 | 16.32 |
› 

47MD-BIGGERTITLE-MAIN

Režisérem snímku je britský filmař Johannes Roberts, který točí především horory, nutno podotknout, že žádný z jeho předešlých filmů nebyl nijak kvalitní. Roberts se podílel i na samotném scénáři společně se španělským scénáristou Ernestem Rierou.

Hrají: Mandy Moore , Claire Holt, Matthew Modine, Yani Gellman a další.

vlcsnap-2016-08-22-18h52m04s16

Lisa a Kate jsou sestry, které se rozhodly si užít dovolenou v Mexiku. Lisa by nejraději proležela celý pobyt u bazénu, jenže Kate je daleko akčnější a společně se dvěma místními mladíky jí přemluví aby si vyzkoušely zaplavat se žraloky, přesněji řečeno zavřou je do klece, kde budou obdivovat krásy moře a za pomoci návnady přilákají žraloky, které si děvčata můžou vyfotit, jenže focení žraloků se brzy stává podřadným a z adrenalinové zábavy je rázem hotové peklo. 

 *

Dvě sestry se vydávají prožít adrenalinový zážitek, jedna jen z potěšení a ta druhá z toho důvodu, aby svému bývalému příteli dokázala že s ní není nuda. To co se z počátku zdá jako zábavná podívaná se brzy změní v boj o život ať už kvůli nedostatku vzduchu nebo kvůli číhajícím lidožroutům.

Léto je čas prázdnin a dovolených a přesně v tomhle období je ideální točit filmy, kde se vyskytují žraloci. Před pár týdny jste tady mohli najít novinku, která je u nás v kinech a to jsou Mělčiny a proto se musím podělit o další žraločí záležitost, která stojí za vidění. 

pismenkuje.cz/img/13306.jpg" alt="forty_seven_meters_down_ver3" width="240" height="318" align="right">

Myslím, že tu nemusím opakovat že se každoročně natočí celá řada přehnaných filmů ve kterých se vyskytují žraloci a najít kvalitní snímek u kterého nebudete kroutit hlavou nad jeho nesmyslností je hodně těžké, to ovšem není případ snímku 47 Meters Down.

Prvních pár minut sice budeme muset poslouchat ufňukanou hlavní hrdinku, která si stýská po svém bývalém příteli a díky tomu se nechá uvrtat k celkem banální záležitosti, kterou sami v jiných zemích můžete okusit na vlastní kůži a tou je plavání se žraloky, samozřejmě účastník je v kleci, jenže už Vás někdy napadlo, co by se stalo, kdyby se ta klec utrhla? Ano, to je hlavním tématem filmu, protože už jak samotný název napovídá, sestry se zřítí s klecí na samé dno oceánu.

Musím říct, že u Mělčin jsem byla při sledování nesvá, ale v tomhle případě jsem byla nervózní, ošívala jsem se a několikrát jsem měla málem infarkt, ale o tom až jindy... Jakmile se divák octne společně s dívkami na dně a to doslova a do písmene dostavuje se šílenství, to klaustrofobní prostředí na diváka doléhá, všechno to působí neskutečně reálně, ať už ta mořská modř ve které uvidíte žraloka až když je těsně u vás, pardon u hrdinů nebo samotné chování postav. Neměla jsem potřebu si rvát vlasy nad neuváženými pohnutkami ba co víc, dokonale s hlavními hrdinkami sympatizujete i přesto, že vám jedna z nich mohla ze začátku lézt poměrně na nervy. Příběh je tedy poměrně jednoduchý to ovšem neznamená, že se budete nudit, to v žádném případě...kdepak! Snímek se může pochlubit velmi slušnou kamerou, která s obyčejnou kapkou krve pracuje hodně slušně, co se týče samotných žraloků tam musím říct, že nemáte šanci poznat rozdíl mezi živým či digitálním žralokem, scény nejsou přehnané, žraloci tu neútočí coby géniové, ale žene je pouze chuť po mase. Nejhorší a vlastně nejlepší je to vědomí, že víte, že tam ty žraloci jsou, jen nevíte kdy se objeví na scéně. Hlavní hrdinky se nepotýkají jen se svou panikou a hrůzou, ale také s faktem, že jsou obklopeni neznámem a především mají omezený přísun kyslíku a vyplavání z 47 metrů není žádná hračka a tím bonusem jsou samozřejmě žraloci, takže snímek útočí na všech frontách.

Herecky je to zvládnuté hodně dobře. Mandy Moore a Claire Holt se do svých rolí neuvěřitelně hodí a podávají skvělé výkony. Ze začátku jsem si říkala, že to je nějaké seriálové obsazení, protože tu máme Claire Holt, kterou můžete znát ze seriálu The Vampire Diaries a posléze ze spin-offu The Originals, pak je tu Yani Gellman, který hrál v několika řadách Pretty Little Liars, dalším je Santiago Segura, který se letos objevil v nové řadě seriálu Scream a do party úplně nezapadá Mandy Moore, i když v několika seriálech se také objevila.  Dalším hercem, který se ve filmu jen mihnul a daleko více využíval svůj hlas byl Matthew Modine, který byl jediným zdrojem komunikace a který se neuvěřitelně dobře poslouchá.

47 Metres Down je pro mě bezpochyby nejlepším žraločím filmem. Je to perfektně natočené, skvěle zahrané, je to tísnivé i když je to spíše thriller než-li horor, i když záleží jak se na to kdo divá, pro mě osobně by to horor byl uvíznout v podobné kleci. Najde se hrstka filmů u kterých jsem se bála, ale při sledování 47 Metres Down přiznávám, že jsem měla vážně nahnáno a sledovala jsem to se zatajeným dechem.

Kdybych měla srovnávat Mělčiny vs. 47 Metres Down nebo chcete-li používat další název In the Deep, vybírám tento snímek, protože je o něco lepší, což se pochopitelně odráží i na mém hodnocení. Jste milovníci filmů se žraloky? Pokud ano, tak neváhejte a rozhodně dejte filmu šanci.

Hodnocení:

9/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář